Boy Uzatma Ameliyatı Olmak İstiyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ExeRyderS

Doçent
18 yaşındayım ve boyum 157-158 falan. Artık dayanamıyorum. Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyorum. Dışarıda ortaokula giden çocuklar bile benden uzun. Kredi çekip bu ameliyatı olmak istiyorum.

KamtariR

Asistan
Büyük bir yanlış yapmış olursun. Gerek yok. Popüler kültürün "uzun boy daha iyidir" dayatmasının kurbanı olma. Veya kapitalist sistemin "paran yoksa kredi çek, sonra fazla fazla öde" tuzağının da oyuncağı olma.

Önemli olan boyun, tipin, saç rengin değil. Önemli olan ne kadar iyi biri olduğun ve insanlığa faydalı biri olduğun.

ExeRyderS

Doçent
Büyük bir yanlış yapmış olursun. Gerek yok. Popüler kültürün "uzun boy daha iyidir" dayatmasının kurbanı olma. Veya kapitalist sistemin "paran yoksa kredi çek, sonra fazla fazla öde" tuzağının da oyuncağı olma.

Önemli olan boyun, tipin, saç rengin değil. Önemli olan ne kadar iyi biri olduğun ve insanlığa faydalı biri olduğun.
Yaşadığım psikoloji çok kötü.

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
18 yaşındayım ve boyum 157-158 falan. Artık dayanamıyorum. Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyorum. Dışarıda ortaokula giden çocuklar bile benden uzun. Kredi çekip bu ameliyatı olmak istiyorum.
Az önce oda neymiş diye bakındım biraz. Riskli bir ameliyatmış. Boy uzatma ameilyatı olmak istiyorum diye gelenlerin sadece %1 ne yapıyorlarmış.

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Orijinalliğini bozma o tarz ameliyatlarin insana çok zarar veriyor

qumci

Üyecik
Güzel kardeşim boy uzatma ameliyatını ilizarov yöntemi ile yapılır.

İlizarov yöntemini anlaman için bu linki ziyaret edebilirsin.

Motor kazası sonuçunda bu tedaviyi 1 yıl gördüm.

Sağlıklı kemiklerini kırıp bu fixatörü yerleştirecekler ve uzun bir tedavi süreci olacak.

Emin ol şuan yaşadığın psikolojik bunalımdan daha fazlasını yaşayacaksın.

Bu telkini yaparken, kapı gibi bir abi olduğumu düşünme sakın :) Boyum 1.63

İmkanım varken sağlıklı olan diğer bacağıma bu işlemi uygulatmak istemedim.

5, 6 cm uzayacağım diye mental ve fiziksel olarak bu kadar yıpranmaya değmez.

PARAzitCELL

Profesör
Hiç o işlere girme derim, kısa boyun avantaj olduğu şeylere yönel...

Örneğin futbolda kısa boylu ama müthiş oynayan oyuncular çoğunluktadır veya pilot olmak gibi mesleki tercihler olabilir... Araştırmak, danışmak gerekli...

ExeRyderS

Doçent
Güzel kardeşim boy uzatma ameliyatını ilizarov yöntemi ile yapılır.

İlizarov yöntemini anlaman için bu linki ziyaret edebilirsin.

Motor kazası sonuçunda bu tedaviyi 1 yıl gördüm.

Sağlıklı kemiklerini kırıp bu fixatörü yerleştirecekler ve uzun bir tedavi süreci olacak.

Emin ol şuan yaşadığın psikolojik bunalımdan daha fazlasını yaşayacaksın.

Bu telkini yaparken, kapı gibi bir abi olduğumu düşünme sakın :) Boyum 1.63

İmkanım varken sağlıklı olan diğer bacağıma bu işlemi uygulatmak istemedim.

5, 6 cm uzayacağım diye mental ve fiziksel olarak bu kadar yıpranmaya değmez.
Artık kombine yöntemle yapıyorlarmış. İlizarov estetik için uygulanmıyormuş. Ben 15 cm uzamak istiyorum. 175 cm olmak da var yani. Kombine yöntemle 2-3 ayda işi bitiriyorlarmış.

crow88

Dekan
neden illa ,zorla kendini bu cendereye sokmaya çalışıyorsun,boyunun kısalığı belki ,gelecekte sana ummadığın avantajlar kazandıracak,o zamanda iyi ki uzatmamışım diye sevineceksin,bırak olduğu gibi kalsın,izlediğin yol yanlış,sakat değilsin,kör topal değilsin,elindekinin kıymetini bil.

Orhan Tepe

Üyecik
neden illa ,zorla kendini bu cendereye sokmaya çalışıyorsun,boyunun kısalığı belki ,gelecekte sana ummadığın avantajlar kazandıracak,o zamanda iyi ki uzatmamışım diye sevineceksin,bırak olduğu gibi kalsın,izlediğin yol yanlış,sakat değilsin,kör topal değilsin,elindekinin kıymetini bil.
Dayak yiyince nolacak tabi kuvvet önemlide boyda önemli birşey diyebiliriz

ExeRyderS

Doçent
Demesi kolay tabi. Yaşamayınca insan bilmiyor işte.

webrettin

Profesör
Bence kendinize güven duyma ve özsayginiz hakkında degisiklik yapsanız daha yerinde olacak aksi halde sürekli sosyal beklentilere cevap arayan bir kimliğiniz olabilir. Sizi siz oldugunuz için kabul eden etsin aksi hâlde ameliyat sonrası dahi mutlu olmayacaksiniz. Sira başka eksikliğini hissettiğiniz unsurlara gelecek veya en sonunda siz toplumu suclayip izole bir hayat yasayacaksiniz. Boyunuz verdiğiniz ölçülerde kısa değil.

ExeRyderS

Doçent
Bence kendinize güven duyma ve özsayginiz hakkında degisiklik yapsanız daha yerinde olacak aksi halde sürekli sosyal beklentilere cevap arayan bir kimliğiniz olabilir. Sizi siz oldugunuz için kabul eden etsin aksi hâlde ameliyat sonrası dahi mutlu olmayacaksiniz. Sira başka eksikliğini hissettiğiniz unsurlara gelecek veya en sonunda siz toplumu suclayip izole bir hayat yasayacaksiniz. Boyunuz verdiğiniz ölçülerde kısa değil.
Kısa değil mi? Tamam.

crow88

Dekan
Demesi kolay tabi. Yaşamayınca insan bilmiyor işte.
neyi yaşayıp yaşamadığımı sen nereden biliyorsun,ben senin boyunda insanların, daha çevik,atak,korkusuz olduklarını gördüm,sen kendi kendine moralini bozuyorsun,spor hayatımda senin boyunda ki gençlerin ,serbest (kilo,boy yoktur bu maçlarda,kısmetine ne çıkarsa)kendilerinden uzun ,güçlü insanları yendiklerini gördüm,kendine acımayı bırakmanı tavsiye ederim git spora yazıl.buraya yazabilecek cesaretin olduğuna göre,bu boyunlada çok güzel işler başarabilirsin,bu sadece senin kendine inan mana bağlı

stat counter