Uçak korkusunu nasıl yenebilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

beyzabetül

Profesör
merhaba arkadaşlar ben uzun seyehatlerimi uçakla yapımak istiyorum.yalnız uçaktayken nefes darlığı,vücudumda yanma,terleme ,halsizlik oluyor.bu durum yüksek rakımlı dağlardan arabayla da geçerken deoluyor.o anda öleceğimi zannediyorum.yükselik korkum yok.doktorada gitmedim.bana havaalanında doktorlar olduğunu sakinleştirici ilaç verebileceklerini söylediler.ne derece doğru bilmiyorum.uyku ilacı alsam hemen uyur muyum yada 1-1.5 saat yolculuk sonunda uyanabilirmıyım dıye almak istemıyorum.otobüsle de 18-22 saat yolculuklar da zor geliyor.ne yapmamı tavsiye edersiniz?

lotusadana

Asistan
Uçakta uyuyan yolcu kabul edilmez.
Kalkışta ve inişte uyuyan yolcular uyandırılır. Hatta zorla uyandırılır. Kulaklıklar çıkartılır.
Bir kkb ve/veya başka hekimlere danışın. Basınçla ilgili kulak, kalp vs sorunu olabilir.
Ben bu durumlar için uçuş öncesi ve sonrası ilaçlar kullanıyorum. Reçetesiz alamayacağınız ilaçlar. Hatta birine bugün başladım. Geçen hafta çok iniş çıkış yaşadığım için baş dönmesi ve kulak çınlaması yaşıyorum.

beyzabetül

Profesör
Uçakta uyuyan yolcu kabul edilmez.
Kalkışta ve inişte uyuyan yolcular uyandırılır. Hatta zorla uyandırılır. Kulaklıklar çıkartılır.
Bir kkb ve/veya başka hekimlere danışın. Basınçla ilgili kulak, kalp vs sorunu olabilir.
Ben bu durumlar için uçuş öncesi ve sonrası ilaçlar kullanıyorum. Reçetesiz alamayacağınız ilaçlar. Hatta birine bugün başladım. Geçen hafta çok iniş çıkış yaşadığım için baş dönmesi ve kulak çınlaması yaşıyorum.
peki havalimanlarında bu konuda ilgilenen doktorlar varmı?
acaba psikolojik olabilir mi.panik atan falan.önce pskiyatriye gitmeyi düşünüyordum.

stat counter