Sahilde bulduğum yeşil taş

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

EmreAladag32

Üyecik
Merhaba hocalar sahilde suyun içinde taşları karıştırırken yeşil bir taş buldum, fotoda görebilirsiniz. Nedir bu değerli midir ?

Google Drive Fotolar : Fotoları Aç

72991

epsilon06

Doçent
Taş olduğuna emin misiniz? Eminseniz güzelmiş :) Bende dereden topraktan güzel taşlar bulmaya çalışıyorum ama pek denk gelmiyor

EmreAladag32

Üyecik
Biraz araştırdım deniz camı falan diyorlar ama ben değerli bir taş olmasını ümid ediyorum :D İnşallah öyledir. Cevaplarınız için teşekkürler <3

EmreAladag32

Üyecik
İstanbul Avcılar sahilinde buldum Hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Google bakın. ben araştırınca yeşim taşı çıkıyor
Evet yeşim taşına biraz benziyor aslında teşekkür ederim. Konuyu takip etmeye devam edeceğim sonra. Şimdi işim var biraz, iyi günler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada kumaş gibi bir dokusu var hocam, öyle bir hissiyat veriyor elini sürünce ve buzlu cam gibi ışık geçiriyor fotoğrafta görmüşsünüzdür zaten.

Son düzenleme:

EmreAladag32

Üyecik
Beyler Usain hocanın dediği gibi denizde aşınmış cam parçalarıymış bunlar. Adı deniz camı, koleksiyon yapanlar var ve nadir bulunuyormuş ama pek değerli bir taş değilmiş :grinning: Herkese teşekkürler.

değişik açılarla norml koy tıklanmadan gözüksün...
73126

bu 2mp koyacaksan 5mp çek fotoyu 8-12-16-18-24...42mp çekmene gerek yok...

EmreAladag32

Üyecik
Sende doğru diyorsun hocam şişe olsa ince olurdu, belki de tabaktır diyeceğim ama şeffaf. En iyisi anlayan, yaşlı ve tecrübeli bir kuyumcuya falan göstermek, yarın bir bakarım çarşıda, iyi akşamlar :)

stat counter