VirtualBox'ta, Kali Linux Yüklemesi Sonrasında Yaşadığım Sıkıntılar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Salih Yücel

Üyecik
Merhabalar Hocam,
Kurulumu yaparken belirlediğimiz işletim sisteminin Tipini "Microsoft Windows" versiyonunu da "Windows 7 ; 8.1 ya da Windows 10" seçerek Kali kurulumu tekrar yapabilir misiniz?

70074

crow88

Profesör
arkadaşlar tşk ederim.uygun zamanda söylediğinizi yapıp bilgi veririm

ZEUS124

Asistan
Hocam eğer Linux sistemlerini ilk defa kullanıyorsanız ve amacınız Linux'u günlük işler için kullanmak ise (ki günlük kullanım olmasa bile ilk defa kullanıyorsanız) , size mutlak surette Ubuntu veyahut Mint öneririm. Basit dağıtımları kullanmadan diğer dağıtımları geçmeyin! Afallarsınız. Aynı yürümeden koşmaya benziyor.

Salih Yücel

Üyecik
Hocam eğer Linux sistemlerini ilk defa kullanıyorsanız ve amacınız Linux'u günlük işler için kullanmak ise (ki günlük kullanım olmasa bile ilk defa kullanıyorsanız) , size mutlak surette Ubuntu veyahut Mint öneririm. Basit dağıtımları kullanmadan diğer dağıtımları geçmeyin! Afallarsınız. Aynı yürümeden koşmaya benziyor.
Neden kimse Pardus'u tavsiye etmiyor :)

Salih Yücel

Üyecik
Pardus'tan önce daha iyi sistemler mevcut, yüksek ihtimal ile ondandır. Şahsen ben Manjaro Deepin kullanıyorum ve çok memnunum.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Toplum gelenelinde başarız ya da kullanımı konusunda olumsuz bir algı söz konusu.

Merak ediyorum, karşılaştırdığınız da yapamadığı ya da eksik bulduğunuz noktalar neresidir? Mesela daha iyi sistemler mevcut dediniz bu görünüm ile mi alakalı performans ile mi alakalı?

Görüşmek üzere, teşekkürler.

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Mesela daha iyi sistemler mevcut dediniz bu görünüm ile mi alakalı performans ile mi alakalı?
Her ikisi olarak görebilirim. Kullanıcı için görünüm her zaman önemlidir. Performans olarak gayet stabil olduğunu söyleyebilirim.

Salih Yücel

Üyecik
Her ikisi olarak görebilirim. Kullanıcı için görünüm her zaman önemlidir. Performans olarak gayet stabil olduğunu söyleyebilirim.
Olumlu geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Yeni kullanıcılar için Pardus'u destekliyor ve tavsiye ediyorum.

Kendilerini daha iyi geliştirmelerine fırsat vermeliyiz ve ekibi motive edecek paylaşımlarda bulunmalıyız.
Ülkece özgür yazılıma ağırlık vermenin bizi olumlu bir şekilde geliştireceğine inanıyorum.

ZEUS124

Asistan
Çünkü Ubuntu ve Mint ile ilgili daha fazla kaynak var.

crow88

Profesör
Arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi virtulabox'ta kali linux deneme amaçlı yükledim,bundan çok önce,daha doğrusu fi tarihinde win 98 varken ,HDD yüklemeyi denedim,1-2 gb arası veri kaybı,ayrıca mbr de sorun yaşamıştım,bu tecrübe sebebiyle virtualbox kullandım,ama hoşuma giden tarafı sistemi her yönüyle tanıması oldu,haliyle kasmalar yaşadım(ufak tefek)asıl sıkıntım fare imlecin de komut esnasında yer kayması oldu.
Google chorme yüklemek istememe gelince firefox pek sarmadı.Kali linux öte yandan donanımı,wifi tanıdı hic sıkıntı yaşamadan internete güzelce bağlandım,kullanabildim.

Haliyle bu deneme benim için iyi geçti,Pardus olsun diğer linux sistemleri de ilgimi çekiyor,fırsat oldukça onlarıda deneme yapacağım(linuxta komut yazılımları(buda zaman istiyor:))

bu arada Kali linux yükleme sebebine geleyim(hack kek türü programlar biraz ilgimi çekiyor:))bunu görmek istedim.Sanırım 2.denemem pardus olacak

sizlerin fikir olsun,düsünceleriniz olsun yorumlarınız için tşk ederim.

stat counter