Windows 10’dan 7’ye geçme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Düşükİnsan

Üyecik
Merhabalar
Bugün hevesle Windows 7 olan bilgisayarımı Windows 10a günceledim media creation tool ile dosyalaı saklı tuttum yani şuan c diskindw windows.old klasörü duruyor.
Windows 10’a geçtiğime pişman oldum Windows 7’ye veri kaybı yaşamadan nasıl geçerim?

BJKolik

Profesör
Neden pişman oldun ki? En son gelen güncelleme ile W10 gayet başarılı ve iyi. Zaten W7 desteği bitiyor bence kararını gözden geçir acele etme derim kardeşim.

Düşükİnsan

Üyecik
Neden pişman oldun ki? En son gelen güncelleme ile W10 gayet başarılı ve iyi. Zaten W7 desteği bitiyor bence kararını gözden geçir acele etme derim kardeşim.
4 Gb belleğim vardı Windows 7dede 2.67 kullanabiliyoedum windows 10a güncelledim halen aynı.Windows 10da fazla hizmet olduğu için kasıyor

BJKolik

Profesör
4 Gb belleğim vardı Windows 7dede 2.67 kullanabiliyoedum windows 10a güncelledim halen aynı.Windows 10da fazla hizmet olduğu için kasıyor
Win7 desteği kesilecek, evde bir tane diz üstü var geçen hafta Win7 desteği kesilecek diye Windows' tan mesaj geldi. Ben olsam geçmezdim W10' da hizmet daha fazla ama aygıt yöneticisinden kapatabilirsin gereksizleri.

PARAzitCELL

Profesör
Merhabalar
Bugün hevesle Windows 7 olan bilgisayarımı Windows 10a günceledim media creation tool ile dosyalaı saklı tuttum yani şuan c diskindw windows.old klasörü duruyor.
Windows 10’a geçtiğime pişman oldum Windows 7’ye veri kaybı yaşamadan nasıl geçerim?
Temiz format atarak win 10 yapsaydınız bu sorunlar yaşanmazdı büyük olasılıkla... Önemli dosyalarınızı yedekleyip temiz format atınız.

Düşükİnsan

Üyecik
Temiz format atarak win 10 yapsaydınız bu sorunlar yaşanmazdı büyük olasılıkla... Önemli dosyalarınızı yedekleyip temiz format atınız.
32 bit işlemci x64 tabanlı yazıyor fakat başka bir menüde hatırlamıyorum ismini x86 tabanlı yazıyor 64 bit kaldırırmı kaldırsa bile 4 gb ram’in 3.5ini bile kullanabilirmiyim?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Windows 7 olan bilgisayarımı Windows 10a günceledim media creation tool ile dosyalaı saklı tuttum yani şuan c diskindw windows.old klasörü duruyor.
Windows 7 işletim sisteminizi yeniden yüklemek istiyorsanız, şu konuya bakabilirsiniz.

4 Gb belleğim vardı Windows 7dede 2.67 kullanabiliyoedum windows 10a güncelledim halen aynı.
Çünkü yükseltme yapılmış olsa bile, yine 32-bit bir sistem kullanıyorsunuz.

64 bit kaldırırmı kaldırsa bile 4 gb ram’in 3.5ini bile kullanabilirmiyim?
64-bit sistem daha verimli olur. Bilgisayara takılı olan aygıtların durumuna göre, anakartın belleği işleme yeteneğine göre, BIOS'un güncelliği ve ayarlarına göre ve sistem ayarlarınıza göre kullanılanbilir RAM miktarı, 4 GB'a kadar bile çıkabilir. (Bu, hem Windows 10 hem de Windows 7 sistem için geçerlidir.)
W10' da hizmet daha fazla ama aygıt yöneticisinden kapatabilirsin gereksizleri.
Windows Hizmetler'i yazmak istediniz. :)
👍
Daha iyi bir Windows 10 deneyimi olacaktı.

met 35

Profesör
64 bit işletim sistemi kurun. Raminizin çoğunu kullanır.Rahat edersiniz.

awda00

Asistan
Windows 7 kullanmak çok mantıksız fazla hizmet ve ek uygulama var diyorsan bunları 1903 ile beraber kaldırabiliyor görev yöneticisi kısmından hizmetlerden hizmetleride kapatabiliyorsun.En mantıklısı en güncel windows sürümünü kullanma.

Düşükİnsan

Üyecik
Windows 7 kullanmak çok mantıksız fazla hizmet ve ek uygulama var diyorsan bunları 1903 ile beraber kaldırabiliyor görev yöneticisi kısmından hizmetlerden hizmetleride kapatabiliyorsun.En mantıklısı en güncel windows sürümünü kullanma.
Bu kaldırma olaylarını daha detaylı anlatabilirmisiniz?Yani her açtığımda görev yön.den kapatmak istemiyorum hizmetleri

Usain

Freedom
Yönetici
Mod. Adayı
Bu kaldırma olaylarını daha detaylı anlatabilirmisiniz?Yani her açtığımda görev yön.den kapatmak istemiyorum hizmetleri
Yok. Artık hesap makinesi bile kaldırılabiliyor en basitinden mesela. Her seferinde yapmanıza gerek yok.

Düşükİnsan

Üyecik
64 bit işletim sistemi kurun. Raminizin çoğunu kullanır.Rahat edersiniz.
Hocam bu 64 bit’e yükseltmeyi nasıl yapıcam kişisel verilerimi koruyarak? Bu UEFI usb olaylarını hic anlamıyorum.Media Creation tool’u yeniden yüklesem ve 64 biti seçsem olurmu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok. Artık hesap makinesi bile kaldırılabiliyor en basitinden mesela. Her seferinde yapmanıza gerek yok.
hocam son attığım mesaja bir bakarmısınız bu 64 bite yüksletne olayını

stat counter