Amd fx 8120 işlemcim çok isiniyor ve ses yapiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


S

SDN Okuru

SDN Okuru
AMD işlemcilerinin ısınma problemi çok bilinen bir gerçek ve stok fanları da oldukça kalitesiz o yüzden en kısa zamanda işlemci fanını değiştirmelisin.
atma asıl ivy bridge ve önceki seri sandy bridge ısınıyor AMD ısınmıyor intel fanboyu iftira atma...
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şu anda yeni bir soğutucu almaya gücüm yok ama yan kapağa iki tane 8lik fan taktım gürültüyü keser gibi oldu yine çıkartıyor ama eskisi gibi değil sıcak değerlerim değişmedi MOHW oynarken 60-65 arasını görüyorum, bende değişik bir çözüm buldum ona, düdüklü tencerenin içine doldurdum buzu azıcıkta su koydum kasanın üstüne yerleştirdim :))) gürültüyü fena halde düşürdü, arada kasanın üstünü ıslatmasın diye kontrol ediyorum mazallah nemlenir su sızar yakarız bütün makinayı :) Bilgisayar boştayken 34 derece sıcaklığı üstelik üstünde buz gibi bir tencere varken (su dökülür diye düşünmeyin düdüklü tencere sızdırmıyor kalite kontrolünü yaptım :)) bu sıcaklık. Biraz araştıma yaptım millet boştayken 25-30 lardan bahsediyor ben daha o sıcaklıkları hiç görmedim. imdi yeni bir soğutucu alacağım xigmatek in güzel soğutucuları var 60-70 tl ye vatanda onlardan alsam gürültüyü keseceği aşikar da ısıyı düşürecek mi ondan şüpheliyim. Amaaan be amma kafa patlattım bende al bir tane otur aşağıya dimi
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar sorunum daha toplayalı 1 hafta bile olmamış bilgisayarımın oyun oynarken çok ısınması (oyunda hitman absolution ve düşük seviyede) ve elektrikli süpürge gibi ses çıkarması.
Sapphire 7850oc 2gb - 8gb ram - 550w aerocool kasa, 1g hdd seagate.
Oyuna başlayalı 10 dk bile olmamışken inanılmaz gürültü çıkarıyor ve ısınıyor, 5900 rpm yi buluyor fan hızı. Fan işlemciyle gelen stok fan, macun da aynı şekilde, işlemci yerine oturmuş şekilde daha yeni kontrol ettim. Sorun nedir anlamadım acaba işlemcide mi sorun var Vatan bilgisayardan aldım gerimi göndersem acaba değişim yapsınlar, yoksa bu ürünlerin hepsimi böyle bu işlemciyi kullanan veya bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkür ederim.

10-20 dk oynayamıyorum kapatıyorum oyunu bir şey olmasından korkuyorum, oyunu kapattığım zaman ses kesiliyor işlemcide soğuyor, yükteyken kasaya elimi sürdüğümde bariz sıcaklık hissediliyor. Bilgisayarımın kapağını da açık bırakıyorum

Bana kalırsa bilgisayarı yeni almışsın. Hiç boşa para harcamadan Vatan'a götür. Muhtemelen stok fanı sorunlu veya anakartından kaynaklı bir problemde yaşıyor olabilirsin.
 
Üst
stat counter