Ekran kartı bağlantı sorun

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Raufdeveci98

Üyecik
Powercolor R9 280x ekran kartımı sistemime bağlarken bir sıkıntıyla karşılaştım acil yardımlarınıza ihtiyacım var 6 pinlik ve 8 pinlik olmak üzere 2 adet pcı-e slotu ekran kartına geçiyor fakat psumdan sadece bir tane 6 pinlik pcı-e slotu geliyor 8 pinlik her hangi bir slot yok detaylar resim olarak koyulmuştur yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
DE305B71-646D-485A-B65B-76A0972F7850.jpeg

Raufdeveci98

Üyecik
Şu kablodan alarak sorunu çözebilirsin.
Bu bahsettiğiniz aparat tam olarak bu bölgeye mi geçiyor birde psum 500 w r9 280x ekran kartı takınca
B8CD2C8F-1D47-4B1D-9A73-F8EA4B0374F4.jpeg
sıkıntı çıkarır mı işlemci hdd ssd 4 fan dışında her hangi bir bileşen takılı değil

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
sıkıntı olmadan çalıştırır herhangi bir sorun olursa zaten sistem ya açılmaz yada hata verir kendi koruyarak kapatır (=
o seçmiş olduğunuz kablo ucu(molex) gibi 1 adet daha olmalı çünkü alacağınız çoklayıcı 2 molex soket üzerinden çalışır .
psu ne marka yada tam model adı nedir?
(birde ufak bir düzeltme yazayım pcı-e slotu ekran kartının takıldığı anakart üstündeki yerdir,sizin probleminiz ekran kartının güç besleme jackıdır.)

Raufdeveci98

Üyecik
sıkıntı olmadan çalıştırır herhangi bir sorun olursa zaten sistem ya açılmaz yada hata verir kendi koruyarak kapatır (=
o seçmiş olduğunuz kablo ucu(molex) gibi 1 adet daha olmalı çünkü alacağınız çoklayıcı 2 molex soket üzerinden çalışır .
psu ne marka yada tam model adı nedir?
(birde ufak bir düzeltme yazayım pcı-e slotu ekran kartının takıldığı anakart üstündeki yerdir,sizin probleminiz ekran kartının güç besleme jackıdır.)
Hocam ilgin için teşekkür ederim soru yağmuruna tuttum senide
Sistem özelliklerim şu şekilde
Anakart-Gıgabyte G1 Sniper a88x DDR3 2400 mhz (O.C)
Cpu-AMD A10 7890K
1 adet HDD
1 adet SSD
4 adet fan
PSU ise kasamla birlikte verilen psudur 500w 432w veriyor diye biliyorum kasa markam Thermaltake versa 2
Kullanmak istediğim ekran kartı Powercolor R9 280x
Birde sipariş ettiğim molex ürünü budur değerlendirme yapar yardımcı olursanız çok memnun olurum :) 8 Pin Pcıe İçin 2x Molex Ekran Kartı Güç Kablosu - n11.com

Emir Aydın

Profesör
Hocam ilgin için teşekkür ederim soru yağmuruna tuttum senide
Sistem özelliklerim şu şekilde
Anakart-Gıgabyte G1 Sniper a88x DDR3 2400 mhz (O.C)
Cpu-AMD A10 7890K
1 adet HDD
1 adet SSD
4 adet fan
PSU ise kasamla birlikte verilen psudur 500w 432w veriyor diye biliyorum kasa markam Thermaltake versa 2
Kullanmak istediğim ekran kartı Powercolor R9 280x
Birde sipariş ettiğim molex ürünü budur değerlendirme yapar yardımcı olursanız çok memnun olurum :) 8 Pin Pcıe İçin 2x Molex Ekran Kartı Güç Kablosu - n11.com
Bu işini gorecektir,bende sorunumu bu kablo ile cozmustum :)

stat counter