AntiVirüs Programı Yazma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

BLACKPOWERTURBO

Profesör
yazilim dilerini elden geçir ögrendikten sonra yazmak istersen o zaman düşün:dirol:

KibritVsÇakmak

Üyecik
Bir hedefin olması güzel ama bu iş öyle basit değil.
Dersini daha 2 gün önce aldım ve öyle olmayacağına karar verdim :biggrin:
O yüzden dilin detaylarını ve işletim sisteminin detaylarını iyi bilmen gerekiyor.
Kısacası tecrübe işi.

MasterFather

Profesör
ülke olarak yaptıkta.bir siz kaldınız.
programlamaya yeni başlayanların fix lafları.

1.işletim sistemi yapacam.
2.antivirüs yapacam.
3.:D beğendiği her programı yapacak/

zaten şirketler enayi.Binlerce Milyonlarca insan boşa çalışıyor.

hasansengun

Asistan
arkadaşlar belki alakasız belki saçma gelicek ama bir soru hem web ortamında hemde desktop ortamında kullanılabilen ortak bir dil varmıdır ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar belki alakasız belki saçma gelicek ama bir soru hem web ortamında hemde desktop ortamında kullanılabilen ortak bir dil varmıdır ?
Evet, neredeyse hepsi. Programlama biliyor olman yeterli.

mrtAkdeniz

Üyecik
Sadece programlama dili bilerek bu işi yapamazsın. Güvenlik firmalarına bakarsan üst düzey yöneticilerin çoğu eski hacker şeklinde tabir ettiğimiz insanlardır. Çünkü bu işin ne olduğunun bilincindeler. İşletim sistemlerinin çekirdek yapılarını öğrenmen gerek, nereye nasıl saldırı yer. Kaldı ki antivirüs denilen olayı tek başına yapamazsın, yanında bir ekibin olması gerekir ki sürekli virüs imzalarını takip edebilesin, çözümler bulabilesin... Soru amaçsız geldi bana.

engerex

Dekan
Çok yönlü bilgi gerektiriyor. Tek başına ortaya bir şey çıkmaz. Çok çok eskiden olsaydı bu kadar karmaşık değildi. İmza veritabanının güncelliği eskisi kadar ön planda değil. Bilinmeyen zararlıların tespiti çok daha önem kazandı. Buda artık tek başına etkili değil.
Uygulamayı istediğin dilde geliştirebilirsin. Ancak c/c++/asm olmadan eksik olmaz. Bu işe başlamanın en iyi yolu karşı saflarda vakit geçirmekten geçer.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Virus programi degil anti virus programi ilk once aralarindaki farki ofren sonra yazmaya basla...

drake565

Asistan
Virüslerin hash kodu var (hash dı galiba ) işte o kodları kullanarak yapılıyor internette bulabilirsin

tezmagduru

Üyecik
merhaba bende tez ödevim için androidde antivirüs programı yazmak istiyorum çok fazla bilgim yok yardımcı olurmusunuz?

rapper256

Üyecik
Bahsettiğin program virüs değil, antivirüs programıdır. Halk dilinde antivirüs programlarına kısaltma amaçlı "virüs programı" denmektedir.

ibrahim591

Üyecik
çoğu dille yazılabilir fakat önemli olan senin küçük hedeflerle başlaman. ve bu işler kopyala yapıştırla olmaz, eğer öyle yapıyorsan bırak,kodları incele eğer az da olsa kavrarsan basit birşey yapabilirsin. sonra kendini daha geliştirerek iyi bir program yaparsın . burda önemli olan senin yürümeyi öğrenmeden koşmak istemen

stat counter