Dünyanın en çok kelimeye sahip dilleri belli oldu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Bisküvi

Asistan
Yasaklı
Dünyanın en çok kelimeye sahip dilleri belli oldu.
ilk 3:
İngilizce
Malgaşça(Madagaskar'ın dili)
Fransızca

9.dil:
Kürtçe

20.dil
Türkçe

link = Vpn'i olan baksın bu veriler wikipedia'da da var!

Son düzenleyen moderatör:

Sardaukar

Asistan
farsça gibi binlerce yıllık büyüleyici bir dil nasıl 44 sırada ?

bu tablo bana hiç güvenilir gelmedi

ney baz alınıyor makalelermi ?

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim.
Dünyanın en çok kelimeye sahip dilleri belli oldu.
ilk 3:
İngilizce
Malgaşça(Madagaskar'ın dili)
Fransızca

9.dil:
Kürtçe

20.dil
Türkçe

link = bu site aslında wikipedia ama faşistler siteyi kapattığı için farklı bir url kullanıyorlar. Vpn'i olan baksın bu veriler wikipedia'da da var!
Seni güzelce uyarmış.
Hangi kelimenin hangi harfinin boyutunu düzenliyor. Totaliter forum moderatörleri arasına bir yenisi eklenmiş. SANA NE LAN HANGİ HARFİMİN BÜYÜK-KÜÇÜK OLDUĞUNDAN!!!!
Düzgün konuş.

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator
  • 26- Yazım ve paylaşım dili Türkçedir. Sadece Cafe SDN [English] bölümünde ingilizce kullanılabilir diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.
@The Bisküvi sen bence bir kuralları oku.

Administraktör

Audiophile
Yönetici
Mod. Adayı
En zor diller neden evrensel dil? 😤 😤
Çok kelime zor dil olduğu anlamına gelmez. Günlük hayatta sıradan insan bir günde maximum 300 farklı kelime kullanır. Dilin zorluğunu belirleyen şey kelime sayısı değil dil bilgisi kurallarıdır. Dolayısı ile İngilizce ve aynı kökene sahip diğer diller son derece kolay dillerdir.

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator
Bu forumda moderatorlar güçlerini kötüye kullanıyorlar, eleştirilere bile dayanamıyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir Kürt isem ister Kürtçe de konuşurum Türkçe de!
Kural açık açık Türkçe konuşmak zorundasın diyor bu forumda. Kuralı okursanız anlayacağınızı düşünüyorum. Kuralları ihlal ederek özgürlüğü savunmayın lütfen zira kendisi böyle bir şey değil.

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim.
Kural açık açık Türkçe konuşmak zorundasın diyor bu forumda. Kuralı okursanız anlayacağınızı düşünüyorum. Kuralları ihlal ederek özgürlüğü savunmayın lütfen zira kendisi böyle bir şey değil.
Katılıyorum Modum

Bu forumda moderatorlar güçlerini kötüye kullanıyorlar, eleştirilere bile dayanamıyorlar

Bir Kürt isem ister Kürtçe de konuşurum Türkçe de!
Burası Türkiye Cumhuriyeti ana dili : Türkçe. burası kürdistan değil ve aslada olmayacak ! burası Türk Cumhuriyetidir öyle kalacak
! 🇹🇷

Son düzenleyen moderatör:

Administraktör

Audiophile
Yönetici
Mod. Adayı
Yorumlarda yapılan ufak bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. Türkiye Cumhuriyetinde dil konusunda herhangi bir baskı yoktur. Yüzyıllardır nasıl kendi dilinizi konuştuysanız yine aynı şekilde konuşmaya devam edebilirsiniz ancak burası bir forum. Üyelerin içinde Azerilerde var Kürtlerde. Bu insanların burada bulunmasının ortak sebebi Türkçe biliyor olmaları. Bu yüzden herkesin birbirini anlayabilmesi için forum kuralları içine Türkçe konuşma zorunluluğu koyduk.

Forum kurallarını okul kuralları gibi düşünebilirsiniz. Okul kurallarına uymazsanız sadece okul hayatınız etkilenir. Aynı şekilde forum kurallarıda bu şekildedir forum kurallarına uymazsanız bunun etkisini sadece forum.shiftdelete.net üzerinde hissedebileceksiniz. Kurallar size her zaman daha özgür yazmanızı sağlayacak yazdığınız yorumlar yüzünden ağır hakarete maruz kalmanızı önleyecektir. Yukarıdaki yorumunuzda ilhinç bir özgürlük anlayışından bahsetmişiniz. Bahsettiğiniz tarzda bir özgürlüğü size kim vaat etti bilmiyorum ancak forum olarak dünya genelinde en çok kullanılan forum altyapısını kullanıyoruz. Neredeyse dünya genelindeki tüm forumlarda tıpkı bizdeki gibi uyarı paneli vardır. Bu konuda anlayışlı davranabileceğinizi düşünüyorum.

@The Bisküvi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter