En Çok Hangi Ülkenin Otomobillerinden Hoşlanırsınız

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

En Çok Hangi Ülkenin Otomobillerinden Hoşlanırsınız


  • Kullanılan toplam oy
    762

wbmstr

Asistan
Katılım
5 Eyl 2006
Mesajlar
434
Puanları
16
amerikan kaslarını tercih ediyorum sesleriyle bile diğer arabalara takla actırır hayranım onlara hiçbiseye değişmem....
 

gRy

Üyecik
Katılım
14 Eyl 2008
Mesajlar
21
Puanları
0
Tek kelimeyle japon.. cok dayanıklı motor ve yürüyen aksam yapiyolar herseyden önce..

özellikle HoNDa atmosferik motorda onun gibisini bilmiyorum ben bilen varsa yazsin.. 9000 devir cevirmek büyük meziyet her babayigidin harcı deil..
 

eray045

Rektör
Onursal Üye
Katılım
12 Nis 2008
Mesajlar
12,661
Puanları
63
Almanlar üzerine araba yapan yok yav :)
 

hta1905

Profesör
Katılım
22 Mar 2008
Mesajlar
2,441
Puanları
38
Forza Ferrari,dolayısıyla Forza Italia :D

Ama Mercedes ve BMW de tank gibi arabalar üretiyor.Kafam karıştı şimdi :razz:
 

as_lı

Üyecik
Katılım
4 Eki 2008
Mesajlar
56
Puanları
0
tabiki alman şık sağlam güvenilir ah bide pahalı olmasa çok seymi istiyorum sadece
audi r8
 

cakabuba

Asistan
Katılım
3 May 2008
Mesajlar
145
Puanları
0
Almanlar sanayide bir numaradır. İkinci dünya savaşında amerika ve rusya, almanların birikimini çatır çatır paylaşdılar ve çok büyük zaman kazandılar. ruslar ne akıllı adamlar vb. muhabbetlere; temelde alman sanayisi yatar. Savaş iyi birşey değildir fakat her alanda gelişmenin büyük kısmı ikinci dünya savaşında olmuşdur. Ne kadar etkisini hissetsek de Türkiye'nin bu savaşa girmeme gibi fırsatı olmuştur fakat yerinde saymıştır. Savaştan ağır
etkilenen bizden çok daha geriye düşen pek çok ülke çok kısa zamanda bizi sollamışdır.

Bence otomobillerde tabiki alman ve japonlar. japonların taklitçisi kore de fena sayılmaz. alman ve japonlardan sonra italyan sanayisi gelir. Ama dikkat edin bu gün otomobilde isim yapmış firmaların çoğu aslında uçak üreten firmalardır. Bana göre Devrim dışındaki diğer yerli otomobillerin hepsi fasa fisodur. Çünkü üretilen tüm modellerin hepsi dışa bağımlıdır. Devrim ne kadar taklit de olsa motoruna kadar herşeyi Türk yapımıdır. Otomobillerde motor dışındaki tüm parçalar bugün sanayi sitelerindeki küçük atölyelerde bile yapılabilmektedir. Önemli olan motoru da yapabilmektir. Zamanında roysroys yolda kaldı diye kraliçe tarafından itilmiştir. Bizim devrim hikayemizse ne kadar acıdır.

Herşeye rağmen italyan çakması yerli arabanın tadı bir başkadır. (Avatarımdaki 131) Bi parça da arıza mı oldu. Git bakkaldan al, Tampon 20 ytl, far 15 ytl, vs. parça arama derdi yok. Direksiyonun sertliği sayesinde daima formda kalırsınız. ...... ......... ..........

Çocuk organı kadar ülkeler bile tank yapabiliyorsa bizim uzaya çıkmamız lazımdır. Önemli olan vay be değil ben de yapıcam demektir. Vakti zamanında japon mallarının itibarı da dünyada bu günkü çin malları gibiymiş. Ama sony vs. ben bunu değiştiricem demişler ve değiştirmişler.
 

palam

Doçent
Katılım
24 Haz 2008
Mesajlar
593
Puanları
18
mercedes ,bmw,opel,vw gerek yok herhalde fazlasına. ama şunu da söylemek gerek. globalleşen dünyada firmalar da globalleşiyor. ondan birbirlerini yotuyorlar. tabi yutarken silmiyorlar. groupadı altında aynı markayı devam ettiriyorlar.ve gelecekte dünya pazarı 3 group elinde olacak gibi. şimdi bu 3lü olmaya çalışıyorlar. 1- chrysler 2- vw 3 toyota. aynen amerika avrupa ve asya pazarı böyyle bölüşülecek. diğerlerini bu firmalar yutacak. tabi direnişler var. ama yapcak bişey yok. mercdes her ne kadar orta sınıfa da htap etmek için seriler çıkarmaya başalasa da vw yutacak seni hahahahah.. forza alman teknoloji. tabi japon motorlarına da birşey diyeceğim yok ama sadece motor kısmına- kaputun altı o kadar- gerisine değil.
 
Üst
stat counter