En etkili dövüş sanatları hangileri?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Muvahhid

Doçent
Boks öğren birazda vucut çalış vur ve vurduğun yerden kalkamasın.. :D

Requ3m

Doçent
Aikido vb sporlar müsabakasına izin verilmiş sporlardır. ninjitsu, jujitsu vb ile müsabakası yasaklanmış dövüş sanatıdır. Eğer ninjutsu vs jujitsu yazarsanız öldürücü hamleler kullanılmayan bir müsabaka izlersiniz. Fakar ninjutsu dövüş sanatından daha çok hayat felsefesidir.

S

silat

SDN Okuru
pancek silat bence öğrenilmesi gereken dövüş sitili çok etkili

cheleby

Profesör
Türk savaş sanatı sayokan ı bilirmisiniz bilmem ama bi araştırın derim

Ben Kenobi

Dekan
Kung Fu tabiki :D
[video=youtube;1vF4ystKGgc]http://www.youtube.com/watch?v=1vF4ystKGgc[/video]

TBM

Dekan
bildiğim kadarıyla krav maga ölümcül vuruşları olan bir spor dalı yani amacı öldürmek ruslar kullanmakta,ben muay thai öneriyorum bkz. tony jaa adam dublör yada ip falan kullanmıyor,5 sene eğitimini almış üst düzeye kadar- filmler için

kosasker

Profesör
Bu konuda dikkat ve hız önemlidir. O yüzden kullandığın teknik sadece işin %10' udur. Hızlı isen, boks yaparak, bir muay tai boksörünü paralayabilirsin.

Full Contact usüllerini incelemenizi öneririm. Krav maga, muay tai ve karate-do disiplinlerinize sıra ile bakabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben taekwondoyu öneririm ve tabi wing chunu taekwondoyu küçümseyenler çok fazla fakat acayip etkili hem olimpiktir hem kavgada da işe yarar hiç bir sporda taekwondonunki kadar etkili tekmeler yoktur.şahsen ben taekwondoya başladım süper dövüşüyorum tekmelerim çok gelişti şu anda da wing chun calışıyorum ayrıca bu ıkısı sana sabır ve güc verir ben başladığımdan beri sadece kendimi savundum sabırım acayip arttı 7 kişiyi de rahatlıkla aldım wing chuna başlamadan sadece taekwondoyla

S

SDN Okuru

SDN Okuru
boksörün bir vuruşu 1500 kg osmanlı tokatının ki kaç

dgarkn

Doçent
bu konuların hortu mortu olmaz genel bir konu diyerekten girişi yapıyorum.

yaklaşık bir yıldır özel bir salonda muay thai eğitimi alıyorum. ilk başta kickbox başlayacakken hocamızın kovulmasıyla muay thaiye yöneldim. saldırı üzerine sanılsada boks kick boks un üzerine hareketler olduğu için yüksek konsantrasyon gerekiyor -serbest dövüşe en yakın dövüş bu yanıyla- ve konsantrasyon seviyeniz arttıkça savunmanız kuvvetleniyor.

Genelde tekme üzerine bir dövüş dalı eldivenleri şeklinden dolayı yumruklar bokstaki kadar etkili olamıyor bacak kullanımı çok önemli. Ki ülkemizde futbola meraktan dolayı herkesin az çok yeteneği olan bir spor. Tabi yapabilmek için acıya beyinsel anlamda dayanıklı olmak gerekiyor. yapılabilecek serbest dövüşten sonra en hardcore dövüş sanatı...

stat counter