Darp ve Zarar Verme Konusunda Ne Yapmamız Gerekiyor? ( Önemli )

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

The Undertaker

Doçent
Arkadaşlar geçen gün 27 yaşında mahalle kekosu kendini bir şey sanan ukalanın teki 18 yaşındaki kardeşime durduk yere ilk önce arkasından kafasına vurmuş ardından dudağına kafa atmış kardeşimi öyle görünce çok sinirlendim çocuğun dudağı şuan dikişli ve pansumanlı bir şekilde. Doğru düzgün yemek yiyemiyor sıvı bile içemiyor o derece kötü durumda doktorlar cerrahi operasyon bile gerekebilir demişler. Ben evden ayrı olduğum için ( Evliyim ) bu bilgileri sonradan öğrendim 4 sayfa darp raporu almışlar hastaneden ayrıca şikayetçi olun diye de uyarmışlar. Babamlar ise şikayetçi olacaklarını söyleyip gitmişler. 1-2 saat sonra bir tanıdığımız babamı aramış ve onlar aşiret şöyle böyle işte şikayetçi olmayın gerek yok uğraşılar sizinle diye uyarmış sonra da kapatmış zaten böyle olunca da babam vazgeçmiş ama kardeşim ben gidicem polise diyor haklı olarak. Bu durumda ne yapılması gerekiyor acaba bu konularda bilgili arkadaşlar vardır umarım. Bir de alınan darp raporunun 6 ay süresi mi var yani 6 ay içinde darp raporu ile şikayet edilebiliyor mu?

Edit: Yeni bir bilgi daha öğrendim. Bu mahalle kekosu daha önce kardeşimi tehdit etmiş bir kaç kere bu mahalleye gelme bir daha seni görmiyeyim buralarda kaybol görürsem şöyle yaparım falan filan demiş. Öncelikle bunu deme hakkı yok. Kardeşimin o mahalleye gitme sebebi o mahallede akrabalarımız ve kuzenlerimizin olması. Çoccuğun en ufak yanlışı bile yokken benim kardeşime resmen kafayı takmış durumda. Sanırım evinde silahta bulunduruyor bu mahalle kekosu. Çünkü bir kere bir daha gelirsen evdeki pompalıyı çıkarttırma bana falan demiş.

Ne yapabiliriz arkadaşlar bu durum hakkında?

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Yazıyı tam okuyamadım ancak ilk başta doktor sonrada hastane polisi sormuş olmalı kim yaptı diye. Sormadıysa hastane polisi çağırmalarını isteyin.

The Undertaker

Doçent
Yazıyı tam okuyamadım ancak ilk başta doktor sonrada hastane polisi sormuş olmalı kim yaptı diye. Sormadıysa hastane polisi çağırmalarını isteyin.
Hastane de söylemişler bu rapor ile polise gidin şikayetçi olun demişler. Telefon görüşmesinden sonra babam geri vites yapmış vazgeçmiş şikayetçi olmaktan ama kardeşim haklı olarak polise gidip şikayetçi olucam diyor.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Hastane de söylemişler bu rapor ile polise gidin şikayetçi olun demişler. Telefon görüşmesinden sonra babam geri vites yapmış vazgeçmiş şikayetçi olmaktan ama kardeşim haklı olarak polise gidip şikayetçi olucam diyor.
Darp raporu varsa iş kolay direk şikayetçi olun. Hatta manevi tazminat ive düzgün bir avukat ile ciddi paralar koparabilirsiniz.

The Undertaker

Doçent
Darp raporu varsa iş kolay direk şikayetçi olun. Hatta manevi tazminat ive düzgün bir avukat ile ciddi paralar koparabilirsiniz.
Canımı sıkan konu şu adamın biri arıyor babamı onlara bulaşmayın aşiret onlar sizinle uğraşırlar vs gerek yok boşverin falan demiş. Rapor var evet 4 sayfa hemde. Tanıdık avukatımız var.

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Bu ara herkes havalı bir hafta önce bekçiler bize sataşıp alay etti git başımızı belaya sokma diyoruz anlamıyorlar

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Canımı sıkan konu şu adamın biri arıyor babamı onlara bulaşmayın aşiret onlar sizinle uğraşırlar vs gerek yok boşverin falan demiş. Rapor var evet 4 sayfa hemde. Tanıdık avukatımız var.
O zaman bulaşmamak daha mantıklı olabilir. Bu kararı siz vereceksiniz. Hiçbir şey insan canından daha değerli değil. Bundan 15 sene öncesinde babamın telefonu çalınmıştı. Şikayetçi olacaktık ancak bir tanıdık mahkemede hırsızla yüzleşeceksiniz sizin yüzünüzden hapse girdiğini düşünebilir demişti bizde bulaşmamıştık. Çok iyi araştırmak gerek.

epsilon06

Doçent
Millet manyak psikopat ne yapacakları belli değil insan canı onların gözünde o kadar ucuz ki vururum girer çıkar gene vururum diye düşünüyolar...O yüzden çok dikkatli olmak lazım şikayet ettiğinizde polis ifade alıp geri salacak muhtemelen ama dediğiniz gibi silahı varsa kinlenip bir şeyler yapabilir yan baktı diye vuranlar bile varken tehlikeye atılmayın derim...

stat counter