Sahibinden.com | Tarık Özcan Dolandırıcı dikkatli olun arkadaşlar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar ben bundan 1.5 sene önce bilgisayar almak için sahibinden adlı siteden bilgisayar almak için bakınıyordum gördüğüm bir ilanı beğenip almak istedim. Beni dolandıran kişi hesabına para attıktan sonra gönderebileceğini söyledi get. ilanı, kapıda ödeme gibi şeyleri teklif etsem de kabul etmedi. Bana istersen sözleşme yapabiliriz öyle yaparsak bir şey olmayacağını söyledi. Bende bunun üzerine düşündüm yatırsam bir şey olsa bile hem elimde sözleşme var geçersiz olsa bile elimde dekont olacak ıban numarası ve isim çıkacak. Bu kadar rahat dolandıracak değil ya sonuçta. yatırdım parayı Bana paranın hesaba geçtiğini ve 2 gün içersinde ürünün elime geçeceğini söyledi. 2 gün sonra biraz daha beklememi söyledi ve ben en sonunda dolandırıldığımı anladım aradan tam 1.5 yıl geçti ben 2 defa savcılığa gidip suç duyurusunda bulundum.

Sonuç ise hüsran 1 tanesi özel 1 tanesi kamu davası olmak üzere 2 dilekçe vermeme rağmen savcılık tarafından kovuşturma yer olmadığına dair karar verildi. Ve peşini bırakmadım derken bir kişi beni aradı aynı adamın onu da dolandırdığını söyledi ve bu hafta içinde de de 2 kisi daha bana ulaştı. onlarda aynı sebeple aynı hileyle dolandırılmış. Hatta benden önce technopat’ta konu açılmış. görünce sevindim. çünkü bunu gören dolandırıcı çıldırmış hemen buna mesaj atmış üstüne bide hakaretler etmiş bu kadar pişkin olması bizi daha fazla sinirlendirdi tabi Bizde karar verdik bu adamı bulamazsak bile tüm herkese tanıtalım bir başka daha dolandırılacak insanlar varsa bunun önüne geçelim. Geçelim ki daha fazla insanın canı yanmasın.birde herkes tanısın bu dolandırıcıyı belki aranızdan bize yorum olarak hakaret edecek arkadaşlar olacaktır. onlara şunu söylemek istiyorum. Eyer ki hukuk sistemimizde caydırıcı cezalar verilseydi bunların hiç biri olmayacaktı. Bu cesarete sahip olup daha hala insanlar dolandırılıyorsa eyer bu dolandırıcıların hukukun boşluğundan yararlandıklarındandır.

Bizim artık hiçbir beklentimiz yoktur. lütfen bu kişiyi ve sahibinden sitesinden alışveriş yapan tüm yakınlarınızı tanıdıklarınız uyarınki onlarında başına bir şey gelmesin. Alttaki attığım linkte dolandırıcının fotoğrafları ve bazı konuşmalarla birlikte bilgileri yer alıyor. Umarım bakarsınız ve yorum yaparsınız.

Technopatta acılan konu

Sahibinden.com Tarık Özcan Tarafından Mağdur Edilme

Link :

6.png

|SeYYaH|

Rektör
Ya birader anladık bu Tarık ÖZCAN denen kişi sahtekar, tamam... Da, aynı fotodan adamın onca resmini koymanın alemi ne? Tek bir fotoğrafı yetmiyor muydu?

_Zaur_

Profesör
Adamı köklü ifşa yapmışsınız. Helal olsun.

Eğer o adam denilen ama adam olmayan varlık bu Yorumumu okuyorsa tüm sülalesine selamlarımı iletiyorum. Ulan haram kazandığın paraları nasıl yiyebiliyorsun çakal?

Eğer babaysan çocuklarında diyor onurlu babam var. Çocuklara yazık.

ahmet tarakcı

Üyecik
Evet bu kötü olaydan bende mağdurum benim ki yeni oldu. Bu şahıs ''Bülent CANDAN'' diye bir tanıdığının hesap bilgilerini kullanarak (artık beraber mi iş yapıyorlar bilmiyorum) beni de dolandırdı. Ben ilk başta beni dolandıranın Bülent Candan olduğunu sanıyordum fakat ne ürünü nede parayı alamayınca ben facebooktan Bülent Candan'ı bularak kendisine baya bi baskı yaparak paramı geri istedim. O da bana '' Arkadaşım hesabına para yatacak dedi. O parayı bana gönderir misin dedi. Bende gönderdim. Nerden bilebilirdim dolandırılmış bir para olduğunu.'' dedi. Buraya kadar Bülent CANDAN da bir sıkıntı yok.

Fakat ben beni ilgilendirmez sizin bilgileriniz var kimlik fotoğraflarınız var dediğimde ise bu herif '' BENİ DE DOLANDIRDI'' dedi. Madem bu adam sizi dolandırdı nasıl sözüne güvenipte iş yaptınız nasıl hesap numarası verdiniz dediğimde ise (artık susmayacağımı anlayınca) beni Tarık Özcana yönlendirdi ne hikmetse bu herif facebook tan direk bana mesaj attı ve suçu kabul etti. '' Millete yazma Candana yazma paranı yollayacam '' dedi. Tabi ki ne para var ne de birşey.

Bir insan ne kadar pişkin mi olur :blush: (0 505 094 5997) Arayın ve sen dolandırıcısın diyin sadece... Hastalıklı bir kafa, özgüven eksikliği artık nasıl büyüdü bilmiyorum fakat her yeriyle millete ailesine çevresine zarar bir insan

Fotoğraflarda zaten pişkinliğinin farkındasınızdır. Dikkatinizi çekerim Iphone'u masanın üzerinde duruyor... Milletin iyi niyetini kullanarak güvenini kazanıp suistimal ederek '' ÇALDIĞI '' paralarla egosunu tatmin ediyor. Bu gibi insanların zaten kahpelikten başka yetenekleri olmadığı için egolarını bu yollarla yapıyorlar.

Diyeceğim o ki duyarsız kalmayalım 1 2 cümlede olsa birşeyler yazalım ki herkes görsün bu adam böyle rahatça bu işleri yapamasın.

Biz whatsapp'tan da iletişim halindeyiz herkesin dilinden düşen şu cümleyi ben burda paylaşayım. ''MESELE PARA DEĞİL, başkaları mağdur olmasın bu adam böyle rahatça milleti dolandırmasın'' Şu da bir gerçek ben yine de paramın peşindeyim diğer arkadaşlarda tabi ki paralarının peşinde, sonuçta üniversite öğrencisiyim ve gelirim belli. Temennim şu ki duyarlı olalım...

Adamı köklü ifşa yapmışsınız. Helal olsun.

Eğer o adam denilen ama adam olmayan varlık bu Yorumumu okuyorsa tüm sülalesine selamlarımı iletiyorum. Ulan haram kazandığın paraları nasıl yiyebiliyorsun çakal?

Eğer babaysan çocuklarında diyor onurlu babam var. Çocuklara yazık.
Orada bulunan kız çocuğu kendisinin çocuğu değil :) Şunu diyebilirim ki zeka yoksunu bu herifin ne mal olduğunu çevresi zaten biliyor. Ama gel gör ki 1.5 sene geçmesine rağmen hala ve rahatça bu işleri yapabiliyor.

_Zaur_

Profesör
Elinizde Bu kadar kanıtın olması durumunda Polislerinizin Birşeyler yapamaması içler acısı bir durum. Bizim tarafta bu kadar kanıt olsaydı şimdiye çoktan demir parmaklıklar arkasındaydı.

atik posta

Asistan
Bu konuyu, dolandırılanların adına bildiğimiz tür forumlara açalım derim.Büyük ihtimal bu şrfszi tanıyanlar olacaktır.

Tr de adaletin gramı yok. Benim 4 sene önce vakıfbank kredi kartımdan alışveriş yapılmış. Ben yozgatta yaşıyordum o zamanlar. Alışveriş istanbul ve yurtdışından yapılmış. Trendyoldan(bu olmalı) yapmış alışverişi. Trendyol ile iletişime geçtim. Sadece adını verdi dolandırıcının. Adı Bahtiyar ALEMDAR. Cumh. başsavcılığına şikayet ettim. Daha sonraları ankaraya geldim. Karakoldan çağırdılar. Gittim. Bir dilekçe de orada doldurdum. Şikayetim ne e-devlette var ne de başka yerde. Ülkeyi dolandıran bir iktidar yönetiminin, dolandırıcıları bulmak için uğraşmamaları normal. 500-600 tl arası bir ödeme yapmıştım. Allah'a havale ettim.

Efe Yıldırım

Üyecik
Sırf buraya yorum atabilmek için üye oldum bu şahıs dolandırıcının tekidir 6 ay önce benimde 850 tl mi dolandırdı sahibinden'de değerinin altında fiyatlara bilgisayar yada elektronik ürünler satan birisini görürseniz bilinki bu kahpenin eniğidir haram para yemekten suratı zaten eşşeğin hayalarına dönmüş kendince bir yol tutturmuş gidiyor kendisi çok güzel bir dümencidir konuyu paylaşan arkadaş bana ulaşırsan benimde kafamda 2 3 şey var birlikte fikir alışverişi yapalım dediğiniz gibi mesele para olmaktan ziyade bunun ne büyük bir hayat kadını çocugu olduğunu herkes bilsin isterim bende

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Herşeyi ortaya dökmüşsünüz elinize sağlık. Fakat şahsın kişisel fotoğrafını koymanız aleyhinizde delil yani suç olarak kullanılabilir. Tek bir fotoğraf koymanı ve istek üzerine özelden göndermenizi, gönderiden kaldırmanızı öneririm. Söylediklerim sizin yararınıza. :)

|SeYYaH|

Rektör
Ülkeyi dolandıran bir iktidar yönetiminin...
Bu devlet milyonlarca dert ile, sorun ile uğraşırken senin gibi her oltaya sazan gibi atlayan her bir kişinin peşine koşturacak olsa ne teröre, ne ekonomiye ne de sair mevzulara sıra gelir. Hayatım boyunca değerinin çok altında satılan hiçbir şeye talip olmadım. Olmadım çünkü bilirim ki bu memlekette sazan avına çıkan binlerce sahtekar ve dolandırıcının oltası iyi bir malı değerinin çok altında satışa arzetmesidir. Ayrıca yine de olabilir, insan yanılabilir, aldanabilir. Bu da en tabii bir insani yanılgıdır... Ki, buna da saygı duyuyorum; Ancak kendi hatam için hiçbir zaman başkalarını, hele hele devleti, hükümeti hiçbir zaman suçlamadım, itham etmedim. Kendi hatanı, kusurunu ideoloji sosuna büründürüp ortalığa kusmuk gibi saçarsan bu sadece sahibini küçük düşürür.

öncelikle şunu söylemek istiyorum sahibim falan yok benim. bu şekilde konuşarak
bana neden böyle bir agır ithamda bulundugunuzu
anlamadım dogrusu. bana bu şekilde hakaret etmenize hakkınız yok.

ben devleti yada hükümeti kötülemedim. bunuda nereden cıkardınız ? sonucta
bu adalet sistemini daha dun hayata gecirmedik . bunu bir hükümetin sucuna baglayacak olursam 1982 yılından bu yana
kurulan bütün hükümetleri suclamak zorunda kalacagım. buda kulaga cok sacma geliyor olsa gerek deyilmi.
ben burada herhangi bir idolojiyi kusmaya gelmedim amacım yazdıgım yazının sonunda belirttigim gibi bizim
artık hiçbir beklentimiz yok artık insanların bu kişiyi tanıyıp o kişiye itibar etmemeleri. bu kişinin insanları
daha fazla kandırıp dalga gecmemesini saglamak.

ve yakında biz ahmet kardeşimle birlikte bilişim suçlarınada gidecez yapılması gerekeni yapacaz. devleti
kötülüyorsak neden hala devlete sıgınalımki ?

yonetici bey sizinde yaptıgınız uyarıyı üzerine şimdi konudaki resimlerin bir cogunu kaldıracam.

atik posta

Asistan
|SeYYaH| hayırdır, sen ne ayaksın? Normalde senin gibi iğrenç konuşanlara hiç yazmam. Yalnız sana yazım ki, az tecrübe edin. Yalnız ne okursan oku, anlamak istediğin şekilde anlayacaksın. Sana, devlete, millete bir şey demedim ki. Yok yere gtndn laf uydurup çıkarmışsın. Hem SEN KİMSİN ki bana bir şey diyeceksin. Benim hatam diye bir şey olsa zaten uğraşmazdım. Hatasız kul olmaz. Yalnız şunun farkına var. Kandırıldık, aldatıldık diye savunduğun iktidarın hataları kime dokundu? kendilerine mi, hayır. Full zengin 4x4'lük, özel arablar vs. krallar gibi yaşıyorlar. Tabi yaşayacaklar. Çünkü yöneticimiz. En iyi şekilde yaşayıp ülkemizi temsil etmeli. Sağlığını korumalı ve birçok durumda destekledim ve bu devletin ekmeğini yeyip şükrediyorum. Yalnız o hatalar Millete dokundu. Sırf o hatalar yüzünden darbe yapılıp o kadar şehit verdi bu millet. Bu kimin hatasıydı? Fetöyü bu milletin başına salıp güçlendirip ve bunu hata yapmışız diye millete söyleyenler kimdi? Askere gidip bizim rahatımız için şehit olanların hatası mı, çürük raporu alıp muaf olanların mı, askere çocuğunu yollayanların mı? Burada devlete bir şey demedim farkındaysan. Vatani görevdir yapılır. Şimdi benim kredi kartım taa yozgatta. Dolandırma olayı istanbul ve yurt dışında. Net alışverişim yok, bilgileri girdiğim bir site yok. Ben nasıl hatalıyım? Yani sen anlamak istemiyorsun. İşinize ne gelirse öyle davranıyorsunuz. O zaman burak keskinkılıç ve ahmet tarakcı de hatalı. Ama adalet ve delil gösterdikleri halde neden adalet bulamıyorlar? Yani sana göre onlarda hatalı. Sen dediklerimi nerenden okuyup nerenden anladın? İki lafı bir araya getirememişsin. Sadece iğrenç bir anlatım tarzı kelimeler kullanmışsın. Bu anlatım tarzın, senin nasıl bir pis düşünceye sahip olduğunu gösteriyor. İnan ki yazını okurken senden tiksindim. Kör rolüne bürünüp iş yapmak sizin işiniz ise, bu körlüğü bize atamazsınız. Burası siyaset yeri değil. İnsanların düşüncelerine saygı duy. Kimse sana, senin fikirlerine karışmadı. SEN KİMSİN de benim dediğimi yadırgıyorsun? Çocuk gibi klavye delikanlılığı yapıyorsun. Kendin ve senin gibi düşünmeyenleri atıp, alttan hakaret ihtilaflı konuşmak sizin işiniz. Mikrobunuzu bize bulaştırmayın. Ben adaletten bahsediyorum, sen ne diyorsun. O zaman bul benim şikayet dilekçelerimi. Verdiğim dilekçeler nerede. 3 yıl geçmiş, bir telefon, ilerleme bile yok. Senin amacın nedir? Milletin ideolojisine karışmayın. Burası medeni bir ülke ise, medenisizce davranmayın. Kusmuk gibi ağzına iğrenç kelimeler alan varlıklarsınız. Ben bu devletin ekmeğini yiyen biriyim. Devletimi kötülüyormuşum gibi konuşamazsın. Durumumdan ve yöneticimden de memnunum. Olmadık laflar u Sana başka bir kelime yazma gereği bile duymuyorum.

Son düzenleme:
pardon bana söylediniz sandım seyyah bey.
asistan bey (atik posta) sakin ol kardesim sende farklı bir konudan bizim gibi magdursun. anlıyorumda birbirimizle kavga etmemiz hiç birşeyi degiştirmeyecek
oyuzden ne gerek var birbirimizi kırmaya

root61

Profesör
|SeYYaH| hayırdır, sen ne ayaksın? Normalde senin gibi iğrenç konuşanlara hiç yazmam. Yalnız sana yazım ki, az tecrübe edin. Yalnız ne okursan oku, anlamak istediğin şekilde anlayacaksın. Sana, devlete, millete bir şey demedim ki. Yok yere gtndn laf uydurup çıkarmışsın. Hem SEN KİMSİN ki bana bir şey diyeceksin. Benim hatam diye bir şey olsa zaten uğraşmazdım. Hatasız kul olmaz. Yalnız şunun farkına var. Kandırıldık, aldatıldık diye savunduğun iktidarın hataları kime dokundu? kendilerine mi, hayır. Full zengin 4x4'lük, özel arablar vs. krallar gibi yaşıyorlar. Tabi yaşayacaklar. Çünkü yöneticimiz. En iyi şekilde yaşayıp ülkemizi temsil etmeli. Sağlığını korumalı ve birçok durumda destekledim ve bu devletin ekmeğini yeyip şükrediyorum. Yalnız o hatalar Millete dokundu. Sırf o hatalar yüzünden darbe yapılıp o kadar şehit verdi bu millet. Bu kimin hatasıydı? Fetöyü bu milletin başına salıp güçlendirip ve bunu hata yapmışız diye millete söyleyenler kimdi? Askere gidip bizim rahatımız için şehit olanların hatası mı, çürük raporu alıp muaf olanların mı, askere çocuğunu yollayanların mı? Burada devlete bir şey demedim farkındaysan. Vatani görevdir yapılır. Şimdi benim kredi kartım taa yozgatta. Dolandırma olayı istanbul ve yurt dışında. Net alışverişim yok, bilgileri girdiğim bir site yok. Ben nasıl hatalıyım? Yani sen anlamak istemiyorsun. İşinize ne gelirse öyle davranıyorsunuz. O zaman burak keskinkılıç ve ahmet tarakcı de hatalı. Ama adalet ve delil gösterdikleri halde neden adalet bulamıyorlar? Yani sana göre onlarda hatalı. Sen dediklerimi nerenden okuyup nerenden anladın? İki lafı bir araya getirememişsin. Sadece iğrenç bir anlatım tarzı kelimeler kullanmışsın. Bu anlatım tarzın, senin nasıl bir pis düşünceye sahip olduğunu gösteriyor. İnan ki yazını okurken senden tiksindim. Kör rolüne bürünüp iş yapmak sizin işiniz ise, bu körlüğü bize atamazsınız. Burası siyaset yeri değil. İnsanların düşüncelerine saygı duy. Kimse sana, senin fikirlerine karışmadı. SEN KİMSİN de benim dediğimi yadırgıyorsun? Çocuk gibi klavye delikanlılığı yapıyorsun. Kendin ve senin gibi düşünmeyenleri atıp, alttan hakaret ihtilaflı konuşmak sizin işiniz. Mikrobunuzu bize bulaştırmayın. Ben adaletten bahsediyorum, sen ne diyorsun. O zaman bul benim şikayet dilekçelerimi. Verdiğim dilekçeler nerede. 3 yıl geçmiş, bir telefon, ilerleme bile yok. Senin amacın nedir? Milletin ideolojisine karışmayın. Burası medeni bir ülke ise, medenisizce davranmayın. Kusmuk gibi ağzına iğrenç kelimeler alan varlıklarsınız. Ben bu devletin ekmeğini yiyen biriyim. Devletimi kötülüyormuşum gibi konuşamazsın. Durumumdan ve yöneticimden de memnunum. Olmadık laflar u Sana başka bir kelime yazma gereği bile duymuyorum.

Bayağı bir kustun kardeş rahatladıysan iyi de sen bu ülkede anayasa kitapçığı ile 5 mlyar doların iç olmasına doların 650 bin lira dan 1 milyon lira çıkmasına da böyle kusabildiysen ne mutlu sana...

atik posta

Asistan
root61 dolara kussam ne fayda? Hem kusmak nedir? Öyle pis bir lafı ağzınıza nasıl alıyorsunuz? Dolar dünya çapında iş yapar. Ülkemizdeki ticarette günden güne kullanımı artan bir para birimi. Bunun çoğunluk sebebi de, sürekli yabancı ülkelerden ithal ürün almamızdan kaynaklı. O yabancı ülkeler de ürünleri için sürekli dolar-euro istediğinden, ülkemizde dolar bulma zorluğu oluşuyor. Zor bulunan değerlendiğinden, o zor bulunanın değeri artıyor. Daha sonra ülkemizin bist borsası dolar depolayıp, bisti yükseltiyor ve dolar ile birlikte birçok kurda az düşüş oluyor. Bist tekrar düşmeye başlayınca döviz ve emtia tekrar artıyor. Bu da Türk para biriminin değerini düşürüyor. Hep özel sektör çalışıyor. Özel sektörde yabancı şirket olunca durumu sen düşün. Yabancı sirketin tl ile ne işi olacak. Bu sebeplerle savaş, seçim olayları, fed kararları gibi daha bilmediğim birçok durun doları arttırıyor. Ülke bir türlü kalkınamıyor. Bunun nedeni de, sürekli terör pisliğiyle mücadele etmesi, ülkedeki okuma oranının düşük olması, ülkedeki olayların bitmemesi ya da artması, dış müdahaleler vs... Sırf bunlara rağmen ülkeyi bu konuma getirmeyi başaran bir yönetimin başarısını da görmezlikten gelmemek imkansız. Bunu inkar edenlere ne desen boş. Yapılan hatalarda elbet vardır. Bazı durumları iyi edelim derken, bazı durumları es geçmekte gerekebilir. Fikrin varsa sen yaz da aydınlat bizi.

Son düzenleme:
stat counter