2011 renault megane 3

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hayalli

Asistan
Hocam bende sizin gibi biliyodum anca konfor paketlerinde yagmur sensorleri far sensorleri digital klima fln bulunuyo bizimkinde bunlar yok gecen serviste birine sordum bu olayı özel uretim olayı fln olabilir dedi
Bende canım sıkılınca araba ilanlarına falan bakarken denk gelmiştim. Birden cok modelde olunca manuel klimali hız sabitleyicili herhalde artık konfor paketi böyle diye düşünmüştüm demek ki yanilmisim hocam

Bu arada hiz sabitleyicinin olmasi en azından iyi bizim megan da hız sabitleyici yok tek artısı 105 Bg olması

Mr.Dante

Profesör
Bende canım sıkılınca araba ilanlarına falan bakarken denk gelmiştim. Birden cok modelde olunca manuel klimali hız sabitleyicili herhalde artık konfor paketi böyle diye düşünmüştüm demek ki yanilmisim hocam

Bu arada hiz sabitleyicinin olmasi en azından iyi bizim megan da hız sabitleyici yok tek artısı 105 Bg olması
105 bg cok seri olsa gerek :)

Mr.Dante

Profesör
Arabanın aslında hem artısı hemde eksisi bu 105 bg olayı.Aslında araba seri ve hızlı da kaçıyor ama bir 85'lik Megane göre daha fazla yakıt tüketiyor
Hmm haklısın. Mesela gecen gun bizim aracla siirtten diyarbakıra gittik gidis gelis 75 lira yaktı

Ruberto

Asistan
Hocam peki kullanmış olduğunuz için soruyorum. Arabanın yol tutuşu vs nasıl. Bizde megane düşünüyoruz. Fakat 85 bg ile 105 bg arasında çekiş gücü çok mu farklı

Mr.Dante

Profesör
Hocam peki kullanmış olduğunuz için soruyorum. Arabanın yol tutuşu vs nasıl. Bizde megane düşünüyoruz. Fakat 85 bg ile 105 bg arasında çekiş gücü çok mu farklı
Valla hocam 105 bg kullanmadım ama 85 bg yol tutusu cekisi fln cok iyi derece de

hayalli

Asistan
Hmm haklısın. Mesela gecen gun bizim aracla siirtten diyarbakıra gittik gidis gelis 75 lira yaktı
Biz istanbuldan bodruma 1 depo ile gidiyoruz ama tabi bodruma varınca mazot almak şart oluyor.Hem klima açık ve son gaz gidince cok yakiyor 85'liklere göre

Mr.Dante

Profesör
Biz istanbuldan bodruma 1 depo ile gidiyoruz ama tabi bodruma varınca mazot almak şart oluyor.Hem klima açık ve son gaz gidince cok yakiyor 85'liklere göre
Evet oyle. Gerci ulkemizde yakot cok pahalı yoksa sorun degil dunya malı hepimiz bi gun gidiciyiz zevk almadıktan sonra neye yarar

Ruberto

Asistan
Peki 85 bg ve 105 bg bir depo ile kaç km şehir içi yol yapıyor. Benim için önemli olan bu. Şöyle 750 km civarı gitse süper olur. Benim araç çok yakıyor bu yüzden dizel arayışı içindeyim.

hayalli

Asistan
Biz de Megane 3 85'lik hic kullanmadık ama tahminimce yol tutusu arasında fazla fark yoktur tek farkı 105'likler biraz daha seri motoru güçlü oluyor.

Bizde eskiden megane 2 sedan 80 lik vardı ona göre tahmini konuşuyorum hocam.80 lik meganeda yol tutuşu çok iyiydi viraja sert girmezsen savurmuyordu ve hızını kesinlikle hissettirmiyor arabadakilere ve Megane 3 daha gelişmiş olduğundan bu yol tutuşunun iyice gelişmiş olduğunu düşünüyorum ve 105 likten bir farki olmadığını düşünüyorum
Eger seri araç seviyorsanız 105 lik megane almalısınız ama yok ben öyle seri kullanmam sakin kullanirim ama bastim mi da iyi gitsin derseniz 85 lik alabilirsiniz

Mr.Dante

Profesör
Peki 85 bg ve 105 bg bir depo ile kaç km şehir içi yol yapıyor. Benim için önemli olan bu. Şöyle 750 km civarı gitse süper olur. Benim araç çok yakıyor bu yüzden dizel arayışı içindeyim.
Valla o konuda bilgim yok ama renault sitesinde yazıyodu km de kac litre yaktıgını bakabilirsin hocam

Mr.Dante

Profesör
Biz de Megane 3 85'lik hic kullanmadık ama tahminimce yol tutusu arasında fazla fark yoktur tek farkı 105'likler biraz daha seri motoru güçlü oluyor.

Bizde eskiden megane 2 sedan 80 lik vardı ona göre tahmini konuşuyorum hocam.80 lik meganeda yol tutuşu çok iyiydi viraja sert girmezsen savurmuyordu ve hızını kesinlikle hissettirmiyor arabadakilere ve Megane 3 daha gelişmiş olduğundan bu yol tutuşunun iyice gelişmiş olduğunu düşünüyorum ve 105 likten bir farki olmadığını düşünüyorum
Eger seri araç seviyorsanız 105 lik megane almalısınız ama yok ben öyle seri kullanmam sakin kullanirim ama bastim mi da iyi gitsin derseniz 85 lik alabilirsiniz
Benim pederde o maksattan aldı seri kullanmam diyo ama bastımmı da gitsin diyo bizde bundan once 2012 corolla 1.33 bebzin vardı gercekten cok hantaldı :)

Ruberto

Asistan
Hocam o değerler bazen tutmayabiliyor. Bazı araçlarda 5lt yazıyor. Kullanıcılar 6.5-7 lt diyor. Kullanıcılardan bilgi almak en iyisi. Ama 700 km götürür bence. Benim araç bile 500 km gidiyor.

hayalli

Asistan
Benim pederde o maksattan aldı seri kullanmam diyo ama bastımmı da gitsin diyo bizde bundan once 2012 corolla 1.33 bebzin vardı gercekten cok hantaldı :)
Benim pederde tam tersi hızlı gitmeyi ve seri kullanmayı sevdiği için aldı bu arabayı ve symbolden sonra da gercekten iyi oldu 65 bg den 105 bg ye geçmek baya fark ettirdi ama yakıt konusunda symbolu arttı babama:)

hayalli

Asistan
Hocam o değerler bazen tutmayabiliyor. Bazı araçlarda 5lt yazıyor. Kullanıcılar 6.5-7 lt diyor. Kullanıcılardan bilgi almak en iyisi. Ama 700 km götürür bence. Benim araç bile 500 km gidiyor.
Hocam aslında kullanima da bağlı o değerler.Eger cok trafikli bir şehirdeysen ve arabada start-stop özelliği yoksa araba gerçekten çok yakabiliyor.
Uzun yolda ise sakin kullanirsan az yakar.Biz 680 km yolu 130'un altına pek inmeden ve yolculuk boyu klima acik halde yapıyoruz ve üstüne 100 km lik daha benzin kalıyor 105'likte ama sehir ici cok yakiyor

ffgul

Profesör
>>35000 tl ye megane para verilirmi ya...
>>Adam gibi sıfır araç alınır o paraya...
>>Ben bu ikinci ele bu kadar para verenlere şaşırıyorum...
>>Kaç bin km de olursa olsun ikinci el, ilk kullanan kimbilir nasıl kullanmış bilemezsin..
>>Fordun fiestası biraz daha koysan üzerine focusu rahat alınır.. süperde özellikler var focusda...(Geçen yıl dünyanın en iyi motoru seçildi eco boost motor..Resmen kokluyor araba...)
>>Ah ah...
>>Al sıfırını o paraya kullan..

3xpired

Doçent
Konfor paketli olması iyi ama hocam. Hız.sabitleyicisi ve biraz daha fazla özellikli oluyor konfor paketlilier.Bizde de 2010 model Megane 3 HB expression konfor paketsizi var.Babam uzun yolda falan arıyor hız sabitleyicinin eksikligini cok hissediyor hocam.

Arabaya biraz iyi bakarsanız hocam aldığınız fiyata yakın bir fiyata satabilirsiniz hocam.Internette 2007-2008 model megan 2 leri 24.000-30.000 tl arası satıyorlar sizin arabanında cok değer kaybedecegini sanmam
Evet 2 sene önce 2007 model Megane 2 100k kilometre araç aldık. 25 verdik yaklaşık eski aracımızı takasta kullandık.

efehakan

Doçent
Bence çok iyi fiyat 2 senelik araba ve kmsi çok düşük hayırlı olsun

stat counter