Asus Anakartlarında ki LE Ne Demek ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

The Undertaker

Doçent
Arkadaşlar Asus'un bazı anakartlarında LE R2.0 falan yazıyor bu LE nedir bir arkadaşıma sordum kırpılmış anakart anlamına geliyormuş sizin yorumlarınız nedir ?

The Undertaker

Doçent
aynen, light kola gibi bu da, hafif sürüm, kırpılmış versiyon... Özellik ve kalite bakımından ucuz kaçan modelleme.
Anladım demek ki arkadaşım doğru demiş. Anakart bakıyorum da Asus M5A97 LE Evo R2.0 ve AsRock 970 Extreme 3 buldum ikisini de aynı kişi veriyor ve ikisinin de fiyatları 300 TL. Fiyatı fazla mı sence o anakarta göre ? Bir de AsRock olan daha iyi sanırım Asus'tan.

PARAzitCELL

Profesör
asrosck modeli bi tık önde, yakın özellikler var ama kalite ve genişleme yuvalarının çokluğu bakımından asrock önde...

The Undertaker

Doçent
asrosck modeli bi tık önde, yakın özellikler var ama kalite ve genişleme yuvalarının çokluğu bakımından asrock önde...
Bir de AsRock 990FX Fatal1ty Professional buldum buna da sahibi 300 TL diyordu 275 TL'ye düştü ama tamirli mi acaba diye düşündüm sence bu alınır mı ? Ama kutusu vs yok sadece anakart. Diğerlerinin kutusu herşeyi var. 990FX olanı satan kişinin referansıda var bu arada. Güvenilir yani.

PARAzitCELL

Profesör
Bir de AsRock 990FX Fatal1ty Professional buldum buna da sahibi 300 TL diyordu 275 TL'ye düştü ama tamirli mi acaba diye düşündüm sence bu alınır mı ? Ama kutusu vs yok sadece anakart. Diğerlerinin kutusu herşeyi var. 990FX olanı satan kişinin referansıda var bu arada. Güvenilir yani.
Anakart gayet iyi yalnız ikinci el alacaksan eğer sistemde çalışır şekilde test etme olanağı var mı? ses, usb girişleri çalışıyorsa ve işlemci yönünden ve ekran kartı çalıştırma yönünden sıkıntı yaşatmıyorsa alınır. Bir de kuzey güney köprü çipleri fırınlaması filan olabilir ama genelde sağlam olurlar (bilgisayarcıların hurdaya ayırdığı, eziyetler yaptığı anakartlarda olur ancak...)

The Undertaker

Doçent
Anakart gayet iyi yalnız ikinci el alacaksan eğer sistemde çalışır şekilde test etme olanağı var mı? ses, usb girişleri çalışıyorsa ve işlemci yönünden ve ekran kartı çalıştırma yönünden sıkıntı yaşatmıyorsa alınır. Bir de kuzey güney köprü çipleri fırınlaması filan olabilir ama genelde sağlam olurlar (bilgisayarcıların hurdaya ayırdığı, eziyetler yaptığı anakartlarda olur ancak...)
Valla hocam birisi Ankara'da diğeri de İzmir'de yani her türlü kargo ile alacağım alırsam eğer. Çünkü kendi yaşadığım şehirde bulamadım hiç yani buldum ama ya çok pahalı fiyat vermişlerdir yada çok çok düşük chipsetli anakartlar bulmuşumdur. Şuan sistemime göre bulabildiğim anakartlar bunlar. Asus olanı zaten almıyacağım. Geriye o iki AsRock marka anakart kalıyor.

met 35

Dekan
2. El şans işi birazda. Satıcıyı birebir tanımadıktan sonra.Referansı varsa, Fatal1ty ,elbette çok daha iyi. Overclockda özellkle.

The Undertaker

Doçent
2. El şans işi birazda. Satıcıyı birebir tanımadıktan sonra.Referansı varsa, Fatal1ty ,elbette çok daha iyi. Overclockda özellkle.
Referansı var diğer forum da buldum bende konuştum görüştüm kartı araştırdım fena durmuyor ama bende gskill ripjawsx 2x4 8 gb dual kit ram var bu anakart ile çalışmaz dediler o kafama takıldı.

met 35

Dekan
Elindeki ramler DDR3 değilmi.DDR3 ise,sorun yok. Şunu da belirteyim. Hiç kimse bi ramin uyumu için garanti veremez. Anakartın uyum listesinde olan bi ram için konuşmuyorum tabi ki Ama ,uyum listelerimde olmayan bi ramde uymaz diye bi kanun yok. Şimdiye kadar 50-60 tane pc topladım. Uyum sorunu için listelere de kolay kolay bakmam. Bir veya ikisinde sorun çıktı.

The Undertaker

Doçent
Elindeki ramler DDR3 değilmi.DDR3 ise,sorun yok. Şunu da belirteyim. Hiç kimse bi ramin uyumu için garanti veremez. Anakartın uyum listesinde olan bi ram için konuşmuyorum tabi ki Ama ,uyum listelerimde olmayan bi ramde uymaz diye bi kanun yok. Şimdiye kadar 50-60 tane pc topladım. Uyum sorunu için listelere de kolay kolay bakmam. Bir veya ikisinde sorun çıktı.
Hocam listesine baktım zaten Gskill marka var yazmışlar ama senin ramlerin olmaz dediler o kafama takıldı hatta o listeye sadece denedikleri ramleri yazarlar falan dediler. Umarım çalışır.

met 35

Dekan
Sen aldıktan sonra buraya bi hatırlat. O anakartın, hakkını verelim. :)

stat counter