Yatırım olarak tercihiniz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

beyzabetül

Profesör
Bence en mantıklısı üretim. Nasıl olur bilmiyorum ama küçük bir fabrika kurup bir şeyler uretirsen, ileride çok zengin olabilirsin.

Tabi benimkisi sadece uzaktan bir hayal. :)
fabrikatör olacak kadar zengin değilim :) hem fabrikalarda zarar edip batabiliyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Lazzzbizim buralarda kimse deposito falan vermez

fatihhhh37

Asistan
Altına yatırım veya daireler alıp bas kiraya aradan 5 sene 2 yolda da mutlak kazançlı çıkarsın.
Ha altın düştü zarar ettim geri çekmen de hata olmuş. Altın kaybetmez ufak dalgalanmalar her zaman olur bekle sabret en az 1, 2 sene beklesen her türlü kardasın. Hayırlısı olsun inşallah.

cengaver51

Dekan
insanlara yatırım yap fakir çocukları okut geleceğe yatırım olur

beyzabetül

Profesör
Altına yatırım veya daireler alıp bas kiraya aradan 5 sene 2 yolda da mutlak kazançlı çıkarsın.
Ha altın düştü zarar ettim geri çekmen de hata olmuş. Altın kaybetmez ufak dalgalanmalar her zaman olur bekle sabret en az 1, 2 sene beklesen her türlü kardasın. Hayırlısı olsun inşallah.
dairem var zaten .kiracilarla uğraşmak istemiyorum
geçen sene 90 tl den altın almıştım sonra düşmeye başladı.1 sene bekledim yine aynı fiyata sattım.bir ay önce yükselir umudyla 102 tl den aldım baktım sürekli düşüyor daha fazla zarar etmemek için hemen bozdurdum. 5 bin tl kayıbım oldu.şimdi de yükselmeye başladı.şansa bak

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
Ev / dükkan al kiraya ver derdim
ki b c aynı d ise kısmen altın dolar dışında kalanın diğeride fazize girer.

ev dükkan olayında saplam kontrat yaparsan olumsuz bir bakada avukatının gerekli işlemleri yapacağını ve avukat ücretide dahil olarak belirlersen kafan kulağın rahat bi mülk sahibi olarak kiraya verirsin.
Kısaca herşey kontrata bağlı.

Bepob

Profesör
kiracılarla uğraşmak sıkıntı. iyi kullanmıyorlar.zamanında alamıyorsun.kimin ne olduğu belli değil.hisse seentleriden falan anlamam.bır ara altına yatırım yaptım büyük zarar ettim.hemen bozdurdum.şimdi zararımı nasıl karşılacağım dıye düşünuyorum

galiba öğrenci dostusunuz :) öğrenciye daire falan kiralamayı pek tavsiye etmiyorlar.hele de erkek öğrencilere.ama şimdiki öğrenci yurtları beş yıldızlı otel gibi diyorlar .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ama yaptığım davranış güzel birşey değil mi?yani faiz parasıyla sokaktaki aç hayvanların karınlarını doyurmak,fakirlere dağıtmak..belki sevabı yoktur ama yinede güzel bir davranış değil mi?
Hocam para faiz kurumunda kullanılmamalı ama mecburu bir durum olursa tabi fakirlere verilebilir yardım amaçlı ama tabi bununda sevabı olacağını sanmıyorum.

Lazzz

Rektör
@beyzabetül depozito vermeyene dükkan yok. Kiracılıkta hep vardır. İstanbul için konuşuyorum. Depozit almadan ne dükkan ne ev kiraya veririm.

Depozit legaldir. Kira sözleşmesinde belirlenen oranlarda depozit alınabilir ve kriacı dükkanı/evi boşaltırken verdiği hasarlar tespit edilir ücreti neyse depozitten kesilir.

beyzabetül

Profesör
Lazzz malesef burası trabzon.kullanıcı adından da anlaşılacağa üzere sende bizim bu taraflandansın:)emlak sitelerine gir bak kimse bu şehirde depozito falan istemiyor.emlak çokluğundan mı yoksa başka sebeplerden dolayı mı bilmiyorum.belkide kaba kuvvetle işlerini hallediyordur.bende isterim garanti olarak depozito istemeyi ama veren yok

SmH51

Profesör
Para miktarına bakardım. Para miktarı bir ev veya dükkan alacak kadar yüksek ise ev veya dükkan alırım. Ancak elimde bulunan değer ev veya dükkan alacak miktarda değil ise veya alacağım ev kuytu bir yerdeyse yatırımı döviz,altın olarak değerlendirirdim. Ancak bugün için konuşacak olursak döviz veya altına yatırım biraz riskli gibi duruyor. Paramı Türk Lirası olarak bekletirdim.

a)ev/dükkan alır kiraya verirdim
b)kiracıyla uğraşmaktansa bankaya yatırır faizini kullanırdım.

Forex İpucu

Üyecik
Yatırım yani kar amaçlı bir hamle yapmak istenirse D şıkkı en karlı olanı gibi duruyor.Çünkü altın, döviz, hisse senedi gibi piyasalar çok dinamik ve tüm dünyada takip edilen, volatilitesi fazla ve bu sayede de yüksek kazançlar getirebilen piyasalardır.

Bu yatırımları da bankalarda, kuyumcuda, döviz bürosunda almak yerine FOREX işlemleri ile yaparsanız, yatırdığınız paranın 100 katı değerinde işlem açarak, 100 katı kara geçebilirsiniz. Tabiki bu piyasalarda işlem yapmak riski olduğu için yeterince araştırmalı ve gerekli eğitimleri almalarak başlamalıyız.

En iyi yatırım nasıl yapılır? - Forex ipucu sitesinden En iyi yatırım nasıl yapılır? başlıklı yazıyı okuduğunuzda gerçekten bu piyasada işlem yapmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Tabiki herkesin yatırım düşüncesi, risk porifili farklıdır. Bahsettiğim piyasa yüksek riskin yanında yüksek kazanç getirebilen, hatta gerekli araştırma ve eğitimlerle riski minimize edebildiğiniz bir piyasa. Okuyup kendiniz değerlendirebilirsiniz...

Not: Kişisel görüşlerdir, yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz.

stat counter