Windows Restart Atıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

maX.knoX

Üyecik
3gün önce bilgisayarima windows xp kurdum lakin ne zaman download yapsam kndini otomatik restart atiyor.. RESET değil güçten kaynaklandığını sanmıyorum zira windows kapanıyor ayarlanırız kaydediliyor gibisinden bildiğiniz restart mesajlari veriyor. nedir problem ve nasil çözebilirim..

Headhunter

Doçent
arkadaşım virüs programı yükle muhtemelen ondan oluyodur.virüs programım var diyosan bilemicem o zman.ama yoksa büyük ihtimal ondan

NecronomicoN

Profesör
muhtemelen çakışan 1-2 program ya da virüs, eğer nelerin çakıştığını bulamicaksan bence de bi formatla gel

edit: hangi programı yükledikten sonra yapmaya başladı bunu

edit2: 3günlük windows sa yeni programlar kurarken kesin o geri yükleme noktası yapmıştır, 1-2 gün öncesinden olan bi geri yükleme noktasına geri dön

başlat-programlar-donatılar-sistem araçları-sistem geri yükleme

casual1st

Üyecik
Böyle bir virüs var download a başlayınca tetikleniyo.. antivirüs ile çözülebiliyo fakat aynı virüs antivirüs başltıldığında da tetiklenerek kapatıyor pc yi. güvenli kipte açarak güncel bir virüs programıyla tarasan? Panda bulmuştu bende Antivir ve Kaspersky yalan olduktan sonra..

Özgür Hoca

Asistan
İki ihtimal var:
1. Virüs (Büyük ihtimalle)
2. Sistem hatasında windows XP'nin kendine yeniden başlatması.

Mutlaka bir antivirüs yazılımı kur ve sistemi tarat. Şayet virüs varsa ve antivirüs bunu temizleyebilirse sorun çözülür.

Eğer sorun sistem hatasıysa:
Denetim Masası > Sistem Özellikleri > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma yolunu izle.
Ayarlar düğmesine tıkla.
Sistem Hatası bölümündeki "Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini devre dışı bırak.

Bu iki yöntemden birisinin sorununu çözeceğini sanıyorum. Kolay gelsin.

gabriel34

Üyecik
Kesin virüss.. Yeni bir antivirüs yüklemek istediğindede restart atıcaktır. Kısa sürede download edebileceğin veya bir arkadaşından edinebileceğin "smitfraudfix" programını kullan. Daha sonra bilgisayarı kapa aç ve başka bir antivirüsle tekrar tarat. Ama en iyisi format. Bilgisayar işiyle uğraştığım için bu tür bir sorunla karşılaştım defalarca. Kolay gelsin

maX.knoX

Üyecik
sanırım dediğiniz gibi virüs.. zira windowsu kurar kurmaz flashdisk'i takmiştim bi iki driver almak için.. bidaha format atayim :)

OkN

Asistan
Arkadaşında bu tarz bir sorunu vardı biraz bilgisayar zorlanınca reset atıyordu av kullandım aviran antivir premıum düzeldi ;)

stat counter