Yeni Binaya İnternet Bağlatma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 4)

PixelArt

Üyecik
Ne kadar hız istiyorsun bilmiyorum ancak hipernet bakır kablo üzerinden 20 mbite kadar(saha dolabına olan uzaklığa göre değişebilir.) hız verebiliyor. Öncelikle şöyle anlatayım yeni yapılacak bir binanın mütahiti binayı yaparken hat için başvurmalı bu sırada eğer mütahitten kutudan dairenin içine kadar cat5 veya cat6 kablo çekilme sözü alınırsa fiber planlanır cat kablo yerine bakır kablo çekilirse binanın durumuna göre yani cihaz yeri ve cihaz için enerji alınabiliyorsa panodan hipernet cihazı bağlanır.
Saha dolabı eve maximum 30-40 metre fakat binada girişte kutu falan yok. Binada bir elektrik dairesi var. Oraya hic bakmadım kutunun orada olma olasılığı var mı ? ve fiberi geçtim üstte dediğim gibi olsa yeter

PixelArt

Üyecik
Yeni binaların internet altyapısı olmaması normal bir durum .Binanın bitmesine yakın Türk Telekom'a başvurulmalıydı.Çünkü Türk Telekom 6 aydan önce gelmesi çok zor.
Yav yapma ya 1 yıla yakin bu suredir bekliyorum zaten ama kutu için değil bize kazı falan yapilacak dediler.

PixelArt

Üyecik
Türk Telekom'un ana binasına mı gittiniz ?

Kazı yapılıp binanızın ankestre kutusuna hat çekilecek böylece yer altından gelen hat evinize ulaşmış olacak.
Tamam da dediğim gibi o kadar zaman geçti hicbir şey olmadı. Bizde çıktık sizce şuanda ne yapmamız gerek. Ve ayrıca biz abonelikten cikmicaktik bize kullanmadimiz internetin faturası geldi.

Ülkemizde ki tüm altyapılar Türk Telekom tarafından yapılmaktadır .Fakat geçtiğimiz birkaç seneye kadar Türk Telekom'un sunduğu TTnet'i kullanmak zorundaydık.Şimdi ise birçok firmadan internet alınabilir.TTnet,Turkcell vs.
Sizin binanızda internet alt yapısı olmadığı için öncelikle Türk Telekom'a başvurup , yeraltından internet bağlatılmasını talep ediceksiniz .Bağlattıktan sonra istediğiniz internet sağlayıcısını seçebilirsiniz .
Kazı başvurunuz sonuçlanmadıysa tekrar başvurabilirsiniz.Sizin binanızı listeye almışlardır.Yada vınn kullanabilirsiniz(Ama fazla kotası olmuyor)

PixelArt

Üyecik
Ülkemizde ki tüm altyapılar Türk Telekom tarafından yapılmaktadır .Fakat geçtiğimiz birkaç seneye kadar Türk Telekom'un sunduğu TTnet'i kullanmak zorundaydık.Şimdi ise birçok firmadan internet alınabilir.TTnet,Turkcell vs.
Sizin binanızda internet alt yapısı olmadığı için öncelikle Türk Telekom'a başvurup , yeraltından internet bağlatılmasını talep ediceksiniz .Bağlattıktan sonra istediğiniz internet sağlayıcısını seçebilirsiniz .
Kazı başvurunuz sonuçlanmadıysa tekrar başvurabilirsiniz.Sizin binanızı listeye almışlardır.Yada vınn kullanabilirsiniz(Ama fazla kotası olmuyor)
Vınn falan valla bana hiç gelmez. Ama iş eğer dediğin gibiyse fena bu kutu işini araştırdım 2-3 sene bekleyen var. ;(

PixelArt

Üyecik
Genede ben Türkcelle gidip bi bilgi alayim çünkü bizim karşıya da yeni apartman yapıldı o şuanda internet kullanırken biz kullanamıyoruz saçmalık yani. Bi yarın karşı binaya gidip bakcam kutu bulunmakta mı acaba.

gokhan999

Doçent
Hem onu geçtim fiber olmasa da olur bi 10-16 download 2-4 upload olsun yeter. Bildiğim kadarıyla bunada ADSL yetiyor.
10-13 download alırsın da 2-4 upload alamazsın benden söylemesi. Ayrıca upload yaparken download, download yaparken de upload'ı verimli bir şekilde yapamazsın. Twitchde yayın falan yapma hayalin varsa da o iş adsl ile zor.

PixelArt

Üyecik
10-13 download alırsın da 2-4 upload alamazsın benden söylemesi. Ayrıca upload yaparken download, download yaparken de upload'ı verimli bir şekilde yapamazsın. Twitchde yayın falan yapma hayalin varsa da o iş adsl ile zor.
Onu biliyorum zaten o sıkıntı değil upload ı yada download ı aynı anda kullanmam olur biter. Ve sence ne kadar upload alırım canlı yayın genelde yapmıyorum. YouTube kanalım var ona video atıyorum. Canlı yayını çok ender yapıyorum.

gokhan999

Doçent
Onu biliyorum zaten o sıkıntı değil upload ı yada download ı aynı anda kullanmam olur biter. Ve sence ne kadar upload alırım canlı yayın genelde yapmıyorum. YouTube kanalım var ona video atıyorum. Canlı yayını çok ender yapıyorum.
Ya 0,7 mbit civarında yada 1 mbit gibi alırsın diye düşünüyorum
Etrafında uydunet varsa geç derim ama çok yerde yok.

Lazzz

Rektör
İlgin için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim konu binada kutu falan yok sıkıntı çıkar mı acaba ? 1 yıldır bıktık operatör intarnetlerinden zaten yetmiyor bana. Ve çoğu zaman online oyunlar oynuyorum video upload ediyorum hangisini onerirsin ? Ve turkcell ADSL de kotu diyorlar ne diyorsun ?
Yan binada kutu varsa oradan çekersin kablonu. Bizim diğer yerde öyle, sokakta telekom kutusu hatta bizim binanın içinde yan binalara buradan gidiyor telekom kabloları.

PixelArt

Üyecik
Yan binada kutu varsa oradan çekersin kablonu. Bizim diğer yerde öyle, sokakta telekom kutusu hatta bizim binanın içinde yan binalara buradan gidiyor telekom kabloları.
Yan değil de karşı binada var. Nasıl olacak o ? Hem bildigim kadarı ile telekomdakiler falan bu işe karşı diyorlar.

Türk Telekom dan Ev Telefonu, sabit hat ve internet bağlatın, o hat ile birlikte internet kablosu çekerler bir süre kullanın sonra kapatırsın.

stat counter