600tl bütçe ile wireless kulaklık tavsiyesi (kulaküstü kulaklık)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


sanozsaho

Üyecik
Katılım
11 Ağu 2019
Mesajlar
8
Puanları
1
bütçemin çok üstünde olmadığı sürece sorun olmaz en fazla 700tl olabilir.Kulaklığı müzik dinlemek için kullanmayı düşünüyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
 

pillibebek_

Profesör
Katılım
14 Tem 2016
Mesajlar
1,131
Puanları
63
Konum
Adana
Klasik cevabım JBL T450BT. Ses teknisyeni olmadığın sürece senin yeterli kaliteyi sağlayacaktır. İlk aldığımdan 3 ay sonra bir şarj sıkıntısı yaşamıştım garantisiyle 1 hafta içinde değiştirdim. Önerilmemesi için başka bir sebep göremiyorum. Aşırı hor kullanmadığın sürece seni memnun edecek bir ürün olacağına şüphem yok.
 

sanozsaho

Üyecik
Katılım
11 Ağu 2019
Mesajlar
8
Puanları
1
Cevabın için teşekkürler ama ben kulak pedleri kulağımı kaplayan ve aktif gürültü engelleyicisi olan birşey arıyorum
 

sanozsaho

Üyecik
Katılım
11 Ağu 2019
Mesajlar
8
Puanları
1
Aktif gürültü engelleyicisi yok ve pedlerin kulağımı içine alan yapıda olmasını istiyorum.
 

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
5,414
Puanları
113
Konum
Türkiye
Basit düşündüğümüzde kablolu bir kulaklık aldığınızda sadece kablo ve bobine para veriyorsunuz ancak Bluetooth kulaklık aldığınızda pek çok donanıma para harcıyorsunuz.

Bu donamımlardan biraz bahsedersek;

İlk olarak telefon yada müzik kaynağında bulunan dijital analog çeviriciye para veriyorsunuz. Bu çevirici ses kalitesinde çok ciddi oranda etkili. Eğer ki kablolu kulaklık alırsanız telefonun dac donanımını kullanıyorsunuz ama bluetooth alırsanız bu donamıöı kulaklığın içine gömüyorlar. Ve ekstradan buna para veriyorsunuz.

2.olarak birçok ses kaynağında ampli bulunuyor. Bu ampli birçok giriş seviyesi bluetooth kulaklıkta bulunmuyor. Ve yine kablolu kulaklıklar (varsa) telefonun amplisini kullanıyor.


3.bluetooth kulaklıklarda aktarım teknolojisi olarak apt-x (360kbps denebilir) veya apt-x hd (flac) sertifikaları için para veriyorsunuz ki pek çok bluetooth kulaklık 360kbps bile aktaramıyor.


4) buletooth kulaklıkta bataryaya para veriyorsunuz.


5)bluetooth kulaklıkta BT chipsetine para veriyorsunuz.

Bence düşük bütçelere bir kablo bir bobin almak ses kalitesi açısından çok öamtıklı siz ne dersiniz?
 

sanozsaho

Üyecik
Katılım
11 Ağu 2019
Mesajlar
8
Puanları
1
Kablolu almak fiyat ve ses açısından iyi oluyor evet ama ev ortamında kablolu diğer ortamlarda kablosuz kullanmak istediğim için wireless almak istiyorum bütçem en fazla 700tl olduğu içinde galiba kulaklık seçeneklerim sınırlı yinede indirimde olduğunu bildiğiniz veya gördüğünüz wireless kulaklık görürseniz veya görmüşseniz buraya yazarsanız çok sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu fiyat çerçevesinde malesef çakma beatsler ve çin sitelerindeki çinli markalar var ama ben türkiyeden alma taraftarıyım çünkü garantili birşey almak istiyorum bu nedenlede siz değerli kullanıcılardan wireless kulaklık önerisi istiyorum.
 
Üst
stat counter