Asus TUF GTX 1660 ısınma sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Matsuri0

Üyecik
KASA GELELİ 1-3 HAFTA OLUYOR!

Merhaba hepinize iyi günler, başlıktan görebileceğiniz gibi ekran kartımda ısınma söz konusu

Gta 5 ve Battlefield 5'te 80 üstüne 50de 5 çıkıyor
PUBG tarzı oyunlarda anında 80 üstü çıkıyor

GTX 1660
Ryzen 5 2600
Asrock b450m pro4
16 gb ram
600w power
kasa : Aerocool quartz red ( 4 kasa fanı var 3 önde 1 arkada)
üste 1 tane daha fan taktırmayı düşünüyorum deneyeceğim faydası olur mu diye.

sizce sorun ne?
teşekkürler.

ForeverPower41

Profesör
Aklıma şimdi geldi de ekran kartının fan hızını artırmayı deneyebilir misin ?
MSI Afterburner programından artırabilirsin,NVİDİA denetim masasında bu var mıydı hatırlamıyorum,olması lazım ama fan hızı ayarlama yok diyelim,dediğim gibi MSI Afterburner ile fan hızını artır.

Matsuri0

Üyecik
fan hızı vs ufaktan yardımı dokundu ama fanları otomatik ayarlamazsa, fanların süresi kısalmaz mı ? garanti açısından bir sıkıntı çıkarır mı asus?

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
fan hızı vs herhangi bir yardımı dokunmadı maalesef, hala sorun devam ediyor Antalyanın sıcağı vuruyo herhalde :D
İyi de antalya soğuk bir yer ve MSI anakart olmadan msı afterbruner kullanılamıyor diye biliyorum neyse siz fanları en yüksek ayarda yapın ve termal macun sürün.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macun sürünce pc boşta 35 derece ise 33 filan olur ama 80 dereceye çıkıyorsa termal macunla 60-66 filan olur.

Froseth

Asistan
İyi de antalya soğuk bir yer ve MSI anakart olmadan msı afterbruner kullanılamıyor diye biliyorum neyse siz fanları en yüksek ayarda yapın ve termal macun sürün.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macun sürünce pc boşta 35 derece ise 33 filan olur ama 80 dereceye çıkıyorsa termal macunla 60-66 filan olur.
Asus ekran kartı ve Asus anakart kullanıyorum. MSI Afterburner kullanabiliyorum.

Froseth

Asistan
Programın özelliklerinde bile msı kartlara özel olduğu yazıyor xd
Nerede yazıyor atarmısın? Benim bildiğim ve araştırmalarıma göre programı MSI geliştirdiği için başında MSI var eğer öyle değilse bile ben o dediğin herşeyi nasıl yapabiliyorum?

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
şimdi fark ettim xd neyse fan ayarlarını biostan yükseltin.

stat counter