10 Whatt'lık Bir Tasarruflu Ampul Bir Ayda Ne Kadar Elektrik Yakar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

zertuna

Asistan
@zertuna halen ihtiyacın varmı bilmiyorum ama tasarruflu ampül ile çözülmez o iş.Tasarruflu ampüller heleki 10w lıklar çok düşük ısı yayar.Senin akkor flaman dediğimiz klasik ampül kullanmak gerekir.Bunlar ısı yapar, tasarruflular çok az yaparlar.Küçük E14 duy dediğimiz yapıda genelde avize ve baş ucu lambalarına takılan 10-20W arası ampüller var onlar iyi ısı yapar.Yada 12V 50W spot lambalar var onlarca güzel ısı verir.

Değerli @sebastiantr kardeşim....

İlgin için teşekkür ederim.....

10w lık ampül belki ısıtmayabilir haklısın...Ama Antalya da yaşadığım için 10 w lık lamba aslında yuvayı iyi kötü ısıtmaya yetti...

Bu konuyu açtığım dönemde kuş çok hastaydı ve yuvadan çıkmıyordu.. Sürekli üşüyordu ve elektrikli soba yakınca sobanın yanından hiç ayrılmıyordu....odanın diğer bir ucuna götürsek hemen kuş sobanın yanına geliyordu....

Şimdi ALLAH CC şükürler olsunki kuş iyileşti... Çok veterinerlere götürdüm.çok ilaç içirdim...çok soba ve yuvada lamba yaktım ve düzeldi...

Şimdi ise ne yuvaya giriyor nede elektrikli sobanın yanına geliyor.. Hatta soba görse kaçıyor :D.... Yuvasını görünce nasıl uçarak kaçtığını anlatamam....

Şimdi kuş yani sultan papağanım hem uçuyor hemde ötüyor şükürler olsun....Ağzından şırıngayla 1.5 ay besledim.... Çok mama yapıp verdim.Antibiyotik ve yemler verdim...

Buda bir hafta önce çektiğim videosu :D

[video=youtube;qPM2weczX_c]http://www.youtube.com/watch?v=qPM2weczX_c[/video]

sebastiantr

Profesör
Değerli @sebastiantr kardeşim....

İlgin için teşekkür ederim.....

10w lık ampül belki ısıtmayabilir haklısın...Ama Antalya da yaşadığım için 10 w lık lamba aslında yuvayı iyi kötü ısıtmaya yetti...

Bu konuyu açtığım dönemde kuş çok hastaydı ve yuvadan çıkmıyordu.. Sürekli üşüyordu ve elektrikli soba yakınca sobanın yanından hiç ayrılmıyordu....odanın diğer bir ucuna götürsek hemen kuş sobanın yanına geliyordu....

Şimdi ALLAH CC şükürler olsunki kuş iyileşti... Çok veterinerlere götürdüm.çok ilaç içirdim...çok soba ve yuvada lamba yaktım ve düzeldi...

Şimdi ise ne yuvaya giriyor nede elektrikli sobanın yanına geliyor.. Hatta soba görse kaçıyor :D.... Yuvasını görünce nasıl uçarak kaçtığını anlatamam....

Şimdi kuş yani sultan papağanım hem uçuyor hemde ötüyor şükürler olsun....Ağzından şırıngayla 1.5 ay besledim.... Çok mama yapıp verdim.Antibiyotik ve yemler verdim...

Buda bir hafta önce çektiğim videosu :D

[video=youtube;qPM2weczX_c]http://www.youtube.com/watch?v=qPM2weczX_c[/video]
Ben 10w lık lamba ısıstmaz dememiştim, 10w lık tasarruflular ısı yapmaz demiştim. Klasik akkor flaman denilen, edison ampülü denilen ampüllerden kullanman gerekirdi.

Neyse geçmiş olsun.

stat counter