Asus Notebook Camera Ters Gösteriyor [ÇÖZÜLDÜ]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

nightmare777

Doçent
Arkadaşlar Asus K52J serisi laptopta kamera ters gösteriyor.Pc yi aldıktan sonra bne tekrar format attım win7 ile.Acaba neden olabilir yardım edebilirmisiniz ?

alycann

Üyecik
ayarlarını oynamış olabilir misn ? linuxta ters gösterme sorunu yapıyor ama windowsta bende bir sorun çıkarmıyor.

nightmare777

Doçent
Hayır sadece format attım.şimdi bi program indiriorum sonçu yazarım birazdan.

denedim fakat olmadı arkdaşlar kamera ayarları nerdne yapılıyor acaba win7 de ?

octavarium

Doçent
support.asus.com adresinden bu model için güncel kamera sürücüsünü indirin.İçindeki .inf uzantılı dosyayı notepad ile açın, CTRL+F ile flip kelimesini aratın.

Şöyle bir satır göreceksiniz.
"HKR,DefaultSettings,Flip,0x00010001,0 - and - HKR,Settings,Flip,0x00010001,0".

En sondaki 0 ı 1 ile değiştirin. Eğer 1 ise 0 ile değiştirin. Dosyayı kaydedip çıkın aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle deyip bu dosyayı gösterin.Bilgisayarı yeniden başlatın.
notebook.gen.tr

nightmare777

Doçent
Naptıysam olmadı,herşeyi deneim asus a mmail attım yok drivernıı kur bilmem şuran indir gibi saçma saçma cvplar attılar en son herşeyi anlattım bende biliyorum onları ama olmuyor uyumlu driver(Pid numarası uyan yok dedim bi haftadır ses yok deli olacam :mad: )

BamboOo

Üyecik
Aynı sorun bende vardı.Her seferinde win7ye format attığımda bu sorunla karşılaşıyorum malesef.Her seferinde hallediyorum düzeliyor ama belirli bir yolunu tam hatırlamıyorum.
Ama laptopun driver cdsi varsa onu takın sonra ordaki programları yüklemeyi deneyin(web camin) artı asus virtual camera diye bir progrmd var ordan kontrol edin hep olmuş diye.Ben öyle halletmiştim.

nightmare777

Doçent
Laptopın Herangi bi CDsi yok driver.Asusun sitesinde uygun Pid numaralı Driver yükle diyor ama.Benmi Pid ile uymuyor ordakiler.Acaba sen o CD yi upload edebilirmisin.Virtual camera kurulu fakat ayarını yapamadım düz çevirmek için.Deli oldum anam babamla görüşemiyom.Teknik serviste soağolsun çok yardımcı oldu :mad:

Yusuf Emin

Üyecik
HKR,DefaultSettings,Flip,0x00010001,0 VE HKR,Settings,Flip,0x00010001,1". olarak ayarlayın düzeliyor.

Selametle..

agkorkmaz

Asistan
Arkadaşım orjinal sürücüsünü bul yükle sorun düzelir aynı sorun bendede vardı orjinal sürücüsünü yükledim sorun çözüldü.

emreaydin42

Üyecik
asus un sitesinden orjinal sürücüsünü indirip kurarsan sorun çözülüyor. aynı sorun bende de vardı.

o.k.a.y

Üyecik
k52jc için doğru sürücü "Chicony Camera Driver". en güncel olanı yükleyeyim diye "Azurewave Camera Driver"ı yüklerseniz bu sorun ortaya çıkıyor.

captaingreen

Profesör
Belki Burası yardımcı olabilir.

Veya

support.asus.com dan bu model için güncel kamera sürücüsünü indirin. İçindeki .inf uzantılı dosyayı notepad ile açın, ctrl F ile flip kelimesini aratın.
Şöyle bir satır göreceksiniz.
"HKR,DefaultSettings,Flip,0x00010001,0 - and - HKR,Settings,Flip,0x00010001,0".

En sondaki 0 ı 1 ile değiştirin. Eğer 1 ise 0 ile değiştirin.
Dosyayı kaydedip çıkın aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle deyip bu dosyayı gösterin.
Bilgisayarı yeniden başlatın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar manycam kamera programini kurun ve kurduktan sonra sağ tarafta bulunan ayarlardan başaşaği olan görüntüyü çevirin hepsi bu...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
many camla sornu çözdüm. ama cam a yeni bi yol çizdiği için kurulumdan many camın secilmesi lazım ilgili arkadasa tşk ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kurulumdan nasıl many cam seçioruz anlatabilir misin dostum ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende aynı sorunu yaşıyorum ve bilgisayardan anlamıyorum. Ne yapacağım bilmiyorum.

stat counter