AMD FX-8300 Overclock Nasıl Yapılır ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

The Undertaker

Profesör
Tamam. En önemli kısım burası çünkü.
Şimdi.vcore load line calibrationu ,extreme yap.advanced frequency settingse tıkla. Açılan sayfada ;
cpu clock ratioyu 22 yap.
x.m.p yi enabled yap. Çıkan profili enterle.Ramlerin ,
olması gereken hızında ,çalışacaklardır.
Advanced core features e tıkla Açılan sayfada.
C1E,Core performence boost,cool n quiet, core c6 statte, SWM,Apm,DİSABLED,
HPC mode,enabled yap.

bi yerlerde ,pcı ex frequency varsa onu da ,100 yap.
Mesaj otomatik birleştirildi:
Hemen yapıyorum üstad sonuçları yazıcam sana ;)

Tamam. En önemli kısım burası çünkü.
Şimdi.vcore load line calibrationu ,extreme yap.advanced frequency settingse tıkla. Açılan sayfada ;
cpu clock ratioyu 22 yap.
x.m.p yi enabled yap. Çıkan profili enterle.Ramlerin ,
olması gereken hızında ,çalışacaklardır.
Advanced core features e tıkla Açılan sayfada.
C1E,Core performence boost,cool n quiet, core c6 statte, SWM,Apm,DİSABLED,
HPC mode,enabled yap.

bi yerlerde ,pcı ex frequency varsa onu da ,100 yap.
Hocam yaptım dediklerini ama sistem açıldı 1 dakika sonra donup kaldı ne yapmam gerek ?

Son düzenleme:

met 35

Dekan
Voltaj az gelmiş. Sen tekrar aynı şekilde aç Açar açmaz ,tekrara donmadan,cpuz ile bi voltajına bakabilecekmisin . Kaç olmuş.
İlk cpuz değerine göre ,default voltajın 1,236 idi. 0,10 ekleyince 1,3326 civarı bi şey olmsaı lazım. Düşük değerlerdeyiz şu anda hala. cpuza kadar makina müsaade etmezse, overclocklu halde açılırken, tekrar biosa gir. pc healt status veya monitör sekmesimde veya biosun ilk sayfasında da mevcut ,yani ilave edilmiş işlemci voltaj değerini görebiliriz.

The Undertaker

Profesör
Voltaj az gelmiş. Sen tekrar aynı şekilde aç Açar açmaz ,tekrara donmadan,cpuz ile bi voltajına bakabilecekmisin . Kaç olmuş.
İlk cpuz değerine göre ,default voltajın 1,236 idi. 0,10 ekleyince 1,3326 civarı bi şey olmsaı lazım. Düşük değerlerdeyiz şu anda hala. cpuza kadar makina müsaade etmezse, overclocklu halde açılırken, tekrar biosa gir. pc healt status veya monitör sekmesimde veya biosun ilk sayfasında da mevcut ,yani ilave edilmiş işlemci voltaj değerini görebiliriz.
Hocam sana yazmadan reset atıp voltajı bir kademe yukarı aldım öyle açtım şuan kitlenmedi sistem +10 verdim yani aşırı değil onu belirtiyim Cpu-Z ile de bakıyorum Core Voltage kısmı 1.296 - 1.308 - 1.320v olarak gözüküyor.

met 35

Dekan
Ooooo,fıstıklı antep baklavası olmuş yani.:cool:

Bu voltajda 4,4 ghz ,süper bi değer. Çok iyi bi işlemciye denk gelmişsin. Anakartında hakkını yememek lazım bu arada.:):)

The Undertaker

Profesör

Bu voltajda 4,4 ghz ,süper bi değer. Çok iyi bi işlemciye denk gelmişsin. Anakartında hakkını yememek lazım bu arada.:):)
Valla bilmiyorum hocam işlemci 2 senedir bende anakartı da alalı 1 ay oldu olmadı sanırım şuan yapmam gereken test program vs var mı acaba ? Tam olarak emin olalım olduğundan.

Hocam PUBG Mobile oynarken sistem kapandı geri açıldı neden olur acaba ? Voltaj mı vermemiz gerek ?

Hocam şimdide mavi ekran verdi ;)

Son düzenleme:

The Undertaker

Profesör
oLUR,HALA DÜŞÜK VOLTAJ DEĞERLERİ BUNLAR.
Pubg Mobile felaket kasıp donmaya başladı hocam bununla alakası olabilir mi az önce hiç bir şey yoktu ne yapmamı önerirsin kanser oldum resmen çıktım hemen oyundan. İki adım atıyorum donuyor 60 FPS'den 11 FPS'ye düşüyor geri yükseliyor.

met 35

Dekan
1,37 ile dene ,hızı da 4,3 yap.çarpan 21,5 yani.,İşlemci sıcaklığınada bakmamaız lazım bu arada.

The Undertaker

Profesör
Voltaj halletmiştir.
Dediğim gibi voltajı verince bir sorun kalmadı. Voltajdan önce bir kere mavi ekran verdi bir kere de masaüstü geldikten 1 dakika sonra donup kalmıştı. Şuan hiçbirini yaşamadım voltajı verdikten sonra. Dediğin gibi voltaj sorunu halletmiş. Genel performans'ta arttı.

met 35

Dekan
3,3 GHZ base hızından 4,3 GHZ hızına çıkınca artmaması mümkün değil zaten.:cool:

met 35

Dekan
Amanın,hıza bakın bi hele.İşlemci şu an normal gücüne göre 100 km hızda iken,133 km hızla gidiyor. Tut tutabilirsen.:D

The Undertaker

Profesör
Amanın,hıza bakın bi hele.İşlemci şu an normal gücüne göre 100 km hızda iken,133 km hızla gidiyor. Tut tutabilirsen.:D
Bir sıkıntı var sadece oda bilgisayara reset atarken sürekli kasanın çalışması gerekirken reset atınca kasa kapanıyor 2 saniye sonra geri açılıyor kendi kendine bunu nasıl çözeriz ?

met 35

Dekan
Çözemezsin. Bios kendi üzerinde,overclock nedeni ile yaptığın değişiklikleri, çek ediyor.Olumsuz bi durum varmı yokmu diye bakıyor. Baktı ,herşey normal,açıyor. :)

stat counter