2019'da Hala Winamp Türevi Programlar Kullanıyorum Teknocahil Sayılırmıyım?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

The Undertaker

Doçent
Cahillik değil bu insan istediğini kurup kullanabilir ne var ki bunda ? Bak Windows 7 kullanıyorsun Windows 10'da var ama onu kullanmıyorsun. Bu işte tercihtir. Kullan işine yarıyorsa bende çoğu zaman eski program kullanırım yenileri işe yaramıyor oluyor çoğu zaman.

Cahillik değil bu insan istediğini kurup kullanabilir ne var ki bunda ? Bak Windows 7 kullanıyorsun Windows 10'da var ama onu kullanmıyorsun. Bu işte tercihtir. Kullan işine yarıyorsa bende çoğu zaman eski program kullanırım yenileri işe yaramıyor oluyor çoğu zaman.
Win 10 1903 den merhaba :)
Ekran Alıntısı.PNG

Mesaj otomatik birleştirildi:

İşletim sistemleri yıllar boyunca değişti....
ama
kullandığım programlar hep aynı kaldı.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

The Undertaker

Doçent
Win 10 1903 den merhaba :)
Ekli dosyayı görüntüle 76265

İşletim sistemleri yıllar boyunca değişti....
ama
kullandığım programlar hep aynı kaldı.
Ekli dosyayı görüntüle 76268
İyi olmuş hayırlı olsun umarım sorunsuz kullanırsın bende 2 gün önce Windows 8.1 kurmuştum ama dayanadım Windows 10 1903 Home x64 indirdim Rufus ile flash belleğe yazdırdım birazdan sıfırdan kurucam :) Ashampoo programları nasıl sence güvenilir mi özellikle sistem optimize programı ? Çünkü bu markanın her kategoride programları var bana biraz boş beleş programlar yazıyorlar gibi geldi güvenemiyor insan.

BJKolik

Profesör
Winamp yerine AİMP kullanıyorum hem de 2007 yılından beri çok memnunum.

İyi olmuş hayırlı olsun umarım sorunsuz kullanırsın bende 2 gün önce Windows 8.1 kurmuştum ama dayanadım Windows 10 1903 Home x64 indirdim Rufus ile flash belleğe yazdırdım birazdan sıfırdan kurucam :) Ashampoo programları nasıl sence güvenilir mi özellikle sistem optimize programı ? Çünkü bu markanın her kategoride programları var bana biraz boş beleş programlar yazıyorlar gibi geldi güvenemiyor insan.
Haklısın Ashampoo nun boş beleş programları var örnek: Ashampoo Uninstaller, Ashampoo Driver Updater Özelliklede PDF 2 Pro sırf adam kazıklamak için...
Nero ağır ve paralı bir program herkesin o kadar iyi sistemi yok işte burda ashampoo devreye giriyor ben diğer ürünlerini bilmem ama Burning Studio su hem bedava hem sistemi yormuyor hemde kullanımı kolay ve hızla ben araba müzik cd lerini onla yaptım mesela...

Winamp yerine AİMP kullanıyorum hem de 2007 yılından beri çok memnunum.
Bende aimp i kullanamadım arayüzü felan kullanışlı gelmedi bana...
En iyisi winamp modern işte çok kurcalamamak lazım...

Gom kullanmak istiyorum ancak bilgisayarım gom u yavaş açıyor ben onun için vlc ye geçtim iyi bir pc alırsam gom (kırek :p) ile yola devam ederdim...
Gom kullanmamın sebebi arayüzüne çok aşina olmamdır bu arada...

VLC candır. Onun dışında Spotify.
Hocam dürüst olayım hayatımda şu spotify dan daha gereksiz bir sistem görmedim... Hesap çok basit step by step gideceğim...
1- Eğer win 10 kullanıyorsan şu linkten winamp 5.8 i indir (eğer daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsan eski sürümleri tercih edebilirsin)
2- İnternete youtube mp3 yaz ilk çıkan siteye adblocker ile gir (eğer kabul etmezse adblock u kapatırsınız)
3 - "Yutup" tan istediğin parçanın url sini kopyala mp3 dönüştürme sitesine yapıştır url yi ondan sonra (wav. mı istiyorsun mp3 mü) seç dönüştür de böyle böyle yaparak istediğin parçaları edin sonra klasör açıp arşiv mi yaparsın veya direk cd ye mi basarsın farketmez...

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Gom kullanmak istiyorum ancak bilgisayarım gom u yavaş açıyor ben onun için vlc ye geçtim iyi bir pc alırsam gom (kırek :p) ile yola devam ederdim...

Hocam dürüst olayım hayatımda şu spotify dan daha gereksiz bir sistem görmedim... Hesap çok basit step by step gideceğim...
1- Eğer win 10 kullanıyorsan şu linkten winamp 5.8 i indir (eğer daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsan eski sürümleri tercih edebilirsin)
2- İnternete youtube mp3 yaz ilk çıkan siteye adblocker ile gir (eğer kabul etmezse adblock u kapatırsınız)
3 - "Yutup" tan istediğin parçanın url sini kopyala mp3 dönüştürme sitesine yapıştır url yi ondan sonra (wav. mı istiyorsun mp3 mü) seç dönüştür de böyle böyle yaparak istediğin parçaları edin sonra klasör açıp arşiv mi yaparsın veya direk cd ye mi basarsın farketmez...
Sizin dediğiniz şekilde de uzun süre takıldım ama Spotify yeni şarkılar keşfetmek için harika. Sizin dediğiniz korsana girer mi girmez mi orası da tartışılır ama ben Spotify'ı haftalık keşif için veya Deezer'ı Flow için bile kullanırım. Sd kartımda 1GB şarkı bekler ama nolur nolmaz diye. :)

Sizin dediğiniz şekilde de uzun süre takıldım ama Spotify yeni şarkılar keşfetmek için harika. Sizin dediğiniz korsana girer mi girmez mi orası da tartışılır ama ben Spotify'ı haftalık keşif için veya Deezer'ı Flow için bile kullanırım. Sd kartımda 1GB şarkı bekler ama nolur nolmaz diye. :)
Ben spotify a para verenleri ele aldım aslında sizin dediğiniz mantıklı şarkı keşfedilebilir...
Deezer ı bilmiyorum maalesef hocam...
Spotify a para verenleri winrar a para verenlerle bir tutmak lazım bence :p

Bence korsan diye bir şey yok al kullan hocam işte :eek::p

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
:D yok ya Spotify'a para vermek o kadar mantıksız değil. Sık seyahat edenler indirme özelliği için bile alabilir. Ben free kullanıyorum. Zaten benim oluşturduğum playlistler olsun onun bana yaptıkları olsun bana çok premiumu aratmıyor. Yani sık sık şarkı geçmeme gerek kalmıyor. Reklamları da rahatsız edici değil.

Bence korsan diye bir şey yok al kullan hocam işte :eek::p
Ortada bir emek var ama. ;)

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı

Ses kalitesi ne olacak peki. Birde sanatçıların yasal hakkı. Bu anlattığınız işlemler yasal değil.

Ses kalitesi ne olacak peki. Birde sanatçıların yasal hakkı. Bu anlattığınız işlemler yasal değil.
Demeyin hocam öyle neyimiz legal ki kullandığımız program da legal olsun...

:D yok ya Spotify'a para vermek o kadar mantıksız değil. Sık seyahat edenler indirme özelliği için bile alabilir. Ben free kullanıyorum. Zaten benim oluşturduğum playlistler olsun onun bana yaptıkları olsun bana çok premiumu aratmıyor. Yani sık sık şarkı geçmeme gerek kalmıyor. Reklamları da rahatsız edici değil.

Ortada bir emek var ama. ;)
Yapmayın hocam gözünüzü seveyim bir gom player 25 dolar yani 140 tl :eek::eek::eek: edit: bu "ameriganyanlar" para basıyor onlar alsın hocam bende ne gezer o kadar para.... Ne demiş ünlü düşünür Niko Bellic "capitalism is a dirty business"

Son düzenleme:

haiko

Üyecik
Yasaklı
Ben de hala eski programları ve Windows 7 Starter Sp1 i kullanıyorum. Ayrıca Delphi7 ve SQL Server 2008 hastalığı başladı bende bu aralar :)

stat counter