E - Ticaret sitesi açacağım nereden yardım alabilirim ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

doki^^

Üyecik
Arkadaşlar E - Ticaret sitesi açacağım profesyonel şekilde nereden yardım alabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

ÆSir

Dora
Yönetici
Moderatör
Bütçenize göre; ticimax gibi hazır paketler, hazır php scriptleri veya özel kodlanmış asp, php kodlama yollarını öneririm.

doki^^

Üyecik
Bütçenize göre; ticimax gibi hazır paketler, hazır php scriptleri veya özel kodlanmış asp, php kodlama yollarını öneririm.
Ticimax,omni ticaret,ideasoft gibi firmalar arasında veya başka bildiğiniz istanbulda olan firma var mı ? Hangi firmaları tavsiye edersiniz ve firmalarla görüşmelere gittiğim zaman nelere dikkat etmeliyim ?

KamtariR

Asistan
Arkadaşlar E - Ticaret sitesi açacağım profesyonel şekilde nereden yardım alabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Daha önce bir eticaret tecrübeniz olmamış sanırım. Bu işler göründüğü kadar kolay olmuyor maalesef.

1- Öncelikle şuradan başlayın: Bu iş için yeterli bütçe ayırdığınızı düşünüyor musunuz? İnternet sitesi için yapacağınız yatırımlar, ürün stok maliyetleriniz, kuracağınız şirketin sabit giderleri, sosyal medya ve arama motorlarına vereceğiniz reklam giderleri, sitenizin seo ayarları için seo uzmanı tutmanın masrafı vs.

2- Satacağınız ürün(ler) için piyasada rekabetçi fiyatlar verebilecek misiniz? Yoksa fiyatları ile piyasayı domine eden hepsiburada gibi sitelerin gölgesinde çırpınmak zorunda kalabilirsiniz.

3- Ödeme sisteminiz için firma araştırması mı? (iyzico, kuveyt türk sanal pos vb) Yeni sitelerin sanal pos alması zor olabiliyor. Ya da sanal pos sağlayıcıların istedikleri komisyonlar yüzünden karınızda ciddi değişiklikler olabilir, edeceğiniz karlar firmanızın bilançosunda planlananın dışında etki oluşturabilir.

4- Satacağınız ürünlerin, ülkemizde internetten alışveriş alışkanlıkları/istatistikleri içindeki ağırlığını araştırdınız mı? Bunun için internet üzerinden en çok satılan ürünler vb. tarz araştırmalar yapabilirsiniz.

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Ufak bir tavsiye. Bence bu hayatta tam olarak hakim olmadığın hiçbir işe adım atmamalısın. Umarım haddimi aşmamışımdır.

E ticaret sitesi kurmak göründüğü kadar karlı bir iş değil. İnsanlar sadece belli sitelere güveniyor.

stat counter