Adsl2+ hat zayiflamasi ve baglanti kopmasi (Turktelekom)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Msomer66

Üyecik
Merhaba arkadaslar dun turktelekomturktelekomdan 16mb adsl ev telefonlu internet baglatik ve altyapimizda 16 destekliyor int baglandikdan sonra 20 30 dk bagli durup sonra kesiliyor (ben bunu yazarken de kesildi) birde biz 2. Kattan 1. Kata kablo çekiyoruz onunla ilgili diyeceyim ama 2. katta da denedik gene ayni sonuç snr degerim 19/8 civarinda hat kablosu biraz eski ve eski bi modem kulaniyorim acaba kablo ve modem 16mb hati desteklemiyormu kafayi yiyecegim ya. Dk 1 gol 1

Ekli dosyalar

Constantin87

Doçent
Merhaba arkadaslar dun turktelekomturktelekomdan 16mb adsl ev telefonlu internet baglatik ve altyapimizda 16 destekliyor int baglandikdan sonra 20 30 dk bagli durup sonra kesiliyor (ben bunu yazarken de kesildi) birde biz 2. Kattan 1. Kata kablo çekiyoruz onunla ilgili diyeceyim ama 2. katta da denedik gene ayni sonuç snr degerim 19/8 civarinda hat kablosu biraz eski ve eski bi modem kulaniyorim acaba kablo ve modem 16mb hati desteklemiyormu kafayi yiyecegim ya. Dk 1 gol 1
Benimde böyle sorunum vardı kabloyu yeniledim sonrasında hiç bir kopma yaşamadım ek falan vardı ondan olmuş.

Constantin87

Doçent
Kabloyu turktelekomu mu arayıp yeniletiyoruz yoksa baska yerler varmi cok yabanciyim bu konulara ve ücretleri nekadar
Daire kapısından modeme kadar olan kabloyu değiştirdim ama inan fiyat bilgisi hatırlamıyorum ama çok bişi değildi. Ama eklemelerin çok sağlam olması gerekiyor iyi yalıtım yapılmalı.

AMC

Profesör
İç tesisattan dolayı büyük ihtimal problem yaşıyorsun.

42patriot42

Asistan
1- Altyapı o hızı desteklemiyorsa sürekli kopmalar olacaktır. Bu sebeple alt yapınızın desteklediği hıza hızınızı çekerler. Ben türk telekomda yıllarca 3mbps hız kullandım. Bu hızı geçtiği an kopmalar yaşıyordum.

2- Altyapınız iyi ise evdeki bağlantıları kontrol edin. Splinter kullanıyorsanız direk bağlantı ile kullanımı bir deneyin. Sorun çözüldü ise splinteri çözülmedi ise kablolarınızı değiştirin.

Msomer66

Üyecik
1- Altyapı o hızı desteklemiyorsa sürekli kopmalar olacaktır. Bu sebeple alt yapınızın desteklediği hıza hızınızı çekerler. Ben türk telekomda yıllarca 3mbps hız kullandım. Bu hızı geçtiği an kopmalar yaşıyordum.

2- Altyapınız iyi ise evdeki bağlantıları kontrol edin. Splinter kullanıyorsanız direk bağlantı ile kullanımı bir deneyin. Sorun çözüldü ise splinteri çözülmedi ise kablolarınızı değiştirin.
Altyapim destekliyor turktelekom bize 16mbden 13 14 civari alirsiniz dedi ve suan downloadim o sekil ama kopmalar oluyor santraldan gelen kablo baya bi eski nerden baksan 6 yillik felan insallah sorun çözülür

AMC

Profesör
6 yıllık kablo eski değil en az 40-50 yıl giderler öyle her sene kablo değişmez.

stat counter