A50 almalı mıyım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

KeremU121

Üyecik
Yıllardır iphone 6 kullanıyorum ve bu yeni a serisi gerçekten ilgimi çekti a50 de bana göre uygun gibi geldi ancak bir kaç videoda farklı tavsiyeler vs. de vardı bu yüzden biraz aklım karıştı sizce a 50 almalımıyım ?
telefonu genelde youtube üzerinden video izlemek için kullanıyorum çok olmasada iyi grafikleri oynamak tabi ki herkes için bende istiyorum.
tavsiyelerinizi bekliyorum.

ishak042

Profesör
Evet gayet uygun alınabilir ancak bütçeyi az daha artırıp a70 almak daha güzel olur bence veya mi9t

Yıllardır iphone 6 kullanıyorum ve bu yeni a serisi gerçekten ilgimi çekti a50 de bana göre uygun gibi geldi ancak bir kaç videoda farklı tavsiyeler vs. de vardı bu yüzden biraz aklım karıştı sizce a 50 almalımıyım ?
telefonu genelde youtube üzerinden video izlemek için kullanıyorum çok olmasada iyi grafikleri oynamak tabi ki herkes için bende istiyorum.
a50 eksik bir cihaz.a70 alabilirsiniz üst segmente(s9) yakın deneyim sunar.

@ardagrbz

Doçent
A50 kendi standartları içinde gayet başarılı bir cihaz. Ama o fiyat bandında Lg'nin amiral gemisi var, arkadaşlar önermiş zaten V30+. Çok bilinmeyen bir cihaz olsa da her anlamda daha iyi ve premium bir hissiyatı var. Sadece pil konusu biraz aklımı kurcalıyor, öyle bi donanıma öyle bir batarya çok saçma olmuş. Ama V30+ alırsan daha memnun kalırsın.

Azizknmoz

Üyecik
Beim telefonum a50 gayet menunum bence lg alma a70 daha mantıklı ama a50 den gayet memnunum

Eksik??? Hemen hemen aynı cihazlar aralarında az bir batarya ve boyut farkı var.
4k video yok.işlemci düşük.batarya düşük.hafıza düşük.
ve aralarında az fark var.
a50nin işlemci gücü s8 e denk
a70in işlemci gücü s9 a denk (uygulama açılışlarından bahsediyorum grafik işlemcisi olarak baya geride)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya dışında Galaxy S9, A70 den kat kat daha iyi. A50 ile A70 arasında fark yok (işlemci ve batarya dışında)
s9 un işlemci gücü a70 ile aynı.tabii ki de s9 çok daha iyi ama yakın deneyim sunar günlük kullanımda.

Obenfuhrer

Asistan
Yasaklı
Alacaksan ya bozdurma al yada 1-2 haftalık 2. el cihazlar satılıyor onları tercih et. yoksa 2.500₺ hak etmiyor.

Emre:)

Asistan
Telefon da pubg tarzı oyunları oynarken el yakıcı sıcaklıklar oluyor mu ? , belli bir zamandan sonra kasmalar oluşuyormu?
Isınıyor haliyle ama rahatsız etmiyor. Pubgde sıkıntı yaşamadım. Ama nba 2k19 oynarken bi süre sonra eski akıcılıkta oynayamadığımı fark ettim. Çok hafif de olsa throttle yapıyor.

Leand

Dekan
a70in işlemci gücü s9 a denk (uygulama açılışlarından bahsediyorum grafik işlemcisi olarak baya geride)

s9 un işlemci gücü a70 ile aynı.tabii ki de s9 çok daha iyi ama yakın deneyim sunar günlük kullanımda.
Dostum yazdıkların o kadar enteresan ki diyecek bir şey bulamadım eline ne geçse gırlatmışsın... Ben zaten batarya farkını dedim.
İşlemci olarak denkler öyle bir fark yok arada, 4k'da a70 eis çalıştırmıyor daha titreterek 4k çekmenin hiç anlamı yok, s8 & s9 muhabbetide ayrı bir hikaye uygulama açılış hızları ile cpu gücünü belirlemişsin git bir donanım olarak işlemcilere bak istersen. :( Zaten günlük temel işleri diyorsan a50 bile çok.

Telefon da pubg tarzı oyunları oynarken el yakıcı sıcaklıklar oluyor mu ? , belli bir zamandan sonra kasmalar oluşuyormu?
Oyunda mesela mi mix 2s ve mi9t daha başarılı işlemci olarak gpu bazında özellikle mi mix 2s ama bataryada sağlam olsun dersen ondan bir tık düşük işlemcili mi 9t memnun edebilir.

Son düzenleme:

Webhead

Profesör
Huawei'nin Lite,Y,P Smart modellerinden birini alacağına A50 almanı tavsiye ederim
farklı önerilere açığım dersen Realme 5 Pro öneririm veya benim gibi Honor 9x'i bekleyebilirsin önümüzdeki ay çıkacak
Realme 3 Pro da öneririm lakin tek bir sorunu var o da micro usb girişine sahip

@ardagrbz

Doçent

Sen şaka mısın arakadaşım ne dengi ne aynısı ?
A70 S9'a denk diyorsan seninle tartışmak dünyada yapacağım en son iştir.

Sen şaka mısın arakadaşım ne dengi ne aynısı ?
A70 S9'a denk diyorsan seninle tartışmak dünyada yapacağım en son iştir.
hayır öyle demedim işlemcileri yakın performans sunuyor günlük kullanımda dedim videolardan bakabilirsin,tabii ki de grafik işlemcisi ve kamera olarak asla denk olamaz.

Dostum yazdıkların o kadar enteresan ki diyecek bir şey bulamadım eline ne geçse gırlatmışsın... Ben zaten batarya farkını dedim.
İşlemci olarak denkler öyle bir fark yok arada, 4k'da a70 eis çalıştırmıyor daha titreterek 4k çekmenin hiç anlamı yok, s8 & s9 muhabbetide ayrı bir hikaye uygulama açılış hızları ile cpu gücünü belirlemişsin git bir donanım olarak işlemcilere bak istersen. :( Zaten günlük temel işleri diyorsan a50 bile çok.

Oyunda mesela mi mix 2s ve mi9t daha başarılı işlemci olarak gpu bazında özellikle mi mix 2s ama bataryada sağlam olsun dersen ondan bir tık düşük işlemcili mi 9t memnun edebilir.
evet şimdi baktım geekbench olarak s9 çok daha iyi skor almış,antutuda ise cpu puanları hemen hemen aynı.zaten grafik işlem biriminde esas fark.
ama alınmışken a70 alınmalı.a50 de iyi ama artık arada 400-500₺ var

hayır öyle demedim işlemcileri yakın performans sunuyor günlük kullanımda dedim videolardan bakabilirsin,tabii ki de grafik işlemcisi ve kamera olarak asla denk olamaz.ama yakın deneyim alınır arayüz kullanımında.oyunda asla aynı deneyimi sunmaz zaten.

evet şimdi baktım geekbench olarak s9 çok daha iyi skor almış,antutuda ise cpu puanları hemen hemen aynı.zaten grafik işlem biriminde esas fark.
ama alınmışken a70 alınmalı.a50 de iyi ama artık arada 400-500₺ var

Son düzenleme:
stat counter