Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

lovarze

Üyecik
Ali express'te çok hoşuma giden telefon kapları bulunuyor ve daha ucuz. Alışveriş yapan var mı bu siteden, ne kadar güvenilir? bir kaç konuyu okudum ama pahalı şeyler almayacağım. Dediğim gibi sadece telefom kabı :yes::confused1:

eSa

everything is possible..
Yasaklı
Ben yapmadım ama, alış veriş yapan arkadaşlarım var etrafımda, bir sorun yaşamadılar bu güne kadar. (biraz da şans işi)

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Ebay gibi güvenilir bir sitedir gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz

lovarze

Üyecik
İyi günler dilerim öncelikle. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim hepinize :)

invisibled

Asistan
tek seferde ve tek satıcıdan 75 € dan fazla ürün almadıkça gümrüğe takılmaz;

birde dikkat etmeniz gereken diğer kriter adetli ürün almamanız; yani 2 den fazla aynı satıcıdan telefon kabı alırsanız muhtemelen gümrüğe takılacaktır ptt kargo bazen güzellik yapıp gümrük bedelini yansıtıp getiriyor yine
ama bunlar fiyatı düşük ürünler için geçerli,

ben 2-3 ayda bir 100 150 $ arası beğendiğim bir çok ıvır zıvırı alıyorum 10 15 parçadan mutlaka 1-2 tanesi takılıyor; satıcı ile iletişime geçtiğinizde, ilgilenip tekrar gönderim yapıyorlar..

Mert Ahmet

Dekan
bazıları özellikle telefon kabı gibi ucuz şeyler satanlar (1-2 dolar arası) "bu zaten ucuz bişey elimde yok bundan onayla gönderiyi" felan diyebiliyorlar bunlar kanmayın şikayet edin yetkililer ilgileniyor

lovarze

Üyecik
tek seferde ve tek satıcıdan 75 € dan fazla ürün almadıkça gümrüğe takılmaz;

birde dikkat etmeniz gereken diğer kriter adetli ürün almamanız; yani 2 den fazla aynı satıcıdan telefon kabı alırsanız muhtemelen gümrüğe takılacaktır ptt kargo bazen güzellik yapıp gümrük bedelini yansıtıp getiriyor yine
ama bunlar fiyatı düşük ürünler için geçerli,

ben 2-3 ayda bir 100 150 $ arası beğendiğim bir çok ıvır zıvırı alıyorum 10 15 parçadan mutlaka 1-2 tanesi takılıyor; satıcı ile iletişime geçtiğinizde, ilgilenip tekrar gönderim yapıyorlar..

yani bir satıcıdan 1'den fazla aynı üründen sipariş etmememi mi öneriyorsunuz? peki eğer takılırsa, takıldıktan sonra mı satıcıyla iletişime geçmem gerekiyor?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bazıları özellikle telefon kabı gibi ucuz şeyler satanlar (1-2 dolar arası) "bu zaten ucuz bişey elimde yok bundan onayla gönderiyi" felan diyebiliyorlar bunlar kanmayın şikayet edin yetkililer ilgileniyor

peki teşekkür ederim, neredeyse daha önce internetten, hatta yurtdışından alışveriş yapmamış biriyim :D

orcnd

Dekan
ben yaptım satıcı çok önemli birde swiss post ile yollayanlardan alma çok sorun çıkıyor swiss postta

ali_axe

Üyecik
En az bu yıl 30 defa alisveris yaptim hicbir zaman takilmadi. Birde istediğin seyin guzel olmasini istiyorsan saticinin referanslarina ve kac tane order aldigina bak oyle hiçbir zaman yanilmazsin. Kafana takilan birsey olursa pm atabilirsin

Damla142

Üyecik
Ben yapmadım ama, alış veriş yapan arkadaşlarım var etrafımda, bir sorun yaşamadılar bu güne kadar. (biraz da şans işi)

alialaskarov

Asistan
Abi hesapladim tam tamina 2869 $ lik alişveiş yapdim 6 ayda sadece 2 tane si gelmedi fazlasiylada parasini aldim (1 iphone 4 dock 5 $ di 6 $ aldim

harun1987

Üyecik
En az bu yıl 30 defa alisveris yaptim hicbir zaman takilmadi. Birde istediğin seyin guzel olmasini istiyorsan saticinin referanslarina ve kac tane order aldigina bak oyle hiçbir zaman yanilmazsin. Kafana takilan birsey olursa pm atabilirsin
şahıs olarak yılda 5 kez alışveriş yapabilirsin. 30 defa derken nasıl yaptın ?

ali_axe

Üyecik
şahıs olarak yılda 5 kez alışveriş yapabilirsin. 30 defa derken nasıl yaptın ?
valla simdiye kadar hiç sorun olmadı hıc gumrege takılanda olmadı. bir tek cap telefonu pili aldım o takıldı gibi cunku baya uzun sure oldu gelmedi yakında anlasılır

stat counter