SDN Linux Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Türkçesever

Profesör
@Halktan Biri,

Linux sürümümü güncellemek istiyorummmm,

"Gentoo i3wm" :p
Güncellenmiştir. Nasıl memnun musunuz dağıtımdan? Linux ekran görüntüleri bölümüne de bekleriz. :)
Gentoo demişken forumda Gentoo deneyen oldu mu acaba? Hiç Gentoo kullanan göremedim ben. :D
Gentoo kullananlar farklı varlıklar, değişik canlılar. Onlar arınmış, iç huzuru bulmuş, dağa çıkmaya hazır insanlar :p
Sonunda forumda Gentoo kullanan biri çıktı. Kullanımını merak ettim ben de.

BlackTSix

Asistan
Şuanda kendi kütüphanemi derliyorum, ortada paylaşılacak bir görsel yok, bir hafta içerisinde planlarıma uygun ilerleyebilirsem sistemi stabil hale getirip tonlarca fotoğraf paylaşacağım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sonunda forumda Gentoo kullanan biri çıktı. Kullanımını merak ettim ben de.
Gentoo hakkında kullanıcı yorumları çok spesifik. Biliyorsunuz ki Gentoo kaynak kod tabanlı bir dağıtım. Yani söylemek istediğim kimisi sadece bir kaç tane koddan meydana gelen bir ekran görüntüsü kimisi için bir sanat eseri olabiliyor. Ben şuanda sanat eseri olduğunu düşünüyorum. Ama gerçekten ciddi bir bilgi istiyor yada bilmiyorum ben kendi kütüphanemi derliyorum diye mi öyle.. Sonuç olarak kurulum aşamaları çok değişken. İnternetten sistem kurulumunun videosunu izleyerek kurmayı deneyebilirsiniz, ancak şöyle bir durum var ki donanıma göre spesifik problemler çıkartıyor ve bunların çözümlerini internetten bulmak çok zor. Kesinlikle Pyton mantığı bilinmeli, aksi taktirde kullanımda ciddi bir zorluk yaşanacaktır. Kurulum aşamasının 5/3 kütüphane derlemesi, kurulum yaparken bileşenleri şekillendirmeyi bilmek önemli. Lakin şöyle bir güzelliği var ki engel tanımıyor. Yanlış yapsanızda işleme devam edebiliyorsunuz. Sonuçları her vakit olumlu olmuyor tabi. Ancak bu benim için bir avantajken farklı bir kullanıcı için dezevantaj olabilir örnek verecek olursak yaptığın yanlışı hiçbir zaman öğrenemeyebilir, bulamayabilir ve bu sebepten düzeltemeyip bir olumsuzlukla karşı karşıya gelip şok olabilirsiniz. Şuanda kütüphane derlemeye devam ediyorum sonucu paylaşacağım.. :)

Son düzenleme:

_FAUST_

Dekan
Benide listeye yazarsanız memnun olurum neredeyse bir sene olacak sanırsam Linux ile tanışmam fakat şunu söyleyebilirim ilk zamanlar oldukça zorlasada en son Ubuntu'ya geçtim ve gerçekten çok güzel tavsiye ederim şiddetle oke. ;)
Not:Masaüstüm xfce.

muratveb

Profesör
Onursal Üye
Mint'in KDE ortamı nasıl arkadaşlar? Var mı kullanan LinuxMint-18.3-KDE?

Linux Mint 19 mate x64 var sesi çıkmıyor Pardus 17 xfce x64 de ses kartına fransız kaldı ama sesi var wifi'ya fransız...
wifi gözüküyor ağı görsede bağlanmıyor şifre doğru...
Ekran görüntüsü_2018-12-12_20-46-03.png

sudo screenfetch

[sudo] password for confickerbelasi:

sudo: screenfetch: komut bulunamadı

pardus çok bozmuş...

muratveb

Profesör
Onursal Üye
Mint kullanan varda Kde sini kullanan görmedim farklı bir dağıtım dersen ustası @Forumun Ağası Finix KDE
Mint KDE + Pisi Linux 2.1ATA + Manjaro KDE kurdum. Üçünüde eş zamanlı olarak 500GB'lık diski 3e bölerek test edeceğim . Hangisi daha verimli çıkarsa onla devam edeceğim.

Mint KDE + Pisi Linux 2.1ATA + Manjaro KDE kurdum. Üçünüde eş zamanlı olarak 500GB'lık diski 3e bölerek test edeceğim . Hangisi daha verimli çıkarsa onla devam edeceğim.
Mint'in KDE sürümü yoktu bildiğim, desteği çektiler. Hatta şimdi yokladım. Pisi'yi bilmem de, Manjaro iyi bir seçenektir. Pisi hakkındaki fikirlerini almayı isterim doğrusu, pek ilgilenmemiştim uzun zamandır.

loradona

Üyecik

Hocam kullandığım en stabil ortam ve dağıtım Manjaro KDEdir :D

stat counter