çOOoOk İlgisiz Baba?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


EtiJhin

Asistan
Katılım
2 Ağu 2017
Mesajlar
317
Puanları
28
Konum
AYDIN
Lise 3 sosyal bilimler öğrencisiyim ve babamın çok ilgisiz olması beni üzüyor.Yaşımı veya kaçıncı sınıf olduğumu sorsam bilmez.Köyde yaşıyorum okul 20km uzaklıkta babam sadece kendisine yardım etmem tanıdığı bir minibüscü ile anlaştı tanıdık diye ücretsiz olarak okula götürüp geliyor.Okuldan gelince 30dk dinleniyorum ardından tarlaya eve saat 8:30 civarı geliyorum.Benim ile hiç ilgilenmiyor.İşleri dışında hiç bir şey umrunda değil.Karnımı doyuruyor barınma ihtiyacımı gideriyor ama babalık sadece bundan ibaret değil bence.Bu yaşıma geldim babam ile hiç beraber bir aktivitemiz olmadı haa dur pardon oldu beraber bir çok kez çift 40 derecede çift sürmüştük şimdi aklıma geldi.Diğer gibi hiç bir şekilde ilgilenmiyor benimle sanki üvey evlat gibiyim artık ihtiyaçlarımıda karşılamadığı oluyor haftasonları kuyumcuda günlük olarak çalışıyorum ayakkabı vs. ordan kazandığım para ile alıyorum 2-3 hafta okula yırtık ayakkabı ile gitmek zorunda kaldım babam fark etmedi bile.12 yıllık okul hayatımda bir kere bile veli toplantısına gelmedi.Karnelerime zaten hiç bakmıyor en son 7.sınıfta bakmıştı(eline aldı baktığından emin değilim belkide bakıyor gibi yaptı).Fazla parada vermiyor haftalık 10tl civarı veriyor.Benim derdim parada pulda değil zaten isterse hiç vermesin.Tek istediğim benimle biraz ilgilenmesi arkadaşlarımı görüyorum her hafta balığa pikniğe eğlence merkezlerine vs. gidiyorlar ister istemez kıskanıyorum.O'da olmadı en azından biraz ilgilensin istiyorum.Ama tek ortak konuşma noktamız İŞ.Bu dönem 82 ortalama ile belge alamadım neden çünkü tarihten kaldım nasılmı kaldım çünkü ogün akşam eve saat 10:45'de gelmiştim babam eve göndermemişti beni eve gelince yemek yedim filan diyene kadar saat 11:30 oldu o saat'ten sonra ders çalışacak hal kalmıyor doğal olarak ayağımın ağrısından ayağa kalkamıyorum daha.Bunlar yüzünden arkadaşlarım ile aram zaten açıldı hiç buluşamıyorum vakit kalmıyor.1 günlük tatil bile hayal oluyor en son denize 3 yıl önce il genelinde yapılan bilgi yarışmasında 1. olduğum için yarışmayı düzenleyen merkez 2 günlük bir tatil vermişti o günden beri hiç tatile gitmedim.Psikolojik olarakta çöktüm üzüntüden ağladığım çok oluyor.Artık tek bir şey istiyorum üni sınavını kazandım iyi bir üniye gidip mesleğini elime almak istiyorum.Ama bunada şükür eminim benden çok daha kötü durumda olanlarda vardır babası olmayan veya bunların üstüne dayak yiyenler.Tek tesellim babamın hayatım boyunca bana tokat bile atmaması...
 

ÆSir

Dora
Yönetici
Moderatör
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
2,771
Puanları
113
Konum
Asgardia
Daha kötüsü ile olumlama yaparak kötünün iyisini çıkarabiliyor olman çok güzel. Neden bize yazdığın gibi ufak bir dille babana sormuyorsun?
 

okurbaba

Asistan
Katılım
8 Tem 2017
Mesajlar
434
Puanları
28
Konum
istanbul
babanı da boşver arkadaşlarını da üni'ye kadar ne yap et çalış sonra bağımsızım deyip hayatından sök at herkesi
 

gulerbozdenli

Üyecik
Katılım
2 Eyl 2019
Mesajlar
11
Puanları
3
Konum
izmir
babanı da boşver arkadaşlarını da üni'ye kadar ne yap et çalış sonra bağımsızım deyip hayatından sök at herkesi
öyle saçma şey mi olur? hayatından herkesi sök at demek yardımcı olmak değil! bu tarz ben merkezli hayatların sonu hüsran olur. O baba'nın durumu belli değil. Muhtemelen o da babasından onu gördü o şekilde yetişti!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babamız buzdolabının teki görünebilir. İlgisiz görünebilir. Ama onlarsız hayat çoğumuz için o kadar zor/soğuk gelir ki! Bence sabır ve iletişim kapılarını ufak ufak çalmaya devam. Emin ol düzelir!
 

SMH525

Asistan
Katılım
16 Ağu 2018
Mesajlar
102
Puanları
18
Konum
Balıkesir
Benim babamda ben ve kardeşimle ilgilenmiyor ilgilenmiyor derken birlikte vakit geçirmiyoruz dışarıya çıkmıyoruz işleri baya yoğun ama para veriyor okula gidip gelirken babamın arabasını kullanıyorum genelde araba bende nereye gittiğimi vs sormuyor. Keşke cebime para koyup arabayı vermese ama birlikte vakit geçirsek.
 
Üst
stat counter