Büyü, Nedir ? Nasıl olur ? İnanırmısınız?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

@LgOsS

Doçent
nese boşwer. verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler ^^

mavinok.ta

Dekan
Arkadaşlar o tür filmler zırvalıktan başka birşey değil. İnsanları korkutabilmek için uydurmadıkları halt kalmıyor. |)

Buarada @LgOsS rica ederiz. :) Yardımcı olabildiysek ne mutlu.

@LgOsS

Doçent
bencede film çok saçmaydı hiçte korkutucu deil dabbe de bile daha fazla korkmuştum

elektr10

Profesör
Niye öyle söyledin ki?Semum'da büyünün nelere yol açabileceği, Kur'an destekli olarak anlatılıyordu.

mavinok.ta

Dekan
Dabbe ise ayrı bir saçmalık! Dabbetül arz alakasız bir şekilde aksettirilmiş. Bu tür filmler hep biz Türklerin başının altından çıkıyor. Uzak durmanızı tavsiye ederim. |)

elektr10 haklı olabilirsin lakin, konu saptırılarak anlatılıyor çoğu kere. Herşey fazlasıyla abartılıyor.

elektr10

Profesör
mavinok.ta dedi ki:
elektr10 haklı olabilirsin lakin, konu saptırılarak anlatılıyor çoğu kere. Herşey fazlasıyla abartılıyor.
Saptırılması normal çünkü yapımcıların amacı bize bir şeyler öğretmek değil, korku unsurlarını abartarak izleyici çekmek, para kazanmak.
İçlerinden seçip almasını bilmek gerek :)

Böyle diyorum ama aslında kolay kolay da gitmem böyle filmlere.Neyse ben sustum :*

mavinok.ta

Dekan
elektr10 yanlış anlamışsın beni... Bende senin dediklerinin zıttı hiçbirşey söylemedim ki...

mavinok.ta dedi ki:
Arkadaşlar o tür filmler zırvalıktan başka birşey değil. İnsanları korkutabilmek için uydurmadıkları halt kalmıyor. |)
Ben de insanları korkutma çabaları içinde olduklarını bu niyetle gerçekten çoğu kere tamamen uzaklaştıklarını belirtmiştim. Neyse sorun değil. :)

elektr10

Profesör
Tartışma veya yanlış anlaşılma çabası içinde değilim mavi :) Söylediklerini biraz açtım sadece ;)

mavinok.ta

Dekan
E ama ben de değilim ki... Neden yanlış anlaşılıyorum ben ya? :(

abanoz

Doçent
arkadaşlar inanmayın böyle şeylere birşeyi varmış gibi gösteriyorlar sonrada "ay senin içine şu girmiş bu girmiş" diyorlar çıkartmak içinde para istiyorlar. kim yapıyormuş bunu bana bir söylermisiniz? boş iş bunlar boş

tugbagaleri

Profesör
Merhaba seçil hayalet gibisin mübarek nezaman gidip geleceğin belli olmuyor bu troy büyüsü mü acep ?

mavinok.ta

Dekan
abanoz dedilerin kısmen doğru para koparmak için insanları kandıran dolandırıcılar çok var. Fakat büyünün gerçekten olduğu ve İslamiyette yerinin olmadığı ayetlerle ve hadislerle sabittir.

mavinok.ta

Dekan
(Sil baştan... :) )

abanoz önceki sayfaları okursan soruna cevap bulacaksın kardeşim. :)

onair

Profesör
Onursal Üye
Büyü vardır, yapanda yaptıranda günahkardır. Ben böyle duymuştum ama var olduğuna inandığım bir olay.

seciL

Dekan
Onursal Üye
tugbagaleri dedi ki:
Merhaba seçil hayalet gibisin mübarek nezaman gidip geleceğin belli olmuyor bu troy büyüsü mü acep ?
tugbagaleri merhaba :) aynen dediğin gibi troy büyüsü :D

abanoz

Doçent
mavinok.ta dedi ki:
(Sil baştan... :) )

abanoz önceki sayfaları okursan soruna cevap bulacaksın kardeşim. :)
dost, bence hiçde silbaşdan değil, bunu yapanlar hangi bilgiyle yapıyorlar? ve sopamı, kalemmi ne kullanıyorlar yaparken merak ettim?

mavinok.ta

Dekan
abanoz takdir edersin ki insan daha önce yapmadığı (Allah muhafaza) birşeyin sadece kulaktan dolma bilgilerine sahiptir. Duyduklarımın ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemediğim için şöyledir böyledir diyemem. Belki de benim de duyduklarım zırvalık belki de doğru ama kesinliğinden emin olamadığım birşey bu.

Tek bildiğim kesinlikle yasak olduğu ve korkularımdan emin olmam için Nas ve Felak surelerini okumam gerektiğidir... :)

stat counter