Vista'dan Xp'i dönüşüm?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

TempesTs

Asistan
Merhaba arkadaşlar,

Vista'dan Xp'e dönüş yapmak istiyoruz. Cd'si bulunmakta. Nasıl geçecegimize dair bilgilendirebilirmisiniz?

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar...

m1903

Profesör
Öncelikle bilgisayarınızın tüm donanımının gerekli Windows XP sürücülerini indirin(Üreticilerinin sitesinde çok büyük ihtimalle vardır). Eğer sata harddiskiniz varsa ve anakartınızdan emulate IDE gibi bir seçenek seçmediyseniz uygun sata sürücüleri bulunan bir disket hazırlamalısınız. Sonrasında normal bir şekilde windows xp kurulumunuza başlayabilirsiniz.

casual1st

Üyecik
Dönüş derken downgrade mi yoksa yeniden kurulumdan mı bahsettiniz?

çakacan formatı geçecen nasıl olacak başka türlü dersen, vistada masaüstünde bilgisayarım'a sağ tıkla - yönet - disk yönetimi - oradan da C'ye sağ tıkla ve küçült de. oluşan bölüme xp kurarsan hem vista hem xp olur. yok ben illa xp istiyom dersen sonra xp üzerinden aynı yolu kullanarak vista'nın olduğu bölümü silersin ( biçimlendirirsin ). xp'nin ön yükleyicisi hafızada kalır ve açılışta hala xp mi vista mi diye sorarsada baslat - calıstır a fix mbr der geçersin.

souris46

Profesör
PC MERAKLISI dedi ki:
gel sen bana vista ver bende sana xp profesional veriyim :p
Oda güzel :D

umarım xp'ye dönüş yaparken almış olduğunuz bilgisayarın tüm xp driverlerini bulabilirsiniz aksi halde sıkıntı yaşamanız çok yüksek bir ihtimal

PC MERAKLISI

Dekan
en kolayı çek formatı kur xp yi olsun bitsin :) (benim için 1 saat ,herşey dahil )

stat counter