Elementary Os'ta Windows 7 İçin İso Dosyası Hazırlama

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar 2.5 saattir uğraşıyorum... yok gparted indir kur yok unetbootin indir ntfs kabul etmesin falan fila birsürü şey denedim elimde bulunan windows 7 ultimate iso dosyasını usb ye yazdıramadım yardımlarınızı bekliyorum... Bu arada Elementary Os 5.0 Juno Kullanıyorum

Türkçesever

Profesör
Hocam İndirdim Kurdum İso Yu Seçtim Sonrada Target Device Kısmından Usb sürücümü seçtim şöyle bir hata verdi.

Installation failed!
Exit code: 256
Log:
WoeUSB [email protected]@[email protected]@
==============================
Error: Target device is currently busy, unmount all mounted partitions in target device then try again
Target device is busy, please make sure you unmount all filesystems on target device or shutdown the computer before detaching it.

Türkçesever

Profesör
Hocam İndirdim Kurdum İso Yu Seçtim Sonrada Target Device Kısmından Usb sürücümü seçtim şöyle bir hata verdi.

Installation failed!
Exit code: 256
Log:
WoeUSB [email protected]@[email protected]@
==============================
Error: Target device is currently busy, unmount all mounted partitions in target device then try again
Target device is busy, please make sure you unmount all filesystems on target device or shutdown the computer before detaching it.
Bu çözümü uygulamayı deneyin: slacka/WoeUSB

Eğer olmazsa aygıtı bilgisayardan çıkarın ve takın. Tekrar deneyin. GParted ile biçimlendirmeyi de deneyebilirsiniz.

Eğer olmazsa aygıtı bilgisayardan çıkarın ve takın. Tekrar deneyin. GParted ile biçimlendirmeyi de deneyebilirsiniz.
Hocam çok sağolun gparted ile usb yi ayırarak iso yu usb ye yazdırdım... tekrardan teşekkür ederim iyi günler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ufak bir problem daha var usb ye yazdırdım ancak boot ekranında şöyle bir hata veriyor
"Could not locate '\efi\boot\bootx64.efi': [14] Not Found"

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Hocam çok sağolun gparted ile usb yi ayırarak iso yu usb ye yazdırdım... tekrardan teşekkür ederim iyi günler :)

Hocam ufak bir problem daha var usb ye yazdırdım ancak boot ekranında şöyle bir hata veriyor
"Could not locate '\efi\boot\bootx64.efi': [14] Not Found"
Hiç mi önyüklenmiyor?

Tam emin değilim ancak BIOS ayarlarından UEFI açıksa kapatarak denemenizi öneririm. Bu arada ISO dosyasını kendi sitesinden mi indirdiniz?

Hiç mi önyüklenmiyor?

Tam emin değilim ancak BIOS ayarlarından UEFI açıksa kapatarak denemenizi öneririm. Bu arada ISO dosyasını kendi sitesinden mi indirdiniz?
Hayır Iso yu farklı bir siteden indirdim biosta secure boot kapalı uefi yi de kapattım AHCI Kısmını ne yapmam gerek legacy mi yoksa ahci mi

Hiç mi önyüklenmiyor?

Aynen şöyle;
957304.jpe

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Hayır Iso yu farklı bir siteden indirdim biosta secure boot kapalı uefi yi de kapattım AHCI Kısmını ne yapmam gerek legacy mi yoksa ahci mi

Aynen şöyle;
Ekli dosyayı görüntüle 75655
Seçeneklerin hepsini göstermeniz daha yararlı olur ancak AHCI yapmanızı öneririm.

Kendi sitesinden indirmediyseniz belki sorun ISO dosyasında olabilir.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Hayır Iso yu farklı bir siteden indirdim
Web tarayıcında şu site'yi aç ve elindeki ISO kalıbının SHA1 parametresini kontrol et; aşağıdaki ile uyuşuyorsa, orijinaldir.

Windows 7 Ultimate (x86) - DVD (Türkçe)
1B9DD4D398549B430D8B757B2EC2586E6A18E290

Windows 7 Ultimate (x64) - DVD (Türkçe)
2A478A2875FF375A9BC98B67C7050E162AF2889D

Drift King

Doçent
stat counter