15 yaş telefon önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Vay gözünü sevdiğimin dünyası be, millet PUBG oyunu için telefon alıyor ve tavsiye ediyor.
Bundan böyle aslında telefon alırken kriter pubg olmalı...
OYNATIYOR MU...
OYNATAMIYOR MU...
Nasıl ama! :D

,,,,,,,

Not: Sıradan kullanıcı yeğenim, gerçi senden alıntı yapmış olsam da, aslında genel kanı bu olduğu için yazdım. Alınma sen. :)
Yok alınmıyorum hocam. Demek istediğim PUBG gibi bir oyunu bile kaldıramıyor 2500-3000TL bandındaki bir telefon. O aralıkta çok daha güçlü donanıma sahip cihazlar var.

mehmet1042

Üyecik
Kendimde a50 var 1 ay olacak nerdeyse öneririm, sorun olursa sorabilirsin :)
3 arkadaşımda galaxy a50 var
birisi çok memnun
birisi ekran kendiliğinden açılıp kapanma ve pil sıkıntısı var (tel 2 aylık)
birinde dokunmatik kendiliğinden çalışıyo parmak izi okuyucu çok zor çalışıyo diyo (tel 3 haftalık)
yani internette de şikayetlerin çoğu böyle konularda. alırsam o yüzden galaxy a70 alabilirim çünkü a50 bu sorunlar yüzünden beni kendinden soğuttu
a50 sorunları olmasa alınacak bir cihaz.
sizde de böyle sorunlar varmı:?

Emre:)

Asistan
İlk telefonunu 1995 yılında almış, 2010 yılından beri akıllı telefon kullanan biri olarak sana bir kolaylık yazayım. Burda yazılanlar aklını karıştırmasın. Paranı cebine koy bir mağazaya git ve cebindeki paranın alabileceği en iyi Samsung telefonu al. Neden, servis ve daha kaliteli ürünleri var. Çin mallarına en kaliteli bile gözükse bulaşma. Amerika gibi iPhone'un ana vatanı olan yerde bile Samsung daha çok satılıyor. Bu kadar insan yanılıyor olamaz. Not: Bende şu an senin telefonundan kullanıyorum. Alırsam yine Samsung alırım.
Hocam hangi devirde yaşıyosunuz bilmiyorum ama artık çinliler gayet sağlam telefon üretiyor, yakın zamanda a50 almış biri olarak söylüyorum, abartmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 arkadaşımda galaxy a50 var
birisi çok memnun
birisi ekran kendiliğinden açılıp kapanma ve pil sıkıntısı var (tel 2 aylık)
birinde dokunmatik kendiliğinden çalışıyo parmak izi okuyucu çok zor çalışıyo diyo (tel 3 haftalık)
yani internette de şikayetlerin çoğu böyle konularda. alırsam o yüzden galaxy a70 alabilirim çünkü a50 bu sorunlar yüzünden beni kendinden soğuttu
a50 sorunları olmasa alınacak bir cihaz.
sizde de böyle sorunlar varmı:?
Hocam telefon hareketiyle ekranın açılması diye bi ayar var telefonda arkadaşta o açık herhalde. Ayarlara girip hareketler ve işaretlere girsin orda görür. Dokunmatikde bir sıkıntı yaşamadım. Cihazı parmak izi kullanarak açıyorum. Çok hızlı değil ama kullanılmayacak kadar değil açıkcası. Pili gerçekten çok iyi gidiyor be hocam 8 sa ekran süresi alıyorum. 1.5 saati oyun. Farklı telefondan mı bahsediyoruz anlamadım.

mehmet1042

Üyecik
Hocam hangi devirde yaşıyosunuz bilmiyorum ama artık çinliler gayet sağlam telefon üretiyor, yakın zamanda a50 almış biri olarak söylüyorum, abartmayın.

Hocam telefon hareketiyle ekranın açılması diye bi ayar var telefonda arkadaşta o açık herhalde. Ayarlara girip hareketler ve işaretlere girsin orda görür. Dokunmatikde bir sıkıntı yaşamadım. Cihazı parmak izi kullanarak açıyorum. Çok hızlı değil ama kullanılmayacak kadar değil açıkcası. Pili gerçekten çok iyi gidiyor be hocam 8 sa ekran süresi alıyorum. 1.5 saati oyun. Farklı telefondan mı bahsediyoruz anlamadım.
bahsettim telefon galaxy a50 prizma beyaz, arkadaşım çok oyun oynayan birisi değil hatta neredeyse hiç oyun oynamaz ama şarjdayken telefonu çok kullanıyor günün çoğu zamanı aktif çok yoğun kullanıyor telefon elinden hiç düşmüyor belki ondan olabilir

Kararsız23

Doçent
huawei y9 prime diye bir telefon çıkartmış özellikleri görüntüsü ve pop-up kamerasıyla telefon beni al diye bağırıyor fiyatı da uygun sizce o nasıl?

v30+ ta ön kamera düşük ,çok fotoğraf çekinen biri olmasam da en çok ön kamerayı kullanıyorum o yüzden v30+'a pek sıcak bakmıyorum
Google Camera ne güne duruyor? 🙂

Asistan
bahsettim telefon galaxy a50 prizma beyaz, arkadaşım çok oyun oynayan birisi değil hatta neredeyse hiç oyun oynamaz ama şarjdayken telefonu çok kullanıyor günün çoğu zamanı aktif çok yoğun kullanıyor telefon elinden hiç düşmüyor belki ondan olabilir
Şarjdayken kullanılmaması gerek. Hem hızlu şarj hem de kullanmak cihazın bataryasına fazla zarar verir

Leand

Dekan

Ben bu gün a50'yi kurcaladım gerçekten güzel cihaz ön kamerasıda p30 lite'dan iyi v30+ hatırladığım kadarıyla ön kamerası rezalet gcam ile filan adam olmaz o hatta iphone yazılım arge ekibi düşse içine yine zor 1/5 sensör var önde tasarımıda o kadar ilgimi çekmedi a50 şahsen hoşuma gitti öyle glastik/cam vs çok önemli değil benim için glastik hatta daha sağlam. Samsung yazılımı karşısında huawei yazılımıda berbat klavye, menü geçişler uygulamalar sanırım biraz samsung'a alıştım başkası ile zor. Adamlar verdi uyuşturucu'yu :D...

Asistan
Ben bu gün a50'yi kurcaladım gerçekten güzel cihaz ön kamerasıda p30 lite'dan iyi v30+ hatırladığım kadarıyla ön kamerası rezalet gcam ile filan adam olmaz o hatta iphone yazılım arge ekibi düşse içine yine zor 1/5 sensör var önde tasarımıda o kadar ilgimi çekmedi a50 şahsen hoşuma gitti öyle glastik/cam vs çok önemli değil benim için glastik hatta daha sağlam. Samsung yazılımı karşısında huawei yazılımıda berbat klavye, menü geçişler uygulamalar sanırım biraz samsung'a alıştım başkası ile zor. Adamlar verdi uyuşturucu'yu :D...
Aynen hocam bir de one ui özelleştirme anlamında çok fazla olanak sunuyor :D

Leand

Dekan
Aynen hocam bir de one ui özelleştirme anlamında çok fazla olanak sunuyor :D
Valla bence a50'nin her yönden yetmeyeceği adam yok fazlası gereksiz işlemci, batarya vs. hadi max a70 olsun harika cihazlar. Ben 1 sene sonrası modelleri merak ediyorum ne koyacaklar üstüne diye sanırım onları bekleyeceğim.

Asistan
Valla bence a50'nin her yönden yetmeyeceği adam yok fazlası gereksiz işlemci, batarya vs. hadi max a70 olsun harika cihazlar. Ben 1 sene sonrası modelleri merak ediyorum ne koyacaklar üstüne diye sanırım onları bekleyeceğim.
Ben sadece bu cihazların kameralarının yetersiz olduğunu düşünüyorum yoksa her anlamda yeter de işte...

Leand

Dekan
Ben sadece bu cihazların kameralarının yetersiz olduğunu düşünüyorum yoksa her anlamda yeter de işte...
Bence kamera bile yeterli özelliklede gündüz kamera mevzu ucu açık bir mevzu bugünün amiralleri bile tatmin edici değil firmaların söğüşleme kalemlerinden biri kamera orta üstü bir şey ile yetinmek mantıklı bence.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
redmi note 5 pro öneririm donanımsal olarak tam bir p/f ürün fakat kamera konusunda vasat.

|SeYYaH|

Rektör
redmi note 5 pro öneririm donanımsal olarak tam bir p/f ürün fakat kamera konusunda vasat.
Bu telefon güzel, güzel olmasına da suya dayanıklılık özelliği olsaydı. Ben bu özelliğe çok önem veririm, çünkü insan her an bir kazayla karşılaşabiliyor. Üzerine çay dökülebilir, kazara bir su bardağından su dökülebilir vs.

Ha bu arada sevgili VECTORRR, gel şu p/f konusunu düzeltelim, f/p doğru olanı. :)

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Bu telefon güzel, güzel olmasına da suya dayanıklılık özelliği olsaydı. Ben bu özelliğe çok önem veririm, çünkü insan her an bir kazayla karşılaşabiliyor. Üzerine çay dökülebilir, kazara bir su bardağından su dökülebilir vs.

Ha bu arada sevgili VECTORRR, gel şu p/f konusunu düzeltelim, f/p doğru olanı. :)
Aslında performans / fiyat olunca öyle oluyor da f/p olarak kullanmak daha doğru sanırım.

mehmet1042

Üyecik
aslında ön kamera 20 mp f2.2 arka ise 12+5 f2.2+f2.0 bence o kadar kötü değil

stat counter