Söyle Rahatla

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

1568141279547.png

Bilgisayara format atalı 11 gün oldu.

Ek paket 10GB 15 TL. 10-15 tl vergi yeni hat ücreti biniyor paket 75 tl oluyor. 150 TL'ye 100 GB 4.5G hızı veriyor. Bulunduğum çoğu yerde Türk telekom 20-50 mpbs hız veriyor.

Bu paketi de düşünüyorum ama Superboxa daha yakınım. Superbox 137 TL'ye gelecek. Dandik bir modeme 27 TL ekstra vereceğim veyahutta telefona takacağım. Odanaın içindeki çekim zayıf telefonda belli yerlerde iyi çekiyor çile çektiriyor. Modemin yani superboxun önceliği de yüksek çekim gücü de daha yüksek en nihayetine bunun için dizayn edilmiş. Telefona takılı hotspot inanılmaz hızlı şarj bitiriyor arama geldiğinde ikinci hat kesiliyor ısınıyor. Dediğim gibi modemlerin de alayı dandik. İyi bir modem 600-700 TL
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen sene Turkcell bile odamın içinde delirtti beni. Turk telekom da telefon içinde aynı durumu gösterecek muhtemelen.

İnternet rezalet bu ülkede rezalet paramız pul oldu pul

Administraktör

Audiophile
Yönetici
Mod. Adayı
Ekli dosyayı görüntüle 78607
Bilgisayara format atalı 11 gün oldu.

Ek paket 10GB 15 TL. 10-15 tl vergi yeni hat ücreti biniyor paket 75 tl oluyor. 150 TL'ye 100 GB 4.5G hızı veriyor. Bulunduğum çoğu yerde Türk telekom 20-50 mpbs hız veriyor.

Bu paketi de düşünüyorum ama Superboxa daha yakınım. Superbox 137 TL'ye gelecek. Dandik bir modeme 27 TL ekstra vereceğim veyahutta telefona takacağım. Odanaın içindeki çekim zayıf telefonda belli yerlerde iyi çekiyor çile çektiriyor. Modemin yani superboxun önceliği de yüksek çekim gücü de daha yüksek en nihayetine bunun için dizayn edilmiş. Telefona takılı hotspot inanılmaz hızlı şarj bitiriyor arama geldiğinde ikinci hat kesiliyor ısınıyor. Dediğim gibi modemlerin de alayı dandik. İyi bir modem 600-700 TL

Geçen sene Turkcell bile odamın içinde delirtti beni. Turk telekom da telefon içinde aynı durumu gösterecek muhtemelen.

İnternet rezalet bu ülkede rezalet paramız pul oldu pul
137tl ye superbox 10bps hız sunmuyor mu? Bana baya kazık geldi.

137tl ye superbox 10bps hız sunmuyor mu? Bana baya kazık geldi.
Var mı başka alternatifi? Yurttaki internet 0.1 mpbs bile değil. Bildiğin yok.

Turk telekomda blu tv izleyenlere ücret kesilmiş mesela öyle birşeyler okudum. Bak kotandan kesilmiyor direk ücret kesiliyor. Böyle saçmalıklar var.

Vallahi billahi kafayı yiyeceğim şu internet konusunda düzgün birşey yok.

Turkcell kazık evet ama TT ile uğraşılır mı bilemiyorum. Vodafonedan çok çektim.

Adamlar taş gibi telefon yapmışar fakat hala ekran yenileme hızında bir geliştirme yapmıyorlar. Onu yükseltip daha yüksek fpsli videolar çekmeye olanak vermeleri gerkeiyor.

Son düzenleme:

Szayel

Asistan
Çok özür dilerim ama kyk'ya getirsinler sınır. Devlet yurdu ve ihtiyacı olanlar gitsin. Trilyonerin çocuğu gitsin özel yurduna.
O yaştaki çocuğun dizilerle, filmlerle vakit geçirmesi mantıksız. Hafta sonu kota kaldırılabilir. Kabul edin cüzzi rakamlarda yurtta oturuyorsunuz ve TR için sıkıntıya bant genişliği problemine yol açıyorsanız kaldırılsın. Zaten eğitim sistemi ezberle geç mantığındayken, bunca yolunu değiştirebilecek seçenek varken bence öğrencinin tek düşündüğü hız olmamalı.

Hangi bölüm internet hızına ihtiyaç duyar yada böyle sorayım ? Yazılımcı olsanız bile max indireceğiniz dosya 3 gb'dır.

Administraktör

Audiophile
Yönetici
Mod. Adayı
Çok özür dilerim ama kyk'ya getirsinler sınır. Devlet yurdu ve ihtiyacı olanlar gitsin. Trilyonerin çocuğu gitsin özel yurduna.
O yaştaki çocuğun dizilerle, filmlerle vakit geçirmesi mantıksız. Hafta sonu kota kaldırılabilir. Kabul edin cüzzi rakamlarda yurtta oturuyorsunuz ve TR için sıkıntıya bant genişliği problemine yol açıyorsanız kaldırılsın. Zaten eğitim sistemi ezberle geç mantığındayken, bunca yolunu değiştirebilecek seçenek varken bence öğrencinin tek düşündüğü hız olmamalı.

Hangi bölüm internet hızına ihtiyaç duyar yada böyle sorayım ? Yazılımcı olsanız bile max indireceğiniz dosya 3 gb'dır.
Yazılımcı değilim ancak bazen indirilenilecek basit bir şeyin kaynak kodları onlarca GB tutabiliyot. Mesela Android kernel ı üzerine çalışma yapacak birinin en az 30gb indirme yapması gerekir. Bunun dışında eğitim artık yavaş yavaş interaktifliğe doğru kaymaya başladı. Udemy üzerinden yada başka platformlarda ek kurs alıyor pek çok öğrenci.

Ayrıca film yada müzik dinlemenin aşırıya kaçmadığı müddetçe insana ciddi şeyler katacağı düşüncesindeyim.

Sanane benim kyk İnterneti ile ne yapacağımdan sanane. SANANE? SA NA NE?
DEFOLUN gidin kendi işinizle uğraşın bas bas bağırmasını biliyorlardı süper devlet yurtları sınırsız kyk İnterneti diye. Oradan kıs nurdan kıs oraya zam buraya zam SA NA NE? KENDİ İŞİNE BAK

Lazzz

Rektör

Farklı bir bakış açısı tabi.

Diğer ülkelerle karşılaştırmak lazım.

Bir de TR için bant genişliği sıkıntısı oluşturuyorsunuz diyor BANANE lan adamlar yıllarca sömürdü de sömürdü geliştirdi ler altyapıyı zaten bu kadar az bir kitlenin TR için sıkıntı oluşturması imkansız

Gelen hız bu
Screenshot_20190911-160544.jpg

2000 öğrenci desek aynı anda bağlanmaları imkansız ama hadi aynı anda herkes yurtta ve bağlanıyor desek. 2000×0,5 koskoca yurda 2000 kişilik alt yapısı daha 2 senelik ve taş gibi yurda sadece 1000 mpbs hız geliyor emin olun 2000 kişinin 1000i bağlı değildir bu test yapıldığı sırada İnternete

2000 kişi için 1000 mpbs internet nedir şaka mı yapıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz? Bugün bireyselde 1000 mpbs paketler var benim lisede okuduğum vakit 5 sene önce her sınıftaki akıllı tahtaya 200 mpbs hız geliyordu.

Administraktör

Audiophile
Yönetici
Mod. Adayı
Saat akşam 7 ye kadar 100 mbit 7 den sonra 25 mbit... Kablonet memnunum :D

Yurttaki o internete belki 100 kişi bağlanıyor tabii ki yavaş olucak :D
en yüksek interneti getirsen yine dayanamaz ki :D
Bunun için özel altyapıları var. 1500 kişinin bulunduğu bir otelde 36 mbps aldığımı hatırlıyorum.

Saat akşam 7 ye kadar 100 mbit 7 den sonra 25 mbit... Kablonet memnunum :D

Yurttaki o internete belki 100 kişi bağlanıyor tabii ki yavaş olucak :D
en yüksek interneti getirsen yine dayanamaz ki :D
Kafaya bak. Kafaya bak. KAFAYA BAK.

Arkadaş kafaya bak.

Yazık. Teknoloji o kadar geri 100 kişi bağlanınca çöküyor internet.

Çok Pis G** Oldum Şuan Anladım...

Nero ve Winamp Kullanan adamdan ne beklersin ki...

Vay anasını teknoloji piri nesile bak 👌👌👌

Silsemmi ilk attığımı acaba 🤔

Yok yok daha çok dikkat çeker bence :rolleyes:

En iyisi sessizce üzümlü keki alıp gitmek :)

Aman Aman Nereye Geldik Konuyu sapıtmayalım efenim ;)

Son düzenleme:
stat counter