Ayta Sözeri Kimdir? Benimle Söyle Yarışması Jurisi Ayta Sözeri Hakkında Bilgiler!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,201
Puanları
113
Konum
Elazığ
Benimle Söyle yarışma jüri üyesi Ayta Sözer kimdir sorusunun yanıtı merakla araştırılmaya başlandı. İşte Benimle Söyle yarışması jürisi Ayta Sözeri hakkında bilgiler.

1564312782997.png


Benimle Söyle yarışmasının jüri üyesi Ayta Sözeri, daha önce sesi ve oyunculuk performansıyla Türkiye genelinde kitleleri arkasına almayı başarmıştı.

Ayta Sözeri Kimdir?

31 Mart 1976’da Almanya’da dünyaya gelen Ayta Sözeri, henüz 6 yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya’dan İzmir’e taşınmıştır. Ege Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Sözeri, kendisini kadın gibi hissettiğini henüz ortaokulda fark etmiş ve ailesiyle konuşmuştur. Ardından kısa süre sonra evden ayrılan Sözeri, mekanda bir gün solistin gelmemesi üzerine sahneye çıkmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk müziği eğitimi alan Sözeri, Sezen Aksu’nun da arasında bulunduğu sanatçılara konserlerde back vokallik yapmaya başlamıştır. 20 yaşında cinsiyetini değiştiren Sözeri, tiyatro eğitimi almış ve ilerleyen günlerde İstanbul’da bir restoranda çalışırken yönetmen tarafından keşfedilmiştir. Çok sayıda dizi ve film projesinde imzası olan Sözeri; Hayat Bağları, Arka Sokaklar, Dudaktan Kalbe, Aile Arasında gibi yapımlarda rol almıştır.

Kaynak: Haberport
 
Üst
stat counter