Bir Land Rover Alana İki Land Rover Hediye

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Görmüştüm bunu, ağlanacak halimize gülüyoruz..

Şimdi yedim seni

Profesör
Sadece ÖTV ile KDV'ye verdiğimiz para ile 2.5 tane landrover alabiliyoruz. Dış ülkede böyle vergi falan yok devlet kendi başına geçiniyor nereydeyse biz niye hala en zengin ülke arasında değiliz dış ülkelere bu kadar para veriyor muyuz ? ( siyaset yapmıyorum sadece soru sordum )

Son düzenleme:

ishak042

Profesör
İnstagramda bir post görmüştüm, Almanya da 1500 km otoban gitmiş birisi ve hiç yol parası ödememiş. Birisi de yanıt olarak demişki, sadece almanyada öyle. Fransa ve italyada da aynı km'yi git en az 100 euro ödersin ama orda devlete ödersin burda yandaş müteahhite.

En son çok doğru bir yorum gelir ikisine cevap olarak,

Almanyada araçlardan vergi aldıkları için otobanlar ücretsiz. Fransa da araçlardan vergi almadıkları için otobanlar ücretli. Türkiye de hem araç vergisi var hemde otobanlar ücretli.

Salawdaha

Asistan
Ya siz şaka mısınız devlet alıyor almasınada bize yol su köprü başkaa yol bide su bide köprü ee bide bina oalrak geri dönüyor sizde araba derdindesiniz gidin biraz kahvede okey oynayın fazla düşünmeyin :)

Şimdi yedim seni

Profesör
Ya siz şaka mısınız devlet alıyor almasınada bize yol su köprü başkaa yol bide su bide köprü ee bide bina oalrak geri dönüyor sizde araba derdindesiniz gidin biraz kahvede okey oynayın fazla düşünmeyin :)
Onları vergi almayan ülkelerde yapıyor hocam + şeyler söyleyin.

BilgisayarUzmani

Profesör
stat counter