Sağlıksız Olan Şeyler Neden Lezzetli?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Ara ara aklıma gelen soru... Sevilen 10 şey sayalım. 9'u sağlıksızdır. Yorumlarınızı alalım.

Bi ıssırabilsem

Profesör
Onu sevdiğimiz tada getirirken karıştırılan ürünler nedeniyle sağlıksızdır herhalde 🤓

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Sorumun cevabı bu değil. :)

Byilmaz91

Üyecik
Şöyle ki; Sağlıksız yiyeceklerin bir çoğu içerisinde değişik tatlandırıcılar bulunduruyor. En basitinden Hamburger. Bu Burgerlerin içerisinde bulunan köfte, marul, peynir vs. her ne kadar az zararlı olsa da asıl iş hamburger ekmeğinde bitiyor. Zira normal yediğimiz ekmekler bile tatlandırılmış hamur ile yapılıyor ki normal fırın ile fabrika ekmeği arasındaki farkı yediğinizde anlayacaksınız. Fabrika ekmeği daha tatlı gelir. Hamburgerler de fabrikalarda üretilip dağıtıldığı için içerisinde yoğun miktarda tatlandırıcı bulunuyor.

Tabi ki bu tatlandırıcıların dışında Hamburger ekmeği ve normal ekmek bel çevresinde yağlanmaya sebep olan en temel yiyecekler. O yüzden sporcuların bir çoğu ekmek ve şekerden uzak duruyor. Neden şekerden uzak durulması gerektiği konusuna da açıklık getireyim; Vücut asla beyaz toz şekere ihtiyaç duymaz. Vücut için gerekli olan Glikoz ve Fruktoz, yediğimiz besinlerden yeteri kadar karşılanır. O yüzden beyaz toz şekere ihtiyaç yoktur ki zaten vücuda bir katkı da sağlamaz.

Son düzenleyen moderatör:

PARAzitCELL

Profesör
Bu dünyada insana zararlı şeylerin çoğu çekici kılınmıştır... Ayrıca yararlı olsa bile her şeyin aşırısı zarardır, kararında bırakmalı yemeyi, içmeyi, zevki, sefayı... :)

Sardaukar

Asistan
tamamen seni kandırmaya dayalı

eti formdan tut en sağlıklı bara kadar hiç birisi sağlıklı değil

çünki o göze hoş görünen çoğu üründen senin tat alma algını kandıran dolayısı ile yiyince bağımlı yapan maddeler içeriyor aynı çin tuzu gibi

yeni diyete girdim marketten hurma aldım sonra eve gelince gıda dedektifi diye bir yer keşfettim aldığım hurmada glikoz şurubu olduğu öğrendim yani 2-3 hurma yiyip bırakırsın ama glikoz şurubu gibi maddeler olunca resmen yedikçe yiyesin geliyor

her şeyde öyle örnek sırmanın detoks suyu 27 gr sofra şekeri içerir yine masum diye alıp çiğnediğin sakız 14 küp şekere eş şeker taşır

en sağlıklısı olabildiğince kendi gıdanı kendin yapman olacak

stat counter