AntiVirüs Programı Yazma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

dragonus

Asistan
Merhaba Arkadaşlar ,

Eset , Norton , Avast Gibi Virüs Programları Hangi Program Kullanılarak Nasıl Yazılıyor ?

Oyunu Felan Yazmayı Anladımda Virüs Programını Bir Türlü Çözemedim Prof Bir Virüs Programı Yazmak İçin Hangi Programlar Lazım ?

OnurFK

Profesör
sen olaya biraz büyük yerdenmi başladın yoksa normal bir programı zaten yapabiliyormusun ?

MasterFather

Profesör
normal bir programla bir farkı yok ki antivirüslerin.c ve c++

ck-xe

Dekan
ClamAV kaynak kodlarını inceleyerek başlayabilirsin.

basbeLası

Dekan
Yazılım biliyorsanız c dilini kullanarak antivirüs programı yapabilirsiniz, bunun için de dev c++ visual c++ borland c++ gibi derleyiciler kullanabilirsiniz.

dragonus

Asistan
C++ Dili Biliyorum Az Çok Dev C++ Programı Var Ama Komut Dosyası Açıyor O Orda Tıkandım İşte Komut Dosyası Açıyor Nasıl Bunu Şekillendiricem , Tema Ekliycem Vb..

basbeLası

Dekan
C++ Dili Biliyorum Az Çok Dev C++ Programı Var Ama Komut Dosyası Açıyor O Orda Tıkandım İşte Komut Dosyası Açıyor Nasıl Bunu Şekillendiricem , Tema Ekliycem Vb..
Daha işin yazılım boyutunu bile tam olarak bilmiyorsunuz, kaldı ki bu iş sadece yazılım bilmekle de olmuyor, antivirüsü yapacağınız işletim sisteminin nasıl çalıştığınıda çok iyi bilmeniz gerek, amacım sizi kırmak değil ama, siz bu işi baya bir erteleyin..

Ben Kenobi

Dekan
Hiç hesap makinesi bile programlamamış bir kişi nasıl antivirüs yazar.
Bence de bu işi baya bir erteleyin.
Amacım sizi kırmak değil, ayaklarınızın yere basmasını sağlamak.
İdealist olarak hedeflerinizi belirleyin ancak yolda yürürken gerçeklere göre yürüyün.

dragonus

Asistan
Hayır hesap makinesi filan kolay iş onları yapabiliyorum zaten. Daha çok olduğunuda biliyorum. Benim amacım neler yapmam gerektiğini öğrenmek. C++ dilini öğrendikten sonra programı nasıl görselleştiricem. Neler öğrenmem, neler yapmam gerek onu bilmek istiyorum.

MasterFather

Profesör
Hayır hesap makinesi filan kolay iş onları yapabiliyorum zaten. Daha çok olduğunuda biliyorum. Benim amacım neler yapmam gerektiğini öğrenmek. C++ dilini öğrendikten sonra programı nasıl görselleştiricem. Neler öğrenmem, neler yapmam gerek onu bilmek istiyorum.
işin süs kısmı en kolay iş merak etme.görselleştirmek filan kolay.sen ilk önce :D programın alt yapısını yap'da.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Programlara görsellik kazandırmak için farklı yöntemler kullanılabilir. XML, OpenGL, DirectX.

Bazı programlama dillerinin (veya derleyicisinin yada İde'sinin) kendi dahili grafik
desteği olabiliyor.

GWBASİC exe'yi İnternetten bulub indirin ve de Türkçe anlatımlarından birinide
İnternette bulun ve biraz çalışın. 32 bit olmayan sistemlerde Dosbox veya 32 ile uyumluluk yazılımı gerekecek.

Sınırlı dahili grafik desteği ile nasıl ve neler yapılabileceğini keşif edin. Önünüzde uzun bir yol var. Size renkli bir başlangıç neşe ve mutluluk verebilir.

Anti Virüs programlarına kısaca söyleyebileceğim: Programlar bir virüsü tanıyabilmeleri için, o virüsün bir tanımına ihtiyaçları var ve sürekli güncellelemeler vasıtasıyla bu tanımlar yenilenir ve yeni tanımlar veri tabanına eklenir. Bu virüslerin önce keşif edilmesi ve de nasıl tanınabilecekleri belirlenmesi gerekiyor. Virüsün keşif edilebilmesi içinde, önce birilerinin Bilgisyarlarına bulaşması gerekiyor. Ve bu birileri virisü Bilgisayarlarında keşif ettikten sonra, onu paketleyip, Antivirüs yazılım şirketine/kuruluşuna göndermeleri gerekiyor. Bu iş Visual Studioda üç adet buton tıklamak ile al sana hazır program demek ile olmuyor.

algea

Doçent
Katılıyorum arkadaşlar. Anti virus programlama ileri derecede bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Hem ileri sistem bilgisi gerekiyor hemde assembly diline de hakim olmak gerekiyor. Eski exe viruslerinde basit imza tarama gibi bir yöntemle tespit edebilirsin ama iş temizlemek konusuna gelince ileri bilgi gerekecektir. Ayrıca bunun worm'u var trojanı var var oğlu var. Bana kalırsa programlamayı öğrenmek için yanlış bir taraftan başlamışsın.

akyazinet

Üyecik
C, C++, Delphi, VBasic, C#, Java ve daha bir çok dille yazılabilir, günümüzde web üzerinden tarama yapabilen antivirüsler bile mevcut. Antivirüs yazmak için önce virüs yazmak lazım :) Virüs yazmak için virüs yazılacak sistemin çok iyi bilinmesi lazım. Programlama dili yazım kolaylığı ve performans olarak farklılık gösterir.

stat counter