Domain veya Hosting Alırken Ne Gibi Şeylere Dikkat Etmeliyiz ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


ready2dietr

Asistan
Katılım
16 Ağu 2014
Mesajlar
366
Puanları
0
Merhaba SDN Forum üyeleri ve yetkilileri malum yeni domain veya hosting alan kardeşlerimiz oluyor. Yeni internet girişiminede başladığı için bir takımlar sorun olabiliyor. Bende bu konuda ister SDN forum üyeleri olsun ister olmasın tüm kardeşlerime bu konuda elimden geldiği şekilde anlatacağım. Şayet bir eksiğim olursa da yorum olarak bildirirseniz sevinirim :)

1-) Domain ve Hosting almadan önce o satışı yapan şirket,bilişim vb. gibi yerler güvenilir midir değil midir onu internette araştırarak forumlarda,bloglarda,sosyal paylaşım ağlarında bu gibi şeyleri bilen arkadaşlarımıza danışabilirsiniz veya sitenin kendi o müşteri yorumlarından öne çıkarak oradan da kontröl edebilirsiniz.

2-) Siteyi alacağınız yerin vergi levhası veya ys belgesi var mı onu kontröl edeceksiniz. YS BELGESİ NEDİR (YS belgesi vergi levhası gibi aynı işletme yapabilmek için yapılan bir faliyettir.) Sitenin ys belgesi var mı yok mu kesinlikle kontröl edin. Çünkü yoksa sahte işletme yapıyor. Yaptığı taktirde de bilişim suçlarına bildirebilirsiniz.

Peki o işletme sahibinin ys belgesi olup olmadığını nerden görebilirim ?

Domain veya Hosting satışı yapan firmanın sitesine girdiğinizde ana sayfada, en altta veya tüm yerleri aradığınızda YS BELGESİ FALİYET NO şeklinde bir şey çıkar onun altında da rakamlar bulunmaktadır. Böylece rahatlıkla alabilirsiniz.

3-) Bazı domain veya hosting satışı yapan firmaların hostingleri iyi olmayabiliyor. Örneğin; yeni site açtınız, ve bu sitede çok fazla ziyaretçesi bulunmayan veya konu pek fazla bulunmayan bir siteye giriş yaptığınızda 2 saat siteye girmiyor ve hata verebiliyor. Bu yönden de forum,bloglara sorabilirsiniz.

4-) Sitenize herhangi bir saldırı veya bir söz konusu olduğunda sizi suçlu tutma durumunda olabilirler.


Bu dediklerimi uygularsanız gerçekten çok rahat edeceksiniz. Ben kaç yıldır bu site işleriyle uğraşıyorum. İsimTescil ve Webadam Firmaları gerçekten çok iyi ve çok kaliteli
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bazı domain veya hosting satışı yapan firmaların hostingleri iyi olmayabiliyor. Örneğin; yeni site açtınız, ve bu sitede çok fazla ziyaretçesi bulunmayan veya konu pek fazla bulunmayan bir siteye giriş yaptığınızda 2 saat siteye girmiyor ve hata verebiliyor. Bu yönden de forum,bloglara sorabilirsiniz.
 

eren akkaya

Üyecik
Katılım
26 Ağu 2016
Mesajlar
18
Puanları
3
Konum
istanbul
Güzel Hosting firmasından hosting aldım nasıldır kullanan var mı? Ben yeni duydum firmayı
 

astegon

Profesör
Katılım
31 Ocak 2011
Mesajlar
2,297
Puanları
113
Türk firmalarının çoğu reseller. Alacaksanız, ingilizceniz varsa adam gibi yurt dışı firmalarına yönlenin.
 

radtiyeraprap

Üyecik
Katılım
23 Ağu 2019
Mesajlar
23
Puanları
3
Konum
İstanbul
Güzel Hosting firmasından hosting aldım nasıldır kullanan var mı? Ben yeni duydum firmayı
Bilmiyorum son durum ne aldınız mı ama ben kullanıyorum hocam. Gayet de memnunum. Piyasada çok hosting firması var ama bu tarz kaliteden ödün vermeyen firmaları övmek gerekiyor. Millet de kendi kullandığı firmayı sanki başkaları kullanınca kötü olacak diye vermiyor kimseye :D Garip bir şekilde çok yerde gördüm bu mevzuyu.
 
Üst
stat counter