Elektrikçi internet kablosu çekebiliyor mu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


K4br4xis01

Üyecik
Katılım
29 May 2017
Mesajlar
3
Puanları
1
Konum
Adana
Arkadaşlar merhaba, bulunduğum binanın arkasında bir ev yıkmışlar ve internet kabloları molozların altında kalmış, geçen gün TTNET'den kabloyu çekmeye geldiler ve çekip gittiler ama tam bağlamadılar gece olduktan sonra da biri gelip kabloları çalmış ve şimdi de TTNET kabloları yerin altından geçirmek istiyor bunun içinde belediyeden izin alması vs. gerekiyormuş ve bu 1-1.5 ay sürebilirmiş. Şimdi ben bir elektrikçiye gitsem kablo çektirsem 2 direğin arası zaten 20-30 metre maximum 40-50'dir diye düşünüyorum bunlar kabloyu çekse interneti bağlatabilir miyim? atıyorum kabloyu çeksem bile TTNET'in kullandığı internet kabloları ile elektrikçinin çekeceği kablo bir olur mu? olsa bile TTNET sinyali verir mi? Eğer olursa sayemde tüm mahalle internete bağlanmış olucak şu an tüm mahallede internet yok.
 

Logithx

☪ Türkiye ☪
Katılım
2 Ocak 2008
Mesajlar
3,403
Puanları
113
Konum
Ankara
Kabloyla bitmiyor ayrıca elektrikçi çekemez çekse bile sinyal olmayacaktır çünkü ttnet merkezden internet erişimini kapatmıştır..
 

K4br4xis01

Üyecik
Katılım
29 May 2017
Mesajlar
3
Puanları
1
Konum
Adana
Sinyal içinde yarın bulunduğum bölgedeki ttnet destek ekibi ile görüşeceğim eğer sinyali verirlerse elektirikçiye çektireceğim çünki daha önce bir çok elektrikçinin internet kabloları çektiğini gördüm duydum.Hatta bir arkadaş TürkNET kullanıcısı iken eksik kablodan dolayı TürkNET ile görüştükten sonra elektrikçi çağırıp çekin denmişdi ve öyle yapmışlardı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bir hat çekilmeyecek zaten iki direğin arasına kopan kabloların arasına ek yama yapılıacak
 
Son düzenleme:
Üst
stat counter