Çok sevmek mi, Güzel sevmek mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Bana sorarsanız önemli olan sevgide miktar değil güzelliktir. Sevginin nasıl yaşatıldığıdır. Herkes çok sevebilir ama herkes güzel sevemez. Hayatınızda sizi güzel seven biri varsa ONUN değerini bilin ve kaybetmeyin...!

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
Güzel sevmek, çok sevmekten kat kat daha iyidir. Etkisi bambaşkadır.

BJKolik

Profesör
Hem çok hem de güzel sevmek ve sevilmek olsa bu hayat daha güzel olurdu. Bence sevilmek daha iyi. Sevmeyi zaten iyi kötü yapabiliyoruz.

Rint

Profesör
Her zaman söylediğim bir sözdür, fanatiklik; karanlıkta gezmek gibidir. Sevginin fanatiği olduğunuzda karşınızdaki insanı bunaltır kendinizden uzaklaştırırsınız ve bunun farkına varmazsınız.

Bakınız; "ne istediyse yaptım"

Önce kendinizi sevin, o zaman başkasını sevebilirsiniz.

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Her zaman söylediğim bir sözdür, fanatiklik; karanlıkta gezmek gibidir. Sevginin fanatiği olduğunuzda karşınızdaki insanı bunaltır kendinizden uzaklaştırırsınız ve bunun farkına varmazsınız.

Çok doğru 👍🏻

fb1907fb

Doçent

Bu abimin(Yaşça büyük mü bilmiyorum) dediği gibi kendini sevmeden başkasını sevemezsin

Sevginin az yada çok olması tartışılır ama değer konusuna gelince...
Fazla değer vermeye değmez :')

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Sevginin her türlüsü makbuldür.

PARAzitCELL

Dekan
Sevginin de yeri ve zamanı vardır ve ayrıca her şeyde olduğu gibi sevgide de aşırılık zarardır. "Güzellik" göreceli bi kavramdır, onun yerine "gönülden" sevmek ifadesi kullanılır. Dolayısıyla gönülden sevmek demek kişinin zaten elinde olmadığı bir sevgi durumudur, aşırısı azlığı filan olmuyor :)

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Güzel ve gerçwkçi sevmek

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Güzel bulmadığını çok sevebileceğini sanmıyorum. Duygularını kontrol ettiğini sanan bazı entelektüel(!) insanlar ben karakterine bakarsak seviyorum vs vs derler. Ancak bu imkansızdır. Çünkü insanlar sadece insanlara özgü özelliklerini kontrol edebilirler. Hislerini ve duygularını kontrol edemezler. Nasıl insanlar, tıpkı hayvanlarda olduğu gibi acıyı kontrol edemiyorsa yine aynı şekilde sevgiyide kontrol edemez.

stat counter