Anakartda dram arıza ışığı yanıp durması

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Şimdi yedim seni

Profesör
Arkadaşımın sistemini test etmek amaçlı bazı parçaları kendimden kullandım sorunu bulduk falan kendi bilgisayarımı geri topladım dram ışığı yanıyor ve kalıyor boot etmiyor siyah ekran ramleri çıkardım üfledim geri taktım yok tekli şekilde denedim yok arkadaşımın ramlerini denedim yok işlemciyi söktüm baktım sorun yok geri taktım yok ekran kartını çıkardım baktım yok ramleri bu süreç boyunca çok elledim static elektrikden gitti diyeceğim en son düşünülecek şey bu zaten gelişi güzel tutmuyorum parçaları kasaya elleyip öyle tutuyorum sorun nerde olabilir anakart dimm slotları tertemiz 🙁

Son düzenleme:

met 35

Dekan
Öncelikle o arkadaşının sorunu neymiş. Hangi parça . Onu merak ettim.

Sendeki sorunsa ,arıza falan değil. Olur böyle şeyler,sök taktan sonra bazen. :)
Elektronik parçaların neyi ,ne zaman nasıl yapacağı hiç beli olmuyor.Belki bu mesajı yazıncaya kadar da,düzelmiştir.

Şimdi yedim seni

Profesör
Öncelikle o arkadaşının sorunu neymiş. Hangi parça . Onu merak ettim.

Sendeki sorunsa ,arıza falan değil. Olur böyle şeyler,sök taktan sonra bazen. :)
Elektronik parçaların neyi ,ne zaman nasıl yapacağı hiç beli olmuyor.Belki bu mesajı yazıncaya kadar da,düzelmiştir.
Düzelmedi ve basit bir hata gibi gözükmüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaç defa soktum taktım bekledim 5 dk bekledim en az yok.

Şimdi yedim seni

Profesör
Oo çok uğraştırır o başka seçenek yok mu power Supply kaploları değiyordur diye düzenlediğim kaploları bile çıkardım.

Garip olan kısım bios sıfırlasamda kapatıp açsam da açılır açılmaz ışık yanıyor fanlar olmasından hızlı dönüyor sanki o arızada kalmış gibi. Diğer adımları atlıyor sanki.

Son düzenleme:

Şimdi yedim seni

Profesör
Bu hatayı vermeden önce yaptığımı hatırlamıyorum oldukdan sonra silmek amaçlı yaptım. Arkadaşın ramlerinde de aynı sorunu yaptı anakart direk ram'den başlatıyor gibi hata veriyor normelde CPU dram VGA sonra boot eder bu direk dramdan Başlıyor.

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
Bu hatayı vermeden önce yaptığımı hatırlamıyorum oldukdan sonra silmek amaçlı yaptım. Arkadaşın ramlerinde de aynı sorunu yaptı anakart direk ram'den başlatıyor gibi hata veriyor normelde CPU dram VGA sonra boot eder bu direk dramdan Başlıyor.
illa ondandır demek yanlış yönlendirme olabilir ama ramleri başka pc de denemen gerek )=

met 35

Dekan
İki ram aynı anda bozulamaz. Bu kadar tesadüf ,bence milyonda bir.Siyah ekran dediğin ,görüntü gelmiyor. Fanlar çalışıyor demi.

Şimdi yedim seni

Profesör
İki ram aynı anda bozulamaz. Bu kadar tesadüf ,bence milyonda bir.Siyah ekran dediğin ,görüntü gelmiyor. Fanlar çalışıyor demi.
Evet sorun bu arkadaşın anakartını kurdum 3600 ve ramleri bios girebildim bunlarda sıkıntı yok anakartı hiç ellemediğim halde anakart sorunlu gözüküyor daha çok bios default yapmıyor gibi.

Siyah ekranda kalıyor buna bir defa tornovida ile birbirine deydirip çekiyorum yeniden başlamış gibi oluyor yine aynı
Screenshot_20191009-223908~2.png

Son düzenleme:

met 35

Dekan
o gösterdiğin foto bios resetleme soketi oraya değdirince pc nin çalışmaması lazım. Senin anlattığınıbenmi yanlış anladım yoksa.
Oraya tornavidayı değdirip ,değili vaziyette10 sn beklersen ,bios default olur. O şekil,yani bekleyerek ,denedinmi.

Şimdi yedim seni

Profesör
o gösterdiğin foto bios resetleme soketi oraya değdirince pc nin çalışmaması lazım. Senin anlattığınıbenmi yanlış anladım yoksa.
Oraya tornavidayı değdirip ,değili vaziyette10 sn beklersen ,bios default olur. O şekil,yani bekleyerek ,denedinmi.
Siyah ekranda deydirdim ve yeniden başlıyor gibi oluyor önceden öyle yapmıştım ve resetleniyordu tek deydirme ile. Siz kapalı şekilde 10sn kadar deydirin mı diyorsun.

stat counter