Termal Macun Nasıl Sürülür?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Froseth

Asistan
İşlemcime termal macun süreceğim fakat yanlış birşey yapmaktan korktum. Ne kadar sürmeliyim ve sonrasında ne yapmalıyım?

Logithx

Profesör
Eski macunu hem işlemciden hem fanın üzerinden iyice temizleyin istee işlemcinin tam ortasına küçük bir nohut tanesin kadar sıkın işlemciyi oturtun zor olur derseniz işlemciye ince bir tabaka halinde olacak şekilde yayın öyle fanı takın..

The Judge

Profesör
Tabi hangi cihazda yenileyeceğiniz de önemli.
Mesela laptoplarda işlemcinin kenarlarında küçük çipler var onlara taşarsa ekstra ısınma yapıyor.
Masaüstü PC ise böyle bir sorun olmuyor ama siz nohuttan daha küçük miktarda macunu işlemci üzerine sıkın ve herhangi bir ahşap falan ile işlemci üzerine yaydırın.
Taşırmadan her yerine iyice yaydırın, merkezinden yaydırın ki fanı oturttuğunuz da fazlası sağa sola yayılsın.

Froseth

Asistan
Eski macunu hem işlemciden hem fanın üzerinden iyice temizleyin istee işlemcinin tam ortasına küçük bir nohut tanesin kadar sıkın işlemciyi oturtun zor olur derseniz işlemciye ince bir tabaka halinde olacak şekilde yayın öyle fanı takın..
İşlemciyi çıkartmam şart değil sanırım, ve üstü kapalı nasıl açacağım onu yanda bi metal çubuk var? İşlemcim İntel bu arada fark olabilir Amd İntel arasında ondan söylemek istedim.

Jack Reacher

Asistan
kağıt gibi sürün ne az ne çok , işlemciyi çıkartmanız şart değil tabiki , üstündeki korumayı kaldırın .

Froseth

Asistan
Macunu sürmeden önce çok ısınıyordu ve aşırı drop yiyordum oyunlardan o sorun çözülürmü?

The Judge

Profesör
Macunu sürme şekline ve kullandığın macunun kalitesine göre değişir.
Ne kadar kaliteli olursa olsun soğutma sistemin zayıfsa macunda bir yere kadar etkiler.

stat counter