Bilgisayar Mühendisi Olmak İstiyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Birprogramcı

Üyecik
Arkadaşlar bir durun ve dinleyin... EVET BENDE ORTAOKUL 8. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.Yazılım mühendisi olmak istiyorum.Ve bu arada bu yaşımda C++ biliyorum..
Derslerim gayet iyi.Şimdi ben yazılımcı olamazmıyım.Game Maker ile profesyonel oyunlar yapabliyorum ama uğraşmıyorum.Ve bir şey daha Counter Strike'IN nasıl oynandığını bile bilmiyorum.Ben yazılımdan, program yapmadan çok zevk alıyorum.Bilgisayarımda bir oyun bile yok.Sadece Top Eleven oynuyorum.
Şimdi siz arkadaşa kötü düşünceler yükleyerek onun ümidini kırmayın...
Bill Gates zamanında daha PC zor bulunuyordu ama yazılıma küçük yaşlarından beri merak saldı ve Microsoft gibi bir şirketin yöneticisi oldu.Yani imkansız diye bir şey yoktur.Sen elinden geleni yap herşey olur.:yes:
Arkadaşım sen bi bu yaşımda c ++ biliyorum diye hava atıyorsun. Ben small basic, virüslerini serisi, scratch, Python, racket dillerini biliyorum. Daha 6. Sınıfa geçtim. Aynı zamanda White hacker öğreniyorum. chatprogramming.tr.gg adlı bir sitem var. Cmd ile bütün gün kafa patlatıyorum. Ama sen gelmişsin burda bize 1 tane programlama diliyle hava atıyorsun. El elden üstündür :wink::cool:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Virüslerini değil tablet düzeltmiş visual serisi demiştim

codeyas

Üyecik
Arkadaşım sen bi bu yaşımda c ++ biliyorum diye hava atıyorsun. Ben small basic, virüslerini serisi, scratch, Python, racket dillerini biliyorum. Daha 6. Sınıfa geçtim. Aynı zamanda White hacker öğreniyorum. chatprogramming.tr.gg adlı bir sitem var. Cmd ile bütün gün kafa patlatıyorum. Ama sen gelmişsin burda bize 1 tane programlama diliyle hava atıyorsun. El elden üstündür :wink::cool:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Virüslerini değil tablet düzeltmiş visual serisi demiştim
Herkes egoist olmuş bakın şimdi sizin bi havanızı sondureyim ben lise 1 öğrenicisiyim (Sağlık Meslek) C#, C/C++,Python,Php,Html,Css,Jquery,Java,Javascript, Sql biliyorum ayrıca Pentest ve Hacking alanında da çok yetenekliyim kendi araştırma takımım var. Ben hiçbizaman başkalarından oğrenmedim hep araştırarak kendim öğrendim Windows Phone App Store'de yaptığım 2 oyun 3 program bulunmakta ve android ortamında ise 3-4 uygulamam var Ayrıca Unity, After Effects, Photoshop kullanmayı çok çok iyi biliyorum 3D modelleme hakkında da ve Robot programlama ile ilgili baya bilgiye sahibim şimdi siz söyleyin kim den mühendis olur kimden olmaz benim bu yaşta yaptıklarımla kendinizi karşılaştırın.. Ha birde bu işi para için yapacaksanız hiç kalkışmayın eğer para için çalışırsanız başarılı olamassınız, gerçekten ilgili alakalı iseniz düşünün bu işi ve ayrıca programlama konusunda da uzmanlaşmanız gerekiyor mühendislik için tabi bunun içinde sistematik çalışmayı bilen ve uygulayan bir yapıya sahip olmak gerek. Bazı arkadaşlar şimdi madem bu kadar iyisan pc de neden sağlık okuyorsun diyecekler onlara cevabım şu İlerde 2 meslek yapıcam ATT ve CEH (Sertifikalı Etik Hacker) İletişim: fb.com/onlinelife01

MehmetF4tih

Üyecik
Şu an bende mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Mühendis olmak istiyorsan hele ki bilgisayar mühendisi sayısal zekan maksimum olması gerek eğer yoksa da zorlama kendini yakarsın :)

Omerov

Profesör
Öncelikle meslek secerken hangisi daha çok para kazandirir diye düşünmemek gerekiyor öncelikle içindeki yoneliş kendi yeteneğin kendi isteğin hangi bolüme ise onu tercih etmeni öneririm benim arkadaslarım var Tıp i kazanip sonra birakan en iyi dediğimiz bolumleri kazanip sonra bırakan sizde mutlaka karşilaşmissinizdir bu gibi kişilerle. Bilgisayar mühendisliğine gelince butun mühendislik bölümleri kendini geliştirmeye dayanıyor sadece dersleri gecerek mezun olursanız 4 ortalama ile bitirseniz sonuc aynı olur hiç bisey ogrenmemiş olursunuz.Ders olarak Matematik ve Fizik çok onemli şimdi ne kadar iyi bilirsen calişrisan o derslere üniversitede o kadar rahat edersin.kendini geliştirme konusunda da ilk olarak Bilgisayar ana malzeme oldugu için ilk olaral bilgisayardan basla sonrada kendiliğinden hangi alan senin için daha rahat severek yapabilecegin kendine inandıgın alan olursa oraya yonel sadece programlama gibi web tasarim gibi grafik tasarim sistem uzmanliği,ticari programlar donanım programlama ve daha her gün artan yazılım alanlari

t.simsek93

Üyecik
Millete bak yaa :w00t: Nüfusumuzun yeni nesiline bak bu yaşta bilmedikleri yok maşallah :laugh:
bkz. Hayır biliyorum. biliyorum . en çok ben biliyorum en çook benn :mrgreen:

TheDifference

Üyecik
Arkadaşlar Çok Saolun Bana Cesaret Verdiniz Yabanci Dil Süper Matematik Ortalma İşte İnternetten ve kitaptan araştırma yapcam

gutitoli

Üyecik
kardeşim eğer oyun oynuyorum diye yada pc ile çok uğraşıyorum diye pc mühendisi olacaksan hiç olma çok sıkıyor insanı. Ve bana kalırsa istanbul dışında okuma ben istanbul dışında okuyorum bi sike benzemiyor 1 metre kac cm falan ordan başladılar çünkü meslek lisesinden geliş var puan ekliyolar bu yüzden biraz basit davranıyorlar bu yorumu değerlendir çok mutsuz olabilirsin. Pc mühendisleriyle iletişime geç çünkü bence yazılım sıkıcı ve pc mühendisi türkiyede önemli değil pek. Dikkat et kardeşim

Enes Ozbek 38

Üyecik
Merhaba size bir sorum olucak.
Ben 2 Yildir Hollanda'da yasiyorum ve yuksek bir liseye baslayacagim(yani burda bilgisayar muhendisi olabilecegim liseden daha yuksek.)
Ben 3 Yil sonra Turkiyeye gelicem ve yuksek bi liseye baslama ihtimalim yuksek. 3 Yil sonra Turkiyeye geldigimde super hollandaca ve ingilizcem olucak. Super olmasa bile almanca yada fransizca konusucam.
Benim sorum: Nasil bilgisayar muhendisi olurum ve iyi bir gelirim olurmu?
CEVAPLARSANIZ SEVINIRIM...

stat counter