Rufus ile önyüklenebilir USB Flash sürücü nasıl oluşturulur? [Rehber]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Yeni 16 GB' lık bir USB aldım(sandisk). Bunun içine 1,8 gb' lık Linux iso' sunu yazdırmak istiyorum(rufus ile). Daha sonra bu usb bellek ile laptopdaki windows 7' nin yerine linux kuracağım. Bu yazdırma işlemi nasıl olacak acaba? (Acemiyim). (Normalde bir iki kere linux kurulumu yapmıştım ama DVD ile yapmıştım. USB ile biraz karışık gibi.)
Linux Mint yükleme/kurulum ya da dağıtım ile ilgili herhangi bir soru veya sorununuz olursa, ilgili forum kategorisine konunuzu açmaktan çekinmeyin, kolay gelsin.

kasirgaantep

Üyecik
Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows GPT disklere yüklenir diyor. C sürücüsünü de sildim yükleme için. Lütfen acil yardım

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows GPT disklere yüklenir diyor. C sürücüsünü de sildim yükleme için. Lütfen acil yardım
Merhaba, ne konuda yardım istiyorsun ?
Bize şu anda bulunduğun disk ekranından resim atarsan ve tam olarak ne istediğini yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
C sürücüsü dışında D ve diğer sürücülerde önemli dosya, belge vesaire varsa, live/çalıştırılabilir bir USB ya da DVD ile sistemi başlatarak bunları mutlaka yedekleyin. Sabit disk üzerinde önemli bir şey yok ise tüm sürücüleri silin, tek bir "ayrılmamış alan" oluşacak "ileri"yi tıklayarak Windows kurulumuna devam ediniz.

stat counter