Apple'ın developer programlarını Mac OS X harici bir sisteme iner mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

tb2dlh

Doçent
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Apple'ın geliştirici (developer) hakkında sizden bilgi almak istiyorum arkadaşlar. Nasıl İOS'a uygulama yapabilirim? Xcode diye bir programı varmış bir kaç tane daha var ben bu programları Windows'a indirebilir miyim? Yani Apple'ın sitesinden indirebilir miyim? Başka sitelerden indirmek istemiyorum.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum herkese şimdiden teşekkürler.

tb2dlh

Doçent
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Apple'ın geliştirici (developer) hakkında sizden bilgi almak istiyorum arkadaşlar. Nasıl İOS'a uygulama yapabilirim? Xcode diye bir programı varmış bir kaç tane daha var ben bu programları Windows'a indirebilir miyim? Yani Apple'ın sitesinden indirebilir miyim? Başka sitelerden indirmek istemiyorum.

Samet UCA

Profesör
Diğerlerini bilmiyorum ama xcode direk windowsa kurulmuyor. Sanal makine oluşturmanız lazım burada da ne kadar verim alırsınız tartışılır.
Swift dili ile daha küçük uygulamalar yapacaksanız Windows compiler indirip deneyebilirsiniz. Ama bu yolla telefonlara uygulama yazılamaz.
Eğer şart sadece ios lara uygulama yazmaksa xamarini deneyebilirsiniz.

rubarovan21

Doçent

Xcode sadece MacOS uyumlu bir uygulamadır. Eğer iOS Developer olmak istiyorsanız, MacOS tabanlı bir bilgisayar kullanmak zorundasınız. Sorunuza gelirsek, Windows'a indiremezsiniz. Apple'ın sitesinden değil Xcode uygulaması Mac'teki AppStore üzerinden indiriliyor.

okurbaba

Doçent
Xcode hakkında pek bilgim yok ama ox X'e kuruluyor diye biliyorum windows'a inmiyor ama Oracle VM VirtualBox'ile os X yükleyebilirsiniz

stat counter