Visual Basic ile C# arasında fark var mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


ProgramLama41

Doçent
Katılım
4 Ağu 2012
Mesajlar
590
Puanları
0
Evet arkadaşlar ben şimdi yazımı C#ile geçiriyorum :D Ama önümüzde ki öğrenim döneminde bizlere Visual Basic öğretilecekmiş. :hammer: Aralarında çok fark var mıdır? Yani seneye zorlanır mıyım (Yani zorlanmam da kolay gelir mi?) :mrgreen:

Yoksa hayır kardeşim birbirleri ile tamamen alakasızlar mı ?

Bu arada her türlü C# kaynağa açığım :)
 

Janmark

Doçent
Katılım
22 Tem 2011
Mesajlar
918
Puanları
38
tofaş-ferrari

ama zorlanmazsın mantık sonuçta aynı, syntax biraz sinir edebilir sadece okadar.

VB : Private islem As Boolean = False

C# : bool islem = false;

gibi mesela
 

ayhankara

Üyecik
Katılım
24 Mar 2012
Mesajlar
14
Puanları
0
C# her zaman daha zevkli bulmuşumdur. Başlangıçta visual basic zor gelebilir ama ikisi arasında da pek bir fark yoktur. Yani çoğu zaman süslü parantez veya noktalı virgül kullanarak sinir olabilirsin. metodlarda döngülerde koşullarda tab tuşunu kullanmanı tavsiye ederim. visual basic yazmada sorun yaşarsan http://converter.telerik.com/ bu adrese girerek kod dönüşümü yapabilirsin. ama kopyala yağıştır yapmaktansa üşenme elini vb ye alıştır derim. Neyi ne kadar iyi bilirsen o kadar senin için iyi . Yazılım dünyasına hoşgeldin.
 

ProgramLama41

Doçent
Katılım
4 Ağu 2012
Mesajlar
590
Puanları
0
Hmm :D Janmark abi tofaş - ferrari benzetmesi işi bitirdi :D :D
ayhankara C# zevkli geçiyor :D bende metodları çalışıyorum şuanda :D verdiğin sitede farklı bir şey :D aslında güzel bir çalışma :D VB yede alışırız ya iş mantık da bitiyor :D
 
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
17,590
Puanları
63
Tofaş-Ferrari benzetmesini yerli görmüyorum açıkçası çünkü ikisi de .NET tabanlı bir dil olduğu için ortalama ikisi de aynı b*kun laciverti denilebilir. Yazma açısından hangisine alışırsan öyle gider. Ben ilk VB'den C#'a geçerken bayağı zorlanmıştım şimdi C#'a öyle alıştım ki VB ile bir şey yazamıyorum.

İli dil arası performans yine fark etmeyecektir çünkü iki dilde de yazdığı uygulama derlendikten sonra MSIL koduna dönüşür. Bu format tüm .NET tabanlı diller için ortak dildir.
 

E32KERNEL

Doçent
Katılım
12 Eyl 2010
Mesajlar
627
Puanları
0
Vb 6.0 'ı kast ediyorsan, C# ile aralarında dünya kadar fark var. Sadece programcılık mantığı aynı, diller arasında uzaktan yakından bir benzerlik yok. VB.NET 'i kast ediyorsan, C# ile kullandıkları kütüphaneler aynı zaten. Sintaks dışında fazla zorlanmazsın.
 

ProgramLama41

Doçent
Katılım
4 Ağu 2012
Mesajlar
590
Puanları
0
Vb.net öğretiliyor sanırım okulda :D Bizim okul hep gerici ya geçen sene pascal bu sene vb.net
 

Samed Tarık

Doçent
Katılım
4 May 2012
Mesajlar
508
Puanları
18
ben visual basicle başlamıştım ki @Janmark ın uyarısıyla yönümü hızlıca c# a çevirdim, c# daha basit gibi ama visual basicde herşeyi en ince ayrıntısına kadar tanımladığın için kontrol sendeymiş hissi veriyo :D
 
Üst
stat counter