SDN Monster Notebook Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

The Commander

Üyecik
Benim beklentim donmasın kasmasın beni uzun bir süre götürsün istiyorum ve tabiki donanımı da çok önemli özellikle de işlemcisi i7 olmalı
ben daha çok film/dizi izleyen biriyim oyunu da arada bir oynarım çok fazla para vermek istemiyorum yani 12-13 bin gibi rakamlar vermek istemiyorum
bir sorum daha var ısınma problemi ile hiç karşılaştınız mı ?
görseldeki laptop benim işimi görür mü ?
Evet işinizi görür. Isınma problemi yok, ısınması gerektiği kadar ısınıyor diyelim. Performansı etkilemiyor ve el yakmıyor. Attığınız bilgisayar gayet iyi ama ben o bütçelere çıkabilseydim ekran kartı daha iyi olan bu modeli tercih ederdim. İşlemcisi i5 ama bence 1050 ile 1650 arasındaki farka değer. Daha iyi fps verir.

hasan2471

Üyecik
Herkese merhaba bende abra a5 v15. 2 düşünüyorum ama lenovo l340 ile arasında kaldım sizce l340 almalı mıyım 7000tlye yoksa 1000 daha çıkıp tulpar almak daha mı mantıklı

capemre

Doçent
Evet işinizi görür. Isınma problemi yok, ısınması gerektiği kadar ısınıyor diyelim. Performansı etkilemiyor ve el yakmıyor. Attığınız bilgisayar gayet iyi ama ben o bütçelere çıkabilseydim ekran kartı daha iyi olan bu modeli tercih ederdim. İşlemcisi i5 ama bence 1050 ile 1650 arasındaki farka değer. Daha iyi fps verir.
i7 olması daha avantajlı olur

The Commander

Üyecik

capemre

Doçent
Öyleyse her yönden sizi tatmin edecek şu cihaz sizin için iyi bir seçim olur.
6200 tl bence gayet yeterli bir fiyat daha da üzerine çıkmaya gerek yok hocam bir de Tulpar serisine baktım onun fiyatları bana çok tuzlu geldi

[ROOKİE]

Asistan
SDN Monster Notebook Kullanıcıları Klübü'ne hoş geldiniz!
Bu konu altında SDN Forum kullanıcılarından Monster Notebook kullananlar toplanıyor.

Başlayalım o zaman.

Ben Tupar T5 V19.1 kullanıyorum. 1 gün önce satın aldım. İlk izlenimim olarak;
-Cihazın tasarımı sade ve güzel.
-Performansı çok iyi.
-Ekran kalitesi çok iyi, IPS olması çok hoş.
-Oyuncu Laptopları genelde ısınır, ağır yükte İşlemci için en fazla 85, GPU için 80 derece seviyesini gördüm. Sabit kullanımda soğutucu faydalı olabilir.
-Klavyesi hoşuma gitti.
-3 USB-A noktası bir adette USB-C noktası var. Keşke bir adet daha USB-A olsaymış.

Marka gerçekten satış aşamasında çok ilgili. Ürünü mğazadan teslim aldım. 20-25 dakika içinde hazırladılar. Zorluk çıkarmadılar. Servisi konusunda çok olumlu yorumlar var. Benim gözümde Garanti konusunda bir Monster, iki Dell. Umarım değişmez :).

İyi Forumlar dilerim :).
Ekli dosyayı görüntüle 72969
Ekli dosyayı görüntüle 72970
Ekli dosyayı görüntüle 72971
Ekli dosyayı görüntüle 72972
Kafamda netleştirdim ve bunu almayı düşünüyorum. Haftaya İstanbul'a gideceğim. Büyük ihtimalle Tulpar T5 V19.1 alacağım. Son bir iki video izleyeyim dedim. CS:GO'da FPS'in 95-99 arası olması şaşırttı. Ne diyorsunuz bu değerlere? Siz böyle değerler görüyor musunuz? Yoksa ürünü karalamaya mi çalışıyorlar? Bir de TouchPad ses geldiği söylenmiş doğru mu?

Utkuversus

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!
Yönetici
Moderatör
Kafamda netleştirdim ve bunu almayı düşünüyorum. Haftaya İstanbul'a gideceğim. Büyük ihtimalle Tulpar T5 V19.1 alacağım. Son bir iki video izleyeyim dedim. CS:GO'da FPS'in 95-99 arası olması şaşırttı. Ne diyorsunuz bu değerlere? Siz böyle değerler görüyor musunuz? Yoksa ürünü karalamaya mi çalışıyorlar? Bir de TouchPad ses geldiği söylenmiş doğru mu?
Cihazın performansı olağan üstü çok memnunum. Ekran Kartı çok serin çalışıyor ama şu lanet olası 9750H çok ısınıyor. Monster'a özel bir sorun değil bu. GTA 5'e giriyorum 92-95 arasında geziyor. Macun yenileyip iyi bir soğutucu alacağım. Bilgisayar kendini kapatmadığı sürece sorun olmaz ama çok ta sağlıklı bir durum değil yani.

stat counter