Bilgisayar açılmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Karginmese

Üyecik
Arkadaşlar bodrumda yaklaşık iki yıldır kullanılmayan bir kasa vardı. Tozlu bir kasaydı, açtım sonra çok ses çıkarıyor diye tuşundan geri kapattım sonra tekrar açmayi denediğimde açılmadı. Sonra kasayı temizledim falan yine açılmadı sonra arka tarafta Pcu nun arkasında 220V yı kaydırdım 110V yaptım fişe taktığım anda Pcu dan ses geldi kıvılcım gibi birşey çıktı bu kasayı çalıştırmak için ne yapabilirim

Melih Beyefendi

Profesör
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
Arkadaşlar bodrumda yaklaşık iki yıldır kullanılmayan bir kasa vardı. Tozlu bir kasaydı, açtım sonra çok ses çıkarıyor diye tuşundan geri kapattım sonra tekrar açmayi denediğimde açılmadı. Sonra kasayı temizledim falan yine açılmadı sonra arka tarafta Pcu nun arkasında 220V yı kaydırdım 110V yaptım fişe taktığım anda Pcu dan ses geldi kıvılcım gibi birşey çıktı bu kasayı çalıştırmak için ne yapabilirim
PSU değişimi yapılmalı. Güç kaynağı yanmış ise (kontrol etmeniz gerekir) onun değişimi yapılmalı.

Emirizmir

Üyecik
O ayarı 110 düşürmeseydiniz keşke. Tüm sistem mefta olmuş olabilir. Bilmediğiniz ayarları oynamayın. Türkiyenin prizleri 220v çeker.
PSU değiştirin şanslıysanız diğer parçalar zarar görmemiştir.

stat counter